JANTZEN AUDIO SOLID CORE

Zaczęty przez kawosz, Styczeń 13, 2017, 13:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Z cyklu tanie granie Jantzen Audio 2 x 0,50 mm SOLID CORE 6N .
Tani kabelek który kupiłem żeby przetestować pod kątem okablowania wewnętrznego . Zrobiłem dwa kable głośnikowe . Jak się sprawdzi jako głośnikowy to do wnętrza kolumn będzie dobry .
No i jest bardzo dobrze . Nie będę pisał kwiecistych recenzji . Kabel można kupić poniżej 20 zł za metr . Wydatek żaden a można sprawdzić samemu .
Poprzedni belden którego tak próbowałem całkowicie nie zdał egzaminu .
Garść danych od sprzedawcy .
2 x 0,5 mm2
Czystość miedzi 6N
99,9999 %
JANTZEN AUDIO
SOLID CORE
FULL RANGE 6N

Piterski

Ondrej się o nim dobrze wypowiadał. Trafiły do okablowania jednej Delty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

mam gdzies jeszcze go, uzywalem jako glosnikowca, nie potrafie opowiadac ;) ale niczym na pewno nie ustepowal ixosowi, ktorego mialem wowczas, a na pewno byl z 3x drozszy:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

Trafiły do okablowania obu Delt ;) pomagałem dolutować basowe :) . Genialny kabel zostaje jako głośnikowy i domawiam różne grubości do środka :D .

Piterski

Widziałem też, że mają w ofercie miedź srebrzoną.
Też nie jest droga ale jako że sprzedawana jako pojedyncze druty to nadawała by się tylko do kolumn.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Coś w nim jest . Nie jest tak jasny jak moje srebrne . Za to średnica dostała jeszcze powietrza i oddechu . Dorobie mu konfekcje i zostawiam . Dużo miejsca nie zajmie w szafie jak się znudzi . Generalnie wszystko zrobiło się bardziej wytrawne cokolwiek to by znaczyło :) . Belden mi zupełnie nie podpasował i to  od razu . Za to ten od razu mi się podoba . On jest 3x tańszy niż moje srebro .

Jakub

Mam tym przewodem okablowane kolumny wewnątrz. Kupiłem wersję 2x (1,0 + 0,5). Przekrój 1,0 dałem na średnicę, a 0,5 na wysokie. Basowca mam podłączonego Beldenem.

Jedyna wada to bardzo duża sztywność. Drut 1,0 jest już mocno twardy. Użyłem go też we wzmacniaczu do prowadzenia masy.

Piterski

Cytat: Jakub w Styczeń 13, 2017, 15:57
Mam tym przewodem okablowane kolumny wewnątrz. Kupiłem wersję 2x (1,0 + 0,5). Przekrój 1,0 dałem na średnicę, a 0,5 na wysokie. Basowca mam podłączonego Beldenem.

Jedyna wada to bardzo duża sztywność. Drut 1,0 jest już mocno twardy. Użyłem go też we wzmacniaczu do prowadzenia masy.
Wypruwałeś żyły z izolacji?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jakub

Zdjąłem tą niebieską izolację, bo były mi potrzebne osobne żyły.

malg

Cytat: kawosz w Styczeń 13, 2017, 14:31
Belden mi zupełnie nie podpasował i to  od razu . Za to ten od razu mi się podoba . On jest 3x tańszy niż moje srebro .

U mnie Belden który pożyczałem od Ciebie i od Arka (Melepeta) też w pierwszej chwili nie za bardzo zagrał.
Jakieś 1.5 miesiąca temu skusiłem sie jednak i zakupiłem 30 m Beldena, zrobiłem 2 x 6.5 m podwójne kable.
Obecnie gram na nich - ułożyły sie, graja bardzo ładnie.
Masza chyba pisał w wątku o Beldenie - pojedynczy nie gra - tylko podwójny.

Skuszę się na Janzena  !!! A co mi tam.
Zrobię głośnikowe i spróbuję też okablować Trebax-y w Godmansach.



kawosz

Cytat: malg w Styczeń 13, 2017, 23:37
Skuszę się na Janzena  !!! A co mi tam.
To kup tego o przekroju 1mm a nie 0.5 . Ja mam właśnie 1mm

malg

Cytat: kawosz w Styczeń 13, 2017, 23:55
To kup tego o przekroju 1mm a nie 0.5 . Ja mam właśnie 1mm
Tak własnie myślałem, zeby głosnikowe zrobić z 1mm a dokupic 2-3 metry 0.5 do okablowania TREBAX-ow


kawosz

Ondrej ma na basie i średnicy 1mm na wysokich 0.5mm . Już mam zamówione . Będzie się lutowało . :D

malg

Dzisiaj testowałem też WE16GA - czytałeś ?

Coś dużo tych kabli - jedne lepsze od drugich, zaplączemy się w przenośni i dosłownie  ;D

kawosz

Łupie w szachy na kurniku :) Ale poczytam jutro .

miniabyr

Cytat: kawosz w Styczeń 13, 2017, 13:56No i jest bardzo dobrze
No widzisz Darek małe a cieszy. I to jest fajne ,że można na niewielkie pieniądze poprawić sobie humor na długie zimowe wieczory.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

zamówiłem, czekam
porównam z Beldenem
i jak sie uda przedłużyć pożyczenie to w WE16GA

malg

Darek, doszły druty do Ciebie ?

Ja powinienem dostać jutro.  :)

malg

Mam,
Ciekawy kabel, drut - nie linka  :o
zrobiłem konfekcję - Vitalco
pierwsze testy za mną,

Jutro oddaję na 48 godzin wygrzewania
Potem zrobię tesy jeszcze raz i opiszę



tigus27

Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

kazan

Mówicie, że solid lepszy niż ta plecionka ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

malg

Własnie jestem po odsłuchach- tego kabelka - wygrzanego.
Porownanie z WE16GA i Belden9497 (takie mam do porównania),
mam też Chord-a Carnivala SilverScreena, ale go odpuściłem po testach z Beldenem

Ale od początku,

Zaraz po zakupie kabel uplasował mi się pomiędzy Beldenem a WE
(pisałem o testach porównawczych tych dwóch wymienionych w odpowiednich wątkach)
Był bardzo blisko WE

Miał trochę więcej góry niż WE16GA - lekko dynamiczniej, jakby minimalnie więcej detalu (ale na tyle minimalnie że prawie porównywalnie), może w efekcie trochę więcej przestrzeni i powietrza.
Ale to wszystko było mini-, minimalnie więcej. Do Beldena w górze było mu daleko. 

Środek bardzo podobny - właściwie taki sam, jak w WE16GA
Sporo mniej dynamiki niż w Beldenie

Bas identyczny jak w WE: pełny, czysty, nasycony.
To znaczy ja w moim systemie nie dostrzegłem różnic na basie i średnicy, tylko na tej górze
przy porównaniu WE16GA i Janzena.

Kable pojechał do wygrzewania,
Wygrzewanie: 48 godzin - 2 cykle po 24 godziny przy pomocy takiego urządzenia:
Nordost CBID-1

Po wygrzewaniu:
Janzen zrównał się z Beldenem, zostawił WE16GA za sobą (tylko sie chłopaki nie denerwujcie).
Góra nabrała dynamiki i detalu jeszcze więcej powietrza się zrobiło,
Środek to samo dynamika w górę, powietrze , detal,  precyzja.
Bas nabrał jakby minimalnie więcej detalu, przybliżył sie , a nawet zrównał z Beldenem.

Efekt końcowy:
Janzen gra u mnie prawie tak jak Belden, minimalnie w górze jest mniej precyzyjny i troszeczke mniej dynamiczny, ale naprawdę minimalnie.


Jutro jeszcze posłucham wokali, tak ja przy porównaniu Beldena i WE16GA i napiszę.





jimmi

#22
Cytat: kawosz w Styczeń 13, 2017, 13:56Jak się sprawdzi jako głośnikowy to do wnętrza kolumn będzie dobry .
Pare/kilka lat temu wymienilem cale okablowanie w kefach na JANTZEN AUDIO SOLID CORE, a w pierwszej kolejnosci, dzielilem na 2 odcinki realizujac zalozenie, jako kabel glosnikowy. Cos mnie tknelo i zajrzalem do kolumn:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4f0b2a6e0ef2f089 i to byl powod zmian.
Instalacja po fakcie wyglda tak: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b76e463a334a8022
Potem zajalem sie zwrotnica itd itd ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Moriarty

Skąd Wy bierzecie tego Jantzena w wersji 6N? To nie jest aby jakiś humbug?

Wszędzie, gdzie widzę ten kabel bi-wire jest informacja o czystości 99,99 proc. Nawet na stronie producenta nie widzę jakichkolwiek kabli czystszych niż 4N. Co zresztą pasowałoby do cen.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: malg w Styczeń 29, 2017, 19:07

Jutro jeszcze posłucham wokali, tak ja przy porównaniu Beldena i WE16GA i napiszę.

To napisz! :) Jak to porównanie wypada? I, nawiązując do mojego pytania z wpisu piętro wyżej - skąd wziąłeś ten kabel z miedzią o czystości 6N? Ja wszędzie widzę, że to jest zaledwie 99,99 proc.

Ciekaw jestem, bo męczę się jeszcze z Kimberem 4PR i miedź 6N to byłby chyba krok do przodu. Ale czy to aby na pewno jest miedź 6N?...
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501