Parę pytań o Duelund DCA16GA (lub alternatywy)

Zaczęty przez Moriarty, Listopad 03, 2018, 16:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Cytat: wiki w Luty 06, 2020, 09:40Moriarty, a jak podłączyłeś tego Neotecha?
Czerwone na plus, czarne na minus? Czy w przeplocie?
Bo w przeplocie gra jak całkiem lepszy kabel.

Kupiłem już konfekcjonowany, używkę, od nieobecnego już na tym forum konesera porto marki Martinez :). Sam chyba nie wiedział, jaki jest przeplot, choć kupował już po ogólnoforumowych ustaleniach, w jakim układzie ten kabel gra najlepiej - od dystrybutora, który w tych ustaleniach brał udział. Mogę zatem tylko mieć nadzieję, że kabel jest w wersji optimum. Ale tak naprawdę cholera wie.

Generalnie dobry kabel, ale pierwsze wrażenie po przejściu z Chorda Clearway było takie, jakby ktoś wyłączył tweetery. Pewnie w dużej mierze dlatego,  że Clearway jest sam z siebie bardzo jasny, a Neotech ma opinię dobrze zbalansowanego. Mózg się przyzwyczaił i dziś jest OK, ale ciekaw jestem, co by było, gdybym wrócił do Clearwaya (teraz nie sprawdzę, bo musiałbym mu dorobić jakąś konfekcję - nie chcę znów skrobać kabli z izolacji do nieutlenionej miedzi).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

hasos

Bo tak się jeszcze zastanawiam nad tym "16". Potrzebowałbym 2x3 m, więc zakupić muszę do tego 12 m kabla + wtyki + robocizna, bo sam nie zrobię, i wychodzi ok. 800 zł. Czy to jest dobra cena? Pytam, bo nie mam rozeznania. Za niewiele więcej mogę mieć np. Tellurium Q Black II. Czy to jest ten sam poziom grania?
Poszukuję też beldena 8402.

Melepeta

Za podobne pieniądze można kupić o wiele lepiej grającą używkę. Ja Duelunda DCA 16GA zamieniłem na In-Akustik LS 1102. Przeskok jakościowy był znaczny.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102


hasos

#79
Cytat: Melepeta w Luty 06, 2020, 20:45In-Akustik LS 1102

A polecicie coś taniego i dobrego na IC?
Chcę kupić taki zestaw głośnikowe + IC niedrogo na początek, by wygrzać sprzęt, zobaczyć, jak gra i jaki charakter kabla będzie pasował.
Wtedy wezmę się za testy. No ale na początku musi na czymś pograć, a nie chcę się przez miesiąc męczyć na miedziaku i IC za 30 zł z marketu :)
Może MOGAMI NEGLEX III 2534?

Pboczek

#80
Jak nie chcesz za 30 zł, to może za 6?  :) Tu masz niezgorszy:
https://www.ebay.co.uk/itm/Van-Damme-Blue-Series-Studio-Grade-Speaker-Cable-2-X-1-5-mm-sold-by-the-metre/201628074302?hash=item2ef1f8413e:g:FmAAAOSwtJZXUGN0

Jaka ma być grubość tego głośnikowego: 1,5 mm, 2,5; 4 mm? To ma wpływ na cenę i jak gra w zestawie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

hasos

Cytat: Pboczek w Luty 07, 2020, 08:47
Jak nie chcesz za 30 zł, to może za 6?  :) Tu masz niezgorszy:
https://www.ebay.co.uk/itm/Van-Damme-Blue-Series-Studio-Grade-Speaker-Cable-2-X-1-5-mm-sold-by-the-metre/201628074302?hash=item2ef1f8413e:g:FmAAAOSwtJZXUGN0

Jaka ma być grubość tego głośnikowego: 1,5 mm, 2,5; 4 mm? To ma wpływ na cenę i jak gra w zestawie.

O tych 30 zł to pisałem już za gotowy :)
Van Damme też rozważam.
Głośnikowy to nie wiem. Długość 3 m, pod harbeth P3.

A mogami jako IC?

Pboczek


[/quote]

O tych 30 zł to pisałem już za gotowy :)

[/quote]

A jak tak, to rozumiem.  :)

Głośnikowe 1,5 mm powinny wystarczyć, ew. 2,5 mm.

IC króciutkie.

Na początek ja bym nie szalał (przecież kable nie grają). Zacząłbym od przyzwoitych budżetowych, dobrze osłuchał, a później sprawdził to voodoo. Życie bez magi jest przewidywalne i nudne :D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102


hasos

Cytat: Pboczek w Luty 07, 2020, 10:14

Na początek ja bym nie szalał (przecież kable nie grają). Zacząłbym od przyzwoitych budżetowych, dobrze osłuchał, a później sprawdził to voodoo. Życie bez magi jest przewidywalne i nudne :D.

Tak zrobię. A później testy :)

cortes

Odkopuję temat. Ktoś z Was porównywał kable Duelund DCA20GA vs Duelund DCA16GA? Który będzie lepszy jako głośnikowiec?

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cortes

Cytat: Pboczek w Listopad 20, 2023, 09:43To one nie różnią tylko grubością?
Z opisu wynika, że tylko. A z tego co wiem grubość przewodnika ma wpływ na brzemienie. Czy idąc tym tropem grubszy będzie lepszy?

Pboczek

Tylko o ile długość tego kabla jest znaczna lub kolumny mają wymagającą impedancję. Jeżeli jest to typowa odległość 3-4 m a kolumny to obciążenie średnio 6 ohm, grubość nie będzie mieć znaczenia.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Cortes zdecydowałeś się na któryś, jakiej długość potrzebujesz?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cortes

Jako kablo(tanio)fil zastąpiłem dobrego Chorda Clearway Canarem 3S11F. Miałem (Chorda) spiętego z Cayinem Cs-845A, ale zmieniłem piec i naszło mnie na ,,eksperymenta". Wczoraj wpięty (golas) i powolutku wygrzewam.😉

Pboczek

U mnie w głośnikowych, najbardziej "słyszalną" zmianę wprowadziło skrócenie. Przemodelowałem kiedyś ustawienie klocków, co umożliwiło przecięcie kabli na pół i wydaje mi się że stało się lepiej.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cortes

Cytat: Pboczek w Listopad 25, 2023, 13:44Na co zamieniłeś Cayina?
Cayina zamieniłem na Cayina.😁Było to spowodowane w głównej mierze zmianą paczek.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cortes

Sorki za lakoniczny wpis. Musiałem pilnie wyjść. A więc miałem Cayina Cs845A i S16Hz Arcady 2,5  Signature Custom. Po zmianie paczek na Ethosy Ultimo Signature Plus S 16 Hz, Cayina w/w zamieniłem na Cayina Soul 170I.

Pboczek

To ogólnie zmiana na większe, inna półka. Zadowolony?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cortes

Jest progres i muzyka płynie na nowo albo od nowa🙂.

christo

Cytat: cortes w Listopad 19, 2023, 21:33Odkopuję temat. Ktoś z Was porównywał kable Duelund DCA20GA vs Duelund DCA16GA? Który będzie lepszy jako głośnikowiec?

Masza jakiś czas temu zamienił DCA16 na bodaj DCA12. Z tego co mówił, nie zauważył różnicy. DCA20 to jednak poniżej 1mm2
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

cortes

Cytat: christo w Listopad 26, 2023, 09:56
Cytat: cortes w Listopad 19, 2023, 21:33Odkopuję temat. Ktoś z Was porównywał kable Duelund DCA20GA vs Duelund DCA16GA? Który będzie lepszy jako głośnikowiec?

Masza jakiś czas temu zamienił DCA16 na bodaj DCA12. Z tego co mówił, nie zauważył różnicy. DCA20 to jednak poniżej 1mm2
Dziękuję za informacje.