Co zrobić aby nie kłuło w uszy ..

Zaczęty przez buzibozborn, Grudzień 27, 2019, 13:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

buzibozborn

Piterski .. jutro smaruje do obi niech mi na stolarni nakroją płyty meblowej i w całą tą
wnękę dam półki i naładuje na nie książki taki mam pomysł ... ale martwi mnie ściana za plecami wersalki bym musiał jakichś obrazków na wieszać czy coś ... będę kombinować [emoji106] dzięki za podpowiedź


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dino

Cytat: buzibozborn w Grudzień 27, 2019, 13:51No niestety mój budżet ogranicza żona i nie mogę na kolumny więcej jak 2K wydać bo mnie rozszarpie
Gdyby nasze żony wiedziały...  8)
Jak się budzę zlany zimnym potem to znaczy, że śniło mi się że umarłem a żona sprzedała graty za tyle ile jej mówiłem jak kupowałem  ;) ;D

dino

Cytat: buzibozborn w Grudzień 27, 2019, 22:09ale martwi mnie ściana za plecami wersalki
Tam zacznij od półek. Obrazy są dobre jak się miało "przodków".
Jak odsuniesz i lekko skręcisz kolumny to wnęka może stać się ciekawą pułapką basową.
Na razie walczysz z odbiciami na średnicy.

buzibozborn

Dino ... dokładnie to samo dzisiaj powiedziałem kolesiowi w sklepie gdzie kupuje płyty ... [emoji28] a on do mnie Ten Years After  ! .. to wydanie ! .. to prawdziwa okazja
... i tak mi się trafiają same okazje ... ha ha
Tylko skoro tak jest to czemu kiedy mówię żonie ile kosztowała ta płyta to cenę dzielę przez dwa ?? [emoji1787] ... same okazje !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dino

Cytat: buzibozborn w Grudzień 27, 2019, 22:29Tylko skoro tak jest to czemu kiedy mówię żonie ile kosztowała ta płyta to cenę dzielę przez dwa ?? ... same okazje !
Znaczy się małżonce podajesz 1/4 ceny ?  ;D ;D ;D ;D

buzibozborn

Dino .. o ile mnie wiadomo nie mam żadnej płyty wartej więcej jak 25 złotych [emoji41] same okazje ... ha ha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: buzibozborn w Grudzień 27, 2019, 22:29skoro tak jest to czemu kiedy mówię żonie ile kosztowała ta płyta to cenę dzielę przez dwa ??
A zastanawiałeś się kiedyś czy buty i torebki Szanownej Małżonki to rzeczywiście są po 99,- ?
:P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

buzibozborn

Vasa .. ha ha [emoji28] powiem więcej często jeśli planuje jakiś większy zakup stosuje system .. podobają się tobie , potrzebujesz ich .. to je kup kochanie ... sobie pozwalam to jej nie będę zabraniać spokojnie .. ale odbiegamy troszkę od tematu ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: buzibozborn w Grudzień 27, 2019, 23:41odbiegamy troszkę od tematu ...
Temat już w sumie ogarnięty. Więcej symetrii, więcej książek, bardziej puchaty pies :)
Krok po kroku trzeba. Albo...
Zainstaluj jakiś elektroniczny system korekcji akustyki pomieszczenia i delektuj się eleganckim minimalizmem wystroju wnętrza bez wyostrzeń i dudnień :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

 :) Zamiast kolumn, masz listę innych zakupów. Wyrzuć te piramidki, kup 2 grube na ok. 10 cm panele pochłaniające, pożongluj nimi. Kupisz porządne za ok. 120 zł sztuka. Ustaw za kolumnami, za głową, z boku, sprawdź. Można nimi wyrównać braki symetrii, zniwelować odbicia pierwsze, drugie. Pułki z książkami będą dobre ale trudno przesuwne  :) . 

Po lekkim wytłumieniu pomieszczenia, pomyślisz o rozpraszaniu fal :) albo kupisz wzmacniacz z korekcją.


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Cytat: Pboczek w Grudzień 28, 2019, 11:39
:) Zamiast kolumn, masz listę innych zakupów. Wyrzuć te piramidki, kup 2 grube na ok. 10 cm panele pochłaniające, pożongluj nimi. Kupisz porządne za ok. 120 zł sztuka. Ustaw za kolumnami, za głową, z boku, sprawdź. Można nimi wyrównać braki symetrii, zniwelować odbicia pierwsze, drugie. Pułki z książkami będą dobre ale trudno przesuwne  :) . 

Po lekkim wytłumieniu pomieszczenia, pomyślisz o rozpraszaniu fal :) albo kupisz wzmacniacz z korekcją.
Dobrze gada ! Dać mu wódki . Od tego bym zaczął ,bo pomieszczenie ze zdjęcia dalekie jest od doskonałości ................tak przypomnę ,że o tym pisałem wyżej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

A gdzie Kolega ma tego Rotela, stoi koło gramofonu? Jakiej długości są kable kolumnowe?

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jajacek1410

Cytat: Pboczek w Grudzień 28, 2019, 12:30Jakiej długości są kable kolumnowe?
... i czy okazji przeprowadzki nie zostały zmienione.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

paul_67

Właśnie też o to chciałem spytać.Dlaczego kolumny stoją przy jednej ścianie, a sprzęt przy drugiej?Może się na tym nie znam, ale ja bym to ustawił inaczej :)

buzibozborn

No dokładnie zmieniłem kable na dłuższe przeszło 10!m .. [emoji37] bo ale teoretycznie podobno dobrej jakości ... no wzmacniacz i cała aparatura stoi na drugiej ścianie no bo nie mam tego jak wpakować koło telewizora .. no kurczę wszystko to jakieś takie na maxa nie ustawne fuck jasne że wolał bym kolumny razem ze sprzętem mieć obok szafki z audio [emoji107] ale co ja tam sobie na foteliku siedział a z wersalki wtedy bym nie mógł słuchać muzyczki ... no chce wierzyć że tak długie kable nie mają wpływu na dźwięk .. to konkretne grube lejce a wzmacniacz to elektrownia wydaje mi się że nie powinno być problemu .. akurat z tym no chwilowo walczę o regał na książki na stolarni w obi [emoji41]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Nie możesz powiesić tv i sprzęt dać na regał pod nim?

Pboczek

10 m ??? Równe chociaż po obu stronach?

Tak nie można, czeka Cię przemeblowanie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

buzibozborn

No kable mają tą samą długość mają .. no serio to taki problem tak długie kable ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

10 m to zawsze więcej niż 5 czy 3  :) Im krótsze tym lepiej.

Pboczek

Nie, no grać będzie  ;).

Jak już zrobisz porządek z akustyką i przemeblujesz, to sprawdzisz czy jest różnica przy zasadniczym skróceniu. Wcześniej to bezcelowe 8).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Żmusić Tannoy'e, żeby kłuły jest sporym wyczynem ;) Największy problem polega na tym, że głowa słuchacza jest przy samej ścianie. Telewizor na ścianę i zwolni się miejsce dla sprzętu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

buzibozborn

Ha ha ... grać to on sobie gra .. ale ma grać tak jak bym ja chciał [emoji1787] ... a to mnie jeszcze sporo roboty czeka !  ale już powoli działam będę was informować o postępach i efektach [emoji106][emoji41]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 28, 2019, 13:27zwolni się miejsce dla sprzętu.
Np. dla szpulaka  ;)  pw. czytasz wogóle?  ;)
Pozdrawiam S.CH.

buzibozborn

Tam miejsce na sprzęt mam na tej szafce gdzie stoi gramofon i cała reszta ..szpulaka odpuszczam sobie puki co ale magnetofon mam fajny tylko rzadko  go używam a szkoda bo kasetki są fajowe [emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Problem jest, aby przestawić regały?