Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zwycięzcą dnia jest Zabrze. Czeka nas trudny, bezwietrzny weekend. Zamówiłem sobie do Xiaomi Purifier 2 nowy filtr. Wersja z warstwą antybakteryjną. Niecałe dwie stówki z przesyłką kurierską na allegro. Czas zbroić się. Idzie wojna.

https://airly.eu/map/pl/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

A jak plastik się trzyma w tym xiaomi? Nie zżółkło nic przez rok?

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Nic, a nic. Zastanawiam się natomiast nad czystością wiatraka. Czy nie jest oblepiony? Przyjdzie filtr to mu zrobię kompleksowe czyszczenie i spróbuję dotrzeć do niego. Oczyszczacz przepracował 2500 godzin. Filtr niby powinien jeszcze na miesiąc starczyć, ale trzeba reagować, bo odpaliłem aplikację na komórkę i patrzę, że ma problem z zejściem do 9. To znaczy- zajmuje mu to duuuużo więcej czasu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pytanie jest poważniejsze. Oczyszczacz jakiś czas już sobie pracuje ( ma godziny włączenia i wyłączenia ustawione), ale dziś pierwszy raz sprawdzam go przez aplikacje i założyłem, że w końcu zejdzie do tych 9 jednostek, a on chyba nie planuje? Walczy w okolicach 20-25 jednostek  :o Może czujnik się przypchał.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2018, 19:47Zwycięzcą dnia jest Zabrze

?  Górnik zremisował ze Śląskiem  2:2
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2018, 19:47Zwycięzcą dnia jest Zabrze. Czeka nas trudny, bezwietrzny weekend.

Hm ta mapa wygląda jak prezentacja wyników wyborów  ;)
Znaczy na północnym zachodzie nie smrodzą ?
Żeby rozwiać wątpliwości dodatkowo dwie aktualne mapki.

frywolny trucht

Na północy wieje od morza. W UK astmatycy od zawsze dostają zalecenie mieszkać tam gdzie wieje od morza. U nas to raczej zgaduj zgadula. Ktoś coś usłyszał. W Polsce wszelkie doliny zimą zmieniają się w krematoria.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Akustyka wszędzie do du...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino


frywolny trucht

Mapa przewiduje sytuacje w dolinach? Nie widzę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2018, 22:13Mapa przewiduje sytuacje w dolinach? Nie widzę.
"Prędkość wiatru na wysokości 10m". Generalnie cały czas wieje i będzie wiało tam gdzie ..jest najczyściej ?

frywolny trucht

Z geografii w podstawówce pamiętam, że na naszym wybrzeżu wieje zimą od morza. Co oznacza wyższe temperatury powietrza i siłą rzeczy czystsze powietrze.
Polskie wybrzeże jest dziś częstym kierunkiem astmatyków. Przykro mi Wrocław. Z tydzień, dwa i Wrocław zacznie przodować.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Też kiedyś miałem geografie a nawet j,polski.
I kurde - z mapy wnika, że nie ma dzisiaj "wiatru od morza" a cholerny smog nie chce się tam przenieść (o Gorzowie nie wspomnę).
Z pomiarów wynika (nie mieszkam w samym WRO) a koło Smolca pod Wrocławiem, że we wsi czad. Ale tam faktycznie mogą mieć jeszcze stare piece. Natomiast dookoła ..czysto i pachnąco.
Pewnie jak zwykle wszystko zależy od umiejscowienia czujnika.
W anty radiu lamentowali dzisiaj, że sezon grzewczy słaby a nad Waw-ą coś wisi.

frywolny trucht

No wiem, że masz swoje teorie, a pogodynki zapowiadają różne rzeczy i zwykle słabo sprawdzalne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Mapa wiatru jest aktualna. Na podstawie skalibrowanych wskaźników. A nie teorii pogodynek (czy innych kabli  ;)
Tu masz Szczecin Goleniów https://pl.allmetsat.com/metar-taf/polska.php?icao=EPSC

frywolny trucht

To super. Mapa airly, którą pokazałem wyznaczała Zabrze. Prognoza mówi, że po weekendzie wiatr ma szansę przewiać trochę syf znad Polski.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Nadal paczę na wyniki pomiarów - tutaj Rabka.
Jak dla mnie - dziwne. Jakieś cudowne miejsce na zielono a reszta w ....

frywolny trucht

Cytat: dino w Listopad 09, 2018, 22:38
Mapa wiatru jest aktualna. Na podstawie skalibrowanych wskaźników. A nie teorii pogodynek (czy innych kabli  ;)
Tu masz Szczecin Goleniów https://pl.allmetsat.com/metar-taf/polska.php?icao=EPSC


WOW. Te, które podajesz są tylko skalibrowane? Szacuneczek :)
Cytat: dino w Listopad 09, 2018, 22:38skalibrowanych wskaźników

Bo reszta jest najpewniej w niewentylowanej dolinie. Co dziwnego?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Karpacz. Byłem jesienią. W dolinach smród jakby cyklonem truli, a mimo to wynajmujący lokale wykazywali zapisy Rady Miasta, że płacić opłaty klimatyczne trzeba. [wulgaryzm]. W dupę, bo czyste powietrze to może i jest na Śnieżce, ale na pewno nie w Karpaczu w okresie grzewczym.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2018, 22:49WOW. Te, które podajesz są tylko skalibrowane? Szacuneczek :)
Żeby rozwiać wątpliwości wkleiłem Tobie lotniczy METAR z Goleniowa.
Ni da się powiedzieć, że nie skalibrowany/rządowy/przepowiadaczy pogody albo tak w ogóle internet kłamie  ;D

Dla jasności - nie kwestionuje sensu pomiarów jakości powietrza ale moim zdaniem są one wybitnie niedoskonałe i wymagają poważnego ( a nie nawiedzonego) podejścia naukowego do sposobu umieszczania stacji i interpretacji wyników.
Temat nośny - miasta same instalują sprzęt a w niektórych przypadkach wyniki pochodzą od anonimowych "fighterów".
Nie ma jak zwykle podejścia systemowego.
Na razie to w większości chęć pokazania, że jest bardzo źle w porównaniu do jewropy. I wymuszenia dotowania producentów pieców gazowych i zużycia gazu. No ale teraz wujek T da nam gaz wiec polowa załatwiona. Jeszce tylko ciemny lud musi kupić piece od Vissmana i ...

frywolny trucht

Nie chcę mi się wnikać w zapisy Rady Miasta. Jeśli w Zakopcu czuję ( i widzę), że mnie trują, jeśli w Karpaczu czuję ( i widzę), że mnie trują, to nie chcę płacić opłat klimatycznych za komorę gazową. Sytuacja jest jakby kuriozalna. Płacisz za komorę gazową, która cię zabija- a powinieneś wystąpić o odszkodowanie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#247
Ciekawostka. Oglądam TVN 24 i pokazują stężenie pyłów 2,5 najniższe (w dużych miastach, w Polsce) jest w Gdańsku. 15 jednostek.  Kureczka coś moje Xiaomi nie chce osiągnąć takiego wyniku w domu  :o :o Zaglądam na Airly, a tam kilkanaście czujników i żaden nie chce się zbliżyć do 15, przeciętnie 30 jednostek.  TVN 24 kłamie ;) Patrzę, że telewizja powołuje się na dane z GIOŚ: http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current, a na mapie w Gdańsku dla PM 2,5 jest jeden, jedyny czujnik, który rzeczywiście pokazuje 14 jednostek  ;D ;D Brawo:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#248
Ktoś ma rzeczywiście nieskalibrowane czujniki... jeden czujnik?  :D
Tutaj o klimacie w Gdańsku, o tym dlaczego mieszkańcy Krakowa powinni zimę spędzać albo na Śnieżce, albo w Gdańsku ;): http://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2012-01-24/poznajcie-nietypowy-klimat-gdanska_1601512/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Generalnie jest bałagan.
TVN pokazuje stężenie PMI 2,5. Polsat buźko-czaszki. Na wzmiankowanej mapie jest 3 stężenia. Część wyników jest "interpolowanych" (jak ?).
Słowem, kolejna "puszcza" ?