jakie głośniki do Denona AVR-X3100??

Zaczęty przez jankiller, Październik 22, 2016, 00:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

jankiller

witam,

pytanie jak w temacie. denon pomimo że jest amplitunerem wielokanałowym to mimo wszystko większość czasu gra w trybie stereo stąd chęć podpięcia na stałe do niego dobrych frontów do stereo. zasięgnąłem trochę języka w Fusicu we wro i doradzono mi KEF R700  do mojego Denona. człek twierdzi ze podłączali ten zestaw i że gra optymalnie. natomiast ja mam możliwość kupienia w dobrej cenie Focali Aria 936 ale nie wiem jak zagrają i czy do tych głośników Denon prądowo wystarczy. brak możliwości odsłuchu bo Focale używane stoją u sprzedającego.
wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.
opcjonalnie wasze podpowiedzi dotyczące innych głośników do x3100 mile widziane.

tatachabera

Arie zeby zagraly potrzebuja wydajnego pradowo wzmacniacza.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

jankiller

No właśnie. Czy mój Denon by dał rade?
No i nasuwa sie pytanie czy R700 a może bardziej R500 by pasowały do mojego 25m2 salonu?

merlin1973

To dobre kolumny. :)
Tak je zachwalają.

KEF-y R700 grają tak, jakby zostały zaprojektowane wczoraj, z uwzględnieniem wszystkich kolumn, jakie można dzisiaj kupić za cenę nieco powyżej 10 tys. zł. Wspaniała przestrzenność, rozmach oraz szeroki zakres dynamiki, niski poziom podbarwień i zniekształceń, neutralne barwy, duża rozdzielczość (słychać naprawdę wiele – mimo niewyeksponowanej góry) – to wszystko niezaprzeczalne atuty brytyjskiej konstrukcji, która – aż trudno w to uwierzyć – liczy sobie już niespełna 4 lata. Jedynie bas, a konkretnie jego nadmiar, może być powodem do obaw. Nim zapłacicie, poproście o odsłuch w domu, we własnym systemie. Zniechęcać się do R700 absolutnie nie warto, a sprawdzić je trzeba!

Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Dla Arii 936 ten wzmacniacz może być niestety za słaby, a poza tym 25m2 dla tych kolumn to minimum. Możesz mieć problemu bo one są zrobione do większych pomieszczeń. KEFy w tym przypadku wydają mi się lepszym rozwiązaniem.

jankiller

Dziękuje za odpowiedzi. A czy ktoś może miał lub ma doświadczenie z tymi KEF'ami? Czy do Denona avr-x3100w może byłyby lepsze R500?

rudy-102


jankiller

Troszkę offtopic ..... poniżej tłumaczenie Google translator niemieckiego forum Audio ;-)

Witam,

lekko spada pasmo przenoszenia odkryliśmy jak dotąd wszystkie okna z serii R. 700 i 500 są podobne, jak bardzo silne, co R100, w mniejszym stopniu, R300.

W porównaniu do quasi-poprzedników z serii XQ głosowanie jest więc rzeczywiście coś w ciemności, Ciepły został zmieniony, ale bardzo wyważone w sobie nadal. Praktyczny kurs prosto pokładzie, który był wtedy bardzo lekko pochylony w prawo. To, oczywiście, być zaprojektowane i podobno oparty na krytykę, że KEF musiał cierpieć dla serii XQ. Nie od nas, ale raczej przez właścicieli, gdzie teiweise brzmi zbyt bezpośrednio i analitycznie działa - ale co ja szczególnie gdy XQ40 naprawdę nie można empatii.

Ale to może wchodzić w grę, inny czynnik: nowe sterowniki Uniq są istotnie mniejsze niż w poprzednim, a stożki średniotonowe są nawet bardziej płaska. Zarówno zmniejszyć kierunkowość w wysokim zakresie, w którym R-modeli (a także ostrze) Więc teraz promieniować szersza niż poprzednio. Jeśli przyjąć identyczną częstotliwość odpowiedzi na osią nowe UniQs zatem więcej tonów wysokich mocy akustycznej w pomieszczeniu zaproponowany jako stary - i brzmi po prostu według zapalniczki w zależności od właściwości refleksyjnych wtedy. Może chcesz wyrównać lekko nachylonej głosowania. Z nami w pokoju odsłuchowym, Rs dźwiękowe rzeczywistości ciemniejsze niż XQS, ale trzeba by porównać razy, aby zarobić na życie, trochę tłumiony salonem.

Z poważaniem,

Bernhard
#
PS: bardzo podobna, nawet sam w sobie, ale łagodnie opadający pasmo przenoszenia pokazał drogę Matrix B & Ws z pre-Nautilus czasie, zwłaszcza 802-te matrix

jankiller

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Czy ktoś zna jakieś miejsce w Rzeszowie gdzie można byłoby tych Kefow posłuchać? Siedzę cały tydzień tutaj to bym sie przynajmniej nie nudził po pracy ;-)

bloom

Ja proponuję z góry skreślić te świecące cacko , i zastanowić się np. nad dzielonym zestawem. ( oczywiście stereo )
Pamiętam porównanie końcówki mocy + pre też rotela vs najwyższy model amp hk 760 , do worka i kosz.
Jak po takim zestawieniu 5.1 usłyszysz dobre stereo to wtedy zaczniesz się zastanawiać po co mi był głośnik centralny  8)