Altec 620

Zaczęty przez tommypear, Wrzesień 05, 2019, 11:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: amati74 w Wrzesień 09, 2019, 00:58Kurcze, głośnik od zewnątrz chyba ładniej się prezentuje.

A do tego takie jego umiejscowienie zapewnia lepszą dyspersję wysokich tonów - a mniejszą dyfrakcję ;)

Mikut1982

Tak od zewnątrz też mi się podoba.    Zdecydowanie od zewnątrz.. 

szatann

Jak duże lokum będą miały pralki?

tommypear

Cytat: szatann w Wrzesień 09, 2019, 18:38
Jak duże lokum będą miały pralki?

16m2 ale tylko i wyłącznie do słuchania muzyki ;) mój własny ;)

Powiększyłem otwór więc głośnik będzie montowany od zewnątrz.

Dzisiaj poszła pierwsza warstwa lakieru, jest dobrze. Jutro szlifowanie i następne dwie warstwy lakieru. W międzyczasie oczywiście robie też drugie pudło. Zamierzam zakończyć temat do końca tygodnia.

szatann

Ostatnio rozmawiałem z właścicielem sun audio 2a3 i oryginalnych altec 17 z takimi driverami jak Twoje, twierdził, że to kolumna która zagra w maleńkim pokoju jak i w wielkim salonie - rozumiem, że potwierdzasz tą teorię ?
Mam podobny pokoik na pddaszu ciasny ale własny i też mam chęć na altec.

tommypear

Cytat: szatann w Wrzesień 09, 2019, 23:08
Ostatnio rozmawiałem z właścicielem sun audio 2a3 i oryginalnych altec 17 z takimi driverami jak Twoje, twierdził, że to kolumna która zagra w maleńkim pokoju jak i w wielkim salonie - rozumiem, że potwierdzasz tą teorię ?
Mam podobny pokoik na pddaszu ciasny ale własny i też mam chęć na altec.

Jak najbardziej ;)
Skończe projekt pudeł i zabieram się za akustykę, bo pokój jeszcze pusty.

Ja docelowo chce 604-ki podmienić na 515 i na górę wrzucić 288.

tommypear

Na szybko wrzucam zdjęcia paczki po pierwszej warstwie lakieru.


szatann

Bardzo ładne paki będą, szkoda, że front nie wyszedł na gładko ten rancik trochę bruździ całości.

amati74

Cytat: szatann w Wrzesień 10, 2019, 09:42
Bardzo ładne paki będą, szkoda, że front nie wyszedł na gładko ten rancik trochę bruździ całości.
Nie jest źle z tym rantem, tak klasycznie jak z epoki

tommypear

Rant jest, zgodnie z oryginałem. Mam tez cokoły które powinny być na dole, ale je sobie chyba odpuszczę.

Piterski

Cytat: tommypear w Wrzesień 10, 2019, 10:34Rant jest, zgodnie z oryginałem.
Może tam była przewidziana maskownica?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tommypear

Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2019, 14:49
Cytat: tommypear w Wrzesień 10, 2019, 10:34Rant jest, zgodnie z oryginałem.
Może tam była przewidziana maskownica?

Nawet napewno, ale u siebie raczej stosować jej nie będę.

Piterski

Cytat: tommypear w Wrzesień 10, 2019, 14:57Nawet napewno, ale u siebie raczej stosować jej nie będę.
Jeśli tak to faktycznie może może trzeba było przesunąć tę ściankę do przodu przy zachowaniu głębokości, ale to już takie tylko gdybanie po fakcie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2019, 15:01
Cytat: tommypear w Wrzesień 10, 2019, 14:57Nawet napewno, ale u siebie raczej stosować jej nie będę.
Jeśli tak to faktycznie może może trzeba było przesunąć tę ściankę do przodu przy zachowaniu głębokości, ale to już takie tylko gdybanie po fakcie.
Koledzy tak jest oryginalnie i naprawdę to fajnie wygląda

Mikut1982

No nieźle idziesz z robotą.    Malujesz pistoletem? Jaki lakier.  Fornir dostał pięknej barwy.  Będzie polysk?

tommypear

Cytat: Mikut1982 w Wrzesień 10, 2019, 17:55
No nieźle idziesz z robotą.    Malujesz pistoletem? Jaki lakier.  Fornir dostał pięknej barwy.  Będzie polysk?

Tak połysk, niestety wałeczek. Nie mam możliwości polakierowania pistoletem.
Dzisiaj na noc nałożyłem 4 warstwę lakieru a jutro polerka. W piątek powinienem skończyć drugą skrzynke.

juter22

Piękne skrzynki i projekt.
Miałem okazję słuchać, Altec robi mega-robotę  8)

tommypear

Ok jedna paczka skończona. Druga będzie skończona w sobote więc w weekend testy.
Wrzucam zdjęcia wytłumienia w środku oraz z zamontowanym głośnikiem. Przewody narazie wypuszczone przez bass dziurę ,ponieważ będą inne zwrotnice wtedy wykonam terminale.
Śruby mocujące głośnik też będą docelowo zmienione.


Mikut1982

Powoli widać koniec.  A fornir szlifowaleś? Recznie czy maszynką..

tommypear

Cytat: Mikut1982 w Wrzesień 12, 2019, 22:10
Powoli widać koniec.  A fornir szlifowaleś? Recznie czy maszynką..

Ręcznie. Generalnie nie ukrywam ,że troche baboli jest. Więc w zimowe wieczory będę miał co robić ;) a może całkiem od nowa oforniruje ? Kto wie ;)
Tak czy siak jak na pierwszy raz jestem zadowolony.

Mikut1982

Dokladnie jak na pierwszy raz jest dobrze.  I tak gratuluje podjecia się pracy..  możesz  kupić szlifierke oscylacyjną z marketu za okolo 100zl i takowa wystarczy.  Na koniec ręcznie wzdłuż słoi i bedzie git.  Wychodzić ci dobrze nie przejmuj sie drobnostkami.

Lutek

Cytat: tommypear w Wrzesień 12, 2019, 21:40Wrzucam zdjęcia wytłumienia w środku
Jaki material zastosowales na wytlumienie ? Czy to włóknina silikonowa, tzw. owata ? Kiedys pamietam byl taki material zwany watolina, ktorej uzywali krawcy ?  Rowniez nosze sie z zamiarem budowania kolumn i mysle jaki material najlepiej dac na wytlumienie.

tommypear

Cytat: Lutek w Wrzesień 13, 2019, 10:33
Cytat: tommypear w Wrzesień 12, 2019, 21:40Wrzucam zdjęcia wytłumienia w środku
Jaki material zastosowales na wytlumienie ? Czy to włóknina silikonowa, tzw. owata ? Kiedys pamietam byl taki material zwany watolina, ktorej uzywali krawcy ?  Rowniez nosze sie z zamiarem budowania kolumn i mysle jaki material najlepiej dac na wytlumienie.


Wełna owcza.

Lutek

#73
Ale na zdjeciach widac, ze to nie luzna welna owcza, a juz jakas przerobiona. Czy taka welne owcza jest w sprzedazy w jakis rolkach i jaka ma grubosc ?

Czy to cos takiego ?
https://allegro.pl/oferta/welna-owcza-wytlumiajaca-na-dzianinie-20cmx200cm-7286287405

Czy twoja ma rowniez grubosc ok 2 cm jak na tej aukcji ?

tommypear

Cytat: Lutek w Wrzesień 13, 2019, 10:56
Ale na zdjeciach widac, ze to nie luzna welna owcza, a juz jakas przerobiona. Czy taka welne owcza jest w sprzedazy w jakis rolkach i jaka ma grubosc ?

Czy to cos takiego ?
https://allegro.pl/oferta/welna-owcza-wytlumiajaca-na-dzianinie-20cmx200cm-7286287405

Czy twoja ma rowniez grubosc ok 2 cm jak na tej aukcji ?

Z tego co pamiętam to te:

https://allegro.pl/oferta/monacor-mdm-4-mata-tlumiaca-welna-owcza-do-kolumn-7217409280?reco_id=a8f934d7-d607-11e9-bc09-000af7f627a0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951