Akustyka na poziomie przedszkolaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 28, 2016, 08:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67


wiki

Z takich listewek parkietowych można zrobić świderki, które stawia się w czterech rogach pokoju.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


wiki

Cytat: paul_67 w Wrzesień 06, 2020, 18:14
Cytat: wiki w Wrzesień 06, 2020, 18:08świderki
???
Zaraz może poszukam w internecie jakieś zdjęcia.... Kiedyś przedstawiałem w opowieściach u kolegów, ale gdzie i kiedy nie pamiętam.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie


paul_67

Cytat: wiki w Wrzesień 06, 2020, 18:26Zaraz może poszukam w internecie jakieś zdjęcia...
Dawaj bo jestem ciekaw :)

wiki

Bierzesz długi drut, fi 5-10mm, długi na wysokość Twojego pokoju (trochę krótszy o 10-20cm). Końcówki gwintujesz aby tam można nakrętkę dać.
Listewki przewiercasz pośroku wiertłem takim jak drut.
Potem je "nanizujesz" na drut, tak aby były skręcające się. Na koniec zakręcasz śrubami na końcach.
Na zdjęciu są listewki o różnej długości. Ty dajesz wszystkie takie same.
No i stawiasz w rogach pokoju... A potem dziwisz się, że zaczęło tak fajnie grać z Twojego sprzętu... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Fajne, ale muszę najpierw skończyć jeden projekt.Póki co, rąk nie czuję i łeb boli :)

wiki

#283
A najfajniejsze jest to, że jak wyłączysz muzykę, wyniesiesz 4 świderki z pokoju i włączysz muzykę ponownie to bardzo szybko biegniesz po nie aby wstawić je do pokoju.
Tak robiliśmy z kolegami....
To jedne z naszych eksperymentów....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Ciekawe, ale jak pomyślę o szlifowaniu i wierceniu tylu listewek ...:)

wiki

Cytat: paul_67 w Wrzesień 06, 2020, 18:51
Ciekawe, ale jak pomyślę o szlifowaniu i wierceniu tylu listewek ...:)
Kolega kupił gotowe dębowe parkietowe listewki, nawet to tanio chyba wyszło, jak pamiętam. Nic nie malował. Wszystko na "surowo".
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Po kilku dniach szlifowania moim pierdzitkiem Boscha czuję się jak po pracy w kopalni.Przedpokój zapylony,dwa panele zrobione, trzy zostały  :( Dąb twardy jak skała! Teraz zastanawiam się nad dalszą kontynuacją kupując wydajniejszą szlifierkę, lub oddaniem roboty stolarzowi? Na razie leżę i ledwo dycham :(

Kangie

Zrób lepiej skylina na sufit. Usłyszysz różnicę.

paul_67

Te panele,które staram się zrobić nie będą płaskie.Jeśli się uda to kiedyś zobaczysz :)

Pboczek

Paul zadbaj żeby miały znaczną głębokość szczelin. Jeżeli będą zbyt płaskie, robota na nic, bo efekt nie będzie zadowalający.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67


paul_67

Rozmawiałem ze stolarzem.110 zł za godzinę.Nie wiem jak długo będzie się z tym bawił.On też nie wie dopóki się za to nie zabierze :)

Pboczek

Cytat: paul_67 w Wrzesień 09, 2020, 21:07ze stolarzem.110 zł za godzinę.

Znaczy dniówka 800 zł🤔, to są zachodnioeuropejskie stawki. Wszyscy zaczynają podnosić ceny 😯.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 09, 2020, 21:27Znaczy dniówka 800 zł🤔
A buda w której jest stolarnia? A maszyny i inny sprzęt? A materiały?
Chyba że to stolarz "złota rączka" co nic własnego nie daje.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Ponawiam pytanie: jaka szlifierka mimośrodowa, aby pokonać dąb? Coś sprawdzonego.

paul_67

Postanowiłem nie dać zarobić stolarzowi i kupiłem odpowiednią maszynę, która sobie poradzi z twardym materiałem.Przyda się też na przyszłość.Bosch, który posiadam ma po prostu za małą moc.

kefas

Zapowiada mi się remont salonu, więc jest okazja aby poprawić akustykę pomieszczenia (jest słaba)Miał ktoś do czynienia z Płytą Knauf Cleaneo Akustik?


paul_67

#298
Po wypełnieniu szpar i przeszlifowaniu całości papierami o różnej gradacji zacząłem naklejać listewki.Na razie pierwsza warstwa.

paul_67