Zaproponujcie mi proszę kolumny do lampy

Zaczęty przez Therion, Sierpień 22, 2020, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Wiem, że jest kilka wątków, rozważałem dopisanie się do któregoś, ale jednak każdy ma inne wymagania i budżet.

Moje założenia:
Podłogowe
Salon 24m2
Mocny, nisko schodzący bas, długi i mruczący (nie pudełkowy)
bardzo przestrzenne
subtelne, nie atakujące wysokimi - wolę ciepłą stronę mocy
Do lampy PP
Muszą być piękne, bo zostaną na długo.
Jakiś używany, dawny hajend? Budzet od 5 do 12.000pln. Nie muszą być dostępne już, mogę czekać i polować, bardziej mi zalezy na tym, żebyście mnie ukierunkowali.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Melepeta

Jakbyś był w Lublinie to zapraszam posłuchać Pioneerów CS-63DX z lampą.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie

IMO pomysł z doborem kolumn do posiadanego wzmacniacza jest kijowy, bo IMO kolumny powinno dobierać się do zastanego pomieszczenia, a wzmacniacz do kupionych kolumn. To ma sens.

Ale 24mkw, lampa PP - tutaj mamy podobnie i u mnie grają Yamahy NS-1000M. Bas nisko nie schodzi, ale akustyczny bas (od 40Hz w górę) gra rewelacyjnie. Obudowa zamknięta, ciężka i sztywna. 30cm przetwornik papierowy na tekstylnym zawieszeniu. Potrafi zamruczeć, ale poniżej 40Hz niewiele się dzieje. Może i dobrze, bo mało które pomieszczenie bez profesjonalnej adaptacji akustycznej radzi sobie z tym pasmem.
Natomiast średnica i wysokie tony - tutaj kompromisów wg mnie brak. Wysokiej próby przetworniki berylowe, sensowna zwrotnica wyglądająca jak dobre DIY. Granie klasowe, czyste, szlachetne, napowietrzone. Niczego już w sprzęcie audio nie szukam. Zagra to tak dobrze jak dobre źródło dźwięku podepniesz.

Oczywiście Tobie Therionie mogą nie podejść, ale to już nie mój problem ;)

Therion

Cytat: Kangie w Sierpień 22, 2020, 21:14Yamahy NS-1000M

No tak, nie tego szukam.

Cytat: Melepeta w Sierpień 22, 2020, 21:05Pioneerów CS-63DX

I nie tego.

Szukam podłogowych zdecydowanie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

marekw 76

Therion, a ten Twój Phast to mocny jest?
Bo może skontaktuj się z chłopakami z YB?
Paweł zrobi dźwięk pod Twoje preferencje a Robert zbuduje piękne budki specjalnie dla Ciebie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Ja widzę u Ciebie Zondy z pokrętełkiem na basie.
Fornir dobierzesz, budki jak coś zmienić troszkę można i masz w zakładanym budżecie świetne i piękne podlogowki
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Moriarty

#6
Cytat: marekw 76 w Sierpień 24, 2020, 14:25Ja widzę u Ciebie Zondy z pokrętełkiem na basie.

Ale przecież Zondy mają zbyt niską skuteczność do lampy, nawet push-pull - tylko 85 dB. Sam z tego powodu wybrałem Zephyry, mimo że Zondy mają lepszy głośnik basowy.

Edit: no, do większości lamp - jak rozumiem, Twój LAR daje radę, ale jak na lampę to zasadniczo potwór :). Tyle że Therion ma chyba słabszy wzmacniacz, o ile kojarzę. 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

marekw 76

Właśnie dlatego pytałem o ten wzmacniacz :)
Tak czy inaczej myślę, że warto skontaktować się z YB.
A czy Ty już wiesz czym zastąpisz Zephyr?
Bo gdzieś czytałem, że chyba coś będziesz czynił w tym kierunku 😉
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

lok

Poszukaj Klipsch Cornwall.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

marekw 76

A Therion zniknął 😂
Widać ma gdzieś nasze pomysły albo wypoczywa...
A wtedy doceni to co ma i nie będzie chciał zmieniać😁🙃
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

elem

Cytat: Moriarty w Sierpień 24, 2020, 21:21Ale przecież Zondy mają zbyt niską skuteczność do lampy, nawet push-pull - tylko 85 dB

eee tam, 85 jest ok, jeśli rezystancja kolumn jest w miare równa w całym paśmie, bez dolin zwłaszcza na dole  a wzmacniacz ma porządnie zrobiony zasilacz.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

Cytat: marekw 76 w Sierpień 25, 2020, 17:31A Therion zniknął 😂
Widać ma gdzieś nasze pomysły albo wypoczywa...

O nie nie, nie mam gdzieś. Jeżdżę chopperem to w jedną to w drugą jak gupi i na forum zostaje niewiele czasu.

Szczerze, to brałem je pod rozwagę, bo są ładne, ale nigdy, przenigdy ich nie słyszałem. Może ew na AS ale jakoś nie zarejestrowałem tego faktu w pamięci.

Myślicie, że to może być dźwięk na lata?

Zonda powiadasz....

Piękne...


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Może być. Marek takie ma i chwali sobie ;)


elem

Cytat: Therion w Sierpień 22, 2020, 20:17Mocny, nisko schodzący bas, długi i mruczący

Zu Audio?  Nie, to nie ten kierunek
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jjacek

:) to teraz mi mowisz...kiedy wlasnie zamowilem...

elem

subwoofery też mają w ofercie  ;)
A na poważnie, to bardzo fajne paczki, tylko rodzaj basu nie taki jaki preferuje Therion.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

#17
Cytat: Therion w Sierpień 25, 2020, 18:54
Cytat: marekw 76 w Sierpień 25, 2020, 17:31A Therion zniknął 😂
Widać ma gdzieś nasze pomysły albo wypoczywa...

O nie nie, nie mam gdzieś. Jeżdżę chopperem to w jedną to w drugą jak gupi i na forum zostaje niewiele czasu.

Szczerze, to brałem je pod rozwagę, bo są ładne, ale nigdy, przenigdy ich nie słyszałem. Może ew na AS ale jakoś nie zarejestrowałem tego faktu w pamięci.

Myślicie, że to może być dźwięk na lata?

Zonda powiadasz....

Piękne...



Chciałem Cię sprowokować do odpowiedzi i udało mi się 👍
Na AS raczej nie słyszałeś bo chłopaki się tam nie wystawiają.
Usłyszeć możesz tylko w siedzibie firmy lub u kogoś...
U mnie?? Kurczę właśnie sobie przypomniałem, że Arek(Melepeta) ma wpaść i Łukasz (Old man Kensey)! Chłopaki, przepraszam! Zaproszenie aktualne, obiecuję ogarnąć się na wrzesień!
ZuAudio super ale też myślę, że to inny rodzaj prezentacji basu, choć kto wie? Mi te kolumny podobają się bardzo.
Therion jeśli uważasz, że te ze zdjęcia są piękne to pomyśl sobie jakie będą gdy chłopaki zrobią specjalnie dla Ciebie 😁
Pamiętaj, że lekkie modyfikacje są możliwe a fornir wybierzesz sobie sam!

Pytanie czy Twój wzmacniacz je pociągnie 🤔
Ale jeśli tak to może to być Twój typ.
Napisz do nich.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Melepeta

Cytat: marekw 76 w Sierpień 25, 2020, 22:24Kurczę właśnie sobie przypomniałem, że Arek(Melepeta) ma wpaść i Łukasz (Old man Kensey)! Chłopaki, przepraszam! Zaproszenie aktualne, obiecuję ogarnąć się na wrzesień!
Spoko. Nie pali się.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Therion

Cytat: marekw 76 w Sierpień 25, 2020, 22:24Pytanie czy Twój wzmacniacz je pociągnie 🤔
Ale jeśli tak to może to być Twój typ.

Wzmacniacz nie jest na cale życie, choć podoba mi się synergia, którą osiągnąłem z Hyperionami.

Tylko,, że mam to już baaardzo długo. Coś bym odświeżył.

Hypki mają o ile pamiętam 89dB. Dojeżdżam przy cichych utworach max do połowy skali. Zwykle jednak słucham na 10tej.

Dzięki, skontaktuję się.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Old Man Kensey

Cytat: marekw 76 w Sierpień 25, 2020, 22:24U mnie?? Kurczę właśnie sobie przypomniałem, że Arek(Melepeta) ma wpaść i Łukasz (Old man Kensey)! Chłopaki, przepraszam! Zaproszenie aktualne, obiecuję ogarnąć się na wrzesień!

Marek, spoko, co się odwlecze, to nie uciecze 😁

Mam u siebie te Zu Audio, i niskie tony mogą być właśnie takie, tj. długie i "mruczące", jak najbardziej: na lampkach 300B nieraz tak było. Ja osobiście nie lubię, ale to jest możliwe.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

marekw 76

#22
Cytat: Melepeta w Sierpień 26, 2020, 08:16Spoko. Nie pali się.
Cytat: Old Man Kensey w Sierpień 26, 2020, 15:41Marek, spoko, co się odwlecze, to nie uciecze 😁
Fajnie, że tak stawiacie sprawę ale tak czy inaczej trochę mi łyso.

Muszę napisać, że gdy ja szukałem kolumn to tylko Ci dwaj koledzy (z Lublina) zaprosili mnie do siebie.
Odwiedziny wspominam bardzo miło. Fajni ludzie i super systemy 👍
Pozdrawiam serdecznie.
Już nie zasmiecam Adamowi wątku!
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Lutek

Cytat: marekw 76 w Sierpień 26, 2020, 16:07
Muszę napisać, że gdy ja szukałem kolumn to tylko Ci dwaj koledzy (z Lublina) zaprosili mnie do siebie.

A ja nie... ? Przeciez zawsze zapraszalem na posluchanie szukajacych kolumn  :-)

marekw 76

Pisałem, że tylko dwóch z Lublina Lutku.
Owszem u Ciebie też byłem 😉
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n