Jakie kolumny?

Zaczęty przez jamówię, Maj 09, 2016, 17:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Raffi

Znam osoby , przez których ręce przewinęły się dziesiątki kolumn. Generalnie kierują się  zasadą , że zawieszenia , jeśli wymagają wymiany powinny być oryginalne, bez względu na koszty, oraz poprawiają wszelkie styki , łącznie z wymianą  zacisków przyłączeniowych na np. wysokie modele wbt. I to powinno wystarczyć.

MAC

Święte słowa.
A kondensatory jeśli już wyschły ze starości wymieniać w miarę możliwości na oryginalne.
Wiele spapranego "upgreadami" sprzętu w życiu słyszałem i obiecałem sobie nie tykać i nie poprawiać.
Mam na tyle do siebie dystansu, że uznaję wyższość geniuszu producenta nad własnym  ;D

Raffi

Tak jest masza. Kondensatory jedynie na oryginalne. Z rozmów kuluarowych, jakie toczę z osobami zawodowo zajmującymi się naprawą sprzętu , nazwijmy to wyższej klasy, jednoznacznie wynika , że np. sprzęt japoński z lat 70-80 bardzo ładnie trzyma pojemność. My trochę tak na wyrost zakładamy, stary sprzęt- kondensatory do wymiany. Zwróćcie uwagę , że sporo osób po takim zabiegu pozbyło się swojego sprzętu. Bądźmy ostrożni , jak ktoś proponuje nam - założę panu lepsze, droższe kondensatory nie emocjonujmy się.

kawosz

 To wszystko jest sprawa osobista . W Luxmanie nic nie wymienię z elektroniki za żadne skarby . Ma grać tak jak gra . W EV na wymianę okablowania i terminali jestem zdecydowany . Ondrej ma dobry pomysł względem obniżenia im czułości . Na pewno porobię zdjęcia i nic nie wywalę . Jak coś mi nie zagra wrócę do ustawień fabrycznych . Moje szafy są konstrukcjami do sal a nie mieszkań  ;D i drobna modyfikacja może coś wniesie .


Raffi

Terminale i kable to jest jeszcze bezpiecznie. Zawsze możesz też zacząć grać EV na imprezach  :)

kawosz

#180
Raffi u Miniabyra te mody się sprawdzają . Gra to u niego naprawdę dobrze . U Ondreja słuchałem ich pierwszy raz . Też były trochę przerobione i się zachwyciłem .
Choć przyznaję że ta dyskusja mnie trochę do modyfikacji zniechęciła . Zwłaszcza że w takim stanie jak są zjadły JBL L96 . Ale korci  ;)

Raffi

Ok. Trzymam kciuki. Najfajniej jest odkrywać coś nowego, co przynosi skutek, a o istnieniu czegoś  wcześniej nie wiedzieliśmy.

kawosz

 ;D

miniabyr

Szacun dla właściciela .Cóż to musi być za doznanie kiedy obcuje się z taką ilością głośników .Nie wiedziałem że tak można . :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

Cytat: miniabyr w Czerwiec 22, 2016, 23:55
Szacun dla właściciela .Cóż to musi być za doznanie kiedy obcuje się z taką ilością głośników .Nie wiedziałem że tak można . :P
...to sie nazywa zboczeniem :)

rudy-102

Zamówiłem na testy do domu Dali Opticon 8. Przyjadą po moim urlopie, czyli za trzy tygodnie.
Jakby ktoś miał coś do powiedzenia o tych kolumnach to chętnie poczytam. Z Dali znam na razie tylko Ikon5 i 6.

TheKamil921

Zwrotnica w kolumnach grundig box professional wygląda tak.
Lepiej jej nie ruszać.

Melepeta

Ja tam na elektronice się nie znam, ale te elektrolity, to chyba należałoby wymienić.
Moja zwrotnica tak wygląda:
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

TheKamil921

Wylutuj je i pomierz pojemność

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

TheKamil921

Jak nie trzymają pojemności to do wymiany

TheKamil921

Ciekawe też jak ESR w tych kondensatorach po tylu latach

vasa

Cytat: TheKamil921 w Czerwiec 27, 2016, 22:29
Ciekawe też jak ESR w tych kondensatorach po tylu latach
A impedancja kondensatora zmienia się w funkcji czasu?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

TheKamil921

Stare kondensatory lubią mieć duży ESR ze względu na czas pracy.

vasa

Cytat: TheKamil921 w Czerwiec 27, 2016, 22:48Stare kondensatory lubią mieć duży ESR ze względu na czas pracy.
A są jakieś artykuły na ten temat? Tak na chłopski rozum wydawało mi się że nie powinny więc chetnie bym się douczył.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

vasa. Kamil młody jeszcze jest. Wybacz mu.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

TheKamil921

ESR może się zmienić :)

kawosz

kolejne fajne szafy  ;D

TheKamil921

No ciekawe jak takie szafy grają

pelot

Takie szafy grają wspaniale ,kwestia czy nas na nie stać ???Jeśli kogoś interesują takie skrzynie to można je pooglądać i "posłuchać" na YouTubie wpisując Kenrick Sound. Facet specjalizuje się w budowie ,odrestaurowywaniu i upgradzie takich skrzyń a nawet większych . Swoją drogą przyjął bym na stan któryś z egzemplaży za niewygórowaną odpłatnością  :P Zwrócić należy także uwagę jak wyglądają przy niektórych modelach zwrotnice :o Te kolumny, to nie są jakieś tam po pierdółki z 15czy 20 centymetrowymi głośniczkami, jakiejś tam hi endowej stajni , te kolumny grają,  i to jak ::) . Swego czasu słuchałem coś podobnego w USA. U siebie mam też coś w ten deseń, ale nie takie :P