Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał Trójmiasto

W moim przypadku akwarium dobrze zdaje egzamin. Po pierwsze: chroni. Po drugie: odpada problem codziennego odkurzania, po trzecie - stanowi dodatkowy poziom np. na płyty lub książkę. Po czwarte: w sposób łagodny ingeruje w przestrzeń pokoju, gdyż jest przezroczyste.

Michał Trójmiasto

Dodam tylko, że jest wymierzone praktycznie co do milimetra, z uwzględnieniem, jak widzicie, docisku do płyty.
Jedyny minus - trzeba być ostrożnym przy podnoszeniu, które nie jest szczególnie łatwe z powodu braku uchwytów (coś za coś, czyli estetyka ponad użyteczność). Ale to nic przy poczuciu, że przez 99.9% czasu twój sprzęt jest bezpieczny.
Wymyśliłem to też w ten sposób, że przypadkowe potrącenie pokrywy, np. przy odkurzaniu podłogi lub przez osobę "nieświadomą" niczym nie grozi, gdyż pokrywa zatrzymuje się od dołu na kamiennej podstawie gramofonu, która jest na tyle ciężka, że uniemożliwia w zasadzie przypadkowe uszkodzenie.

paul_67

Po piąte: gramofon w nim wygląda jak obiekt muzealny...

Michał Trójmiasto

Wolę mieć niezakurzony gramofon, niż zakurzony.

malg

po sóste, trzeba mieć dodatkowe miejsce na takie ogromne 300 litrowe akwarium, podczas grania
(nie żebym krytykował), ale ja takich form wielkich nie akceptuje u siebie

Michał Trójmiasto

Wg obliczeń poczynionych przy pomocy kalkulatora do akwariów z internetu - pojemność  mojego to jedyne 75 litrów.

rudy-102

Obawiam się, że prędzej coś bym uszkodził zakładając lub zdejmując akwarium. A tak to moja żona tylko trzy razy wkładkę uszkodziła ;).

frywolny trucht

Cytat: Therion w Listopad 13, 2017, 09:12Ramię sie rozkleiło na łączeniu. Kropelka zalatwila sprawę

Złośliwość rzeczy martwych. Chciałem sobie wymienić rurkę i nie mogę tego kurewstwa rozdzielić  :o

Cytat: Michał Trójmiasto w Listopad 13, 2017, 19:49W moim przypadku akwarium dobrze zdaje egzamin

A co jest po prawo ukryte w innym akwarium?  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: Michał Trójmiasto w Listopad 13, 2017, 20:18
pojemność  mojego to jedyne 75 litrów.
To zart był, zapomniałem dodac uśmieszka

Michał Trójmiasto

W drugim akwarium hoduję pre gramofonowe lampowe.

moon

Cytat: rudy-102 w Listopad 13, 2017, 20:35Obawiam się, że prędzej coś bym uszkodził zakładając lub zdejmując akwarium. A tak to moja żona tylko trzy razy wkładkę uszkodziła .

u mnie sie to nie zdazylo, a zakladam i po paru piwach:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Panowie i Panie (o ile są oczywiście)...
Mam pytanie odnośnie wkładki... Trochę już pograłem, gęba się śmieje nieustająco, ale zmiany kuszą... Te na lepsze oczywiście...
Chciałbym zmienić wkładkę... Obecnie Goldring 1006. I zastanawiam się czy iść w "kultową" 1042, czy może w Black...? Albo jakieś MC LO. Teoretycznie mój przedwzmacniacz (ifi Phono) obsługuje MC, ale zastanawiam się nad zmianą na lampowy. Chyba Phoenix Audio, choć może doradzicie coś innego.
Próbowałem się przebić przez forum, i poczytać, ale chaos straszny...
Muzyka wszelka. Poza klasyką i disco polo...
Reszta systemu to Pathos Classic One, i Audio Physic SPARK 3 i jakieś kable.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tomasz_pianista

Cytat: Bartolo w Listopad 15, 2017, 11:45Poza klasyką i disco polo...

Nie wiem, czy słusznie, że te dwa gatunki są koło siebie:)

Moim zdaniem lepiej najpierw wybrać pre, a później wkładkę. Przedwzmacniacz możliwie najbardziej uniwersalny, żeby dało się podpiąć każdą wkładkę.

A potem celowałbym w MC.
Grupa ratowania poziomu.

malg

to zależy też od budżetu - a chyba przedewszystkim

bo jest Rohman,
i jest 103R
i jest filipek
i jest empire
i .....

i to co napisał Tomasz też jest b. wazne na początek

christo

Cytat: Bartolo w Listopad 15, 2017, 11:45Teoretycznie mój przedwzmacniacz (ifi Phono) obsługuje MC, ale zastanawiam się nad zmianą na lampowy. Chyba Phoenix Audio, choć może doradzicie coś innego.
Wg mnie masz w miarę przyzwoity przedwzmacniacz i na razie można spokojnie na nim grać. Pamiętaj, że Phoenix-Audio to przedwzmacniacz MM (dodatkowo bez regulacji wzmocnienia) i wkładka MC potrzebować będzie dobranych traf. Co do wkładki - nie jestem specjalnym miłośnikiem Goldringów. Od takiego grania ma CD :)
Najgorsze jest to, że nikt ci nic sensownego nie napisze. Jeśli bawi cię analog będziesz musiał sam "przewalić" ileś wkładek żeby dojść do swojego brzmienia. A i tak, gdy już wybierzesz tę jedną, powiesz że znalazłeś wkładkę docelową, po pół roku zaczną cię swędzić paluszki i pojawi się potrzeba zmiany na jeszcze lepiej... Życie.
Cytat: malg w Listopad 15, 2017, 12:11to zależy też od budżetu - a chyba przedewszystkim

bo jest Rohman,
i jest 103R
i jest filipek
i jest empire
i .....
Dodałbym jeszcze AT OC9ML/II lub ML/III (w zależności od masy efektywnej ramienia).
Określ budżet.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

103R jest za twarda.
Naprawdę Bartolo forum jawi ci się jako chaos?
Kureczka, co powinniśmy poprawić?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

załóżmy że budżet to jakieś 2000-2500zł...
Wiem że to zabawa w nieskończoność i że każdy ma swoje preferencje. Jednak dysponujecie dużo większym doświadczeniem, i jakieś typy się "powtarzają".
Fontek jest z czerwca tego roku, czyli z tego co się orientuję już z nowym, mosiężnym ramieniem.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Cytat: Bartolo w Listopad 15, 2017, 11:45Chciałbym zmienić wkładkę.
Jeśli  masz możliwość to proponuję Ortofon 530, lub 540. Grają na tym gramofonie fenomenalnie. Nie musi być od razu MC.

malg

Cytat: frywolny trucht w Listopad 15, 2017, 12:26
103R jest za twarda.
napisałem w kontekście cen, a nie doboru do ramienia

frywolny trucht

Ja bym namawiał, żeby usiąść- dać sobie na przeczekanie z tą wkładką i nie szukać typa za maksymalną dostępną kasę, a następnie się zastanawiać czy to już to? Chyba, że jestem w błędzie, kolega ma szufladę wkładek i wie dokładnie czego szuka.
Ogólnie jest tak, że współczesne wkładki są drogie i droższe, a kolejne wypuszczane modele za wiele nie wnoszą technologicznie. Wszystko już tak naprawdę było. Brnięcie w drogie wkładki MM wydaje się mnie zupełnie bezcelowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

#3045
Ja Ci mogę tylko napisać swoją drogę . Na ADF miałem 2M Bronz i AT 440 MLB .Na pewnym etapie było to dla mnie bardzo dobre granie .
Nie brnąłem dalej w MM . Kupiłem Denona 103R . To może nie jest najmiększa wkladka ale z tą twardością bym nie przesadzał .Ramię ADF powinno być ok . Gram na niej do dziś . Od wczoraj gram również na Ortofonie Spu Royal N .
Zmierzam do tego że skromny denonik nie gra jakoś porażająco gorzej . To na start w MC wg mnie idealna wkładka . U jukiego nie trzeba za ną zastawić nerki . Daje dużo radości . Grzesio ją ma na ADF . Może on by się wypowiedział .

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

Cytat: cdt w Listopad 15, 2017, 13:56Nie brnąłem dalej w MM . Kupiłem Denona 103R . To może nie jest najmiększa wkladka ale z tą twardością bym nie przesadzał .Ramię ADF powinno być ok .
Potwierdzam. Do tego jest to wkładka łatwa w wysterowaniu i kalibracji. Do tego gra wyśmienicie - przyzna to każdy, kto ją ma bądź miał. Nie jest idealna ale takich nie ma.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

malg

Cytat: cdt w Listopad 15, 2017, 13:56
Zmierzam do tego że skromny denoni nie gra jakoś porażająco gorzej . To na start w MC wg mnie idealna wkładka . U jukiego nie trzeba za ną zastawić nerki . Daje dużo radości . Grzesio ją ma na ADF . Może on by się wypowiedział .
No ale ja mam inne - niestandardowe ramię, dużo cięższe ( masa efektywna ponad 33g). Na poprzednim węglowym (najlżejszym) grałem b krótko,
więc nie pamiętam szczegółow, ale chyba nie było żle, tylko rezonans wychodził bardzo wysoko, chyba około 11-12Hz dokładnie nie pamiętam).
Jeśłi masz u siebie mosieżne ramie (to najcięższe od AA) to 103R-ka będzie grała bardzo ładnie, analogowo, łagodnie.
Jeśłi szukasz super precyzji, detalu, rozdzielczości , ...itd, to deneon Cię raczej nie zadowoli.
a jest jeszcze PRE, jak ono wpłynie na dźwięk.


cdt

#3049
Z tą precyzja też nie ma co przesadzać . 103 R ma jej wytarczająco dużo . Ma jej więcej od 2M bronza i 440 mlb . Do tego ma dociążenie i jest mega melodyjna . Piotrek ma dynavektora który jest precyzyjniejszy ale kosztuje 3x wiecej . Stosunek jakości do ceny w Denonie jest genialny . Po skończeniu się igły za tysiaka z ogonkiem możesz sobie zrobić eksperyment z wymianą igły na shibate . Ja tak zrobię . Ciekawe ile wtedy droższych wkładek donek rozłoży na łopatki . A może przez zbyt ostry szlif polegnie . Choć nie sądze bo ludzie je tak tuningują . 2 lata gry na,, tępaku ,, a pózniej naprawa na lepszy szlif za małą kasę .