Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

No to równowaga tonalna jest. Żadnych dziur w paśmie nie wychwytuję. Bas się odzywa ładnie i nie nachalnie.
Kombinuję dalej.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Wokale żeńskie pierwsza klasa [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie


Alexander

Cytat: vasa w Listopad 07, 2019, 15:17
Wokale żeńskie pierwsza klasa [emoji4]

[emoji485][emoji377]


I nie tylko żeńskie, jak posłuchałem na elektrostatch Adagio Samuela B. w wykonaniu chóru chłopięcego, to długo nie mogłem się uwolnić od wspomnienia tego dźwięku  :)

vasa

Cytat: Kangie w Listopad 07, 2019, 15:25
A stadionowa przestrzeń? Jest?
Nad tym teraz pracuję.
Progres jest, ale do stadionu jeszcze brakuje [emoji52]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: Alexander w Listopad 07, 2019, 15:29
Cytat: vasa w Listopad 07, 2019, 15:17
Wokale żeńskie pierwsza klasa [emoji4]

[emoji485][emoji377]


I nie tylko żeńskie, jak posłuchałem na elektrostatch Adagio Samuela B. w wykonaniu chóru chłopięcego, to długo nie mogłem się uwolnić od wspomnienia tego dźwięku  :)
Przyjedzie czas i na chóry chłopięce.
Na razie jeżdżę z tym cholerstwem i doginam.
Mam wrażenie że sweet spot jest wielkości główki od szpilki [emoji44]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

A spróbowałeś może postawić je w większym pomieszczeniu żebyś miał jakiś obraz tego co można osiągnąć i do czego dążysz?

tomekkk1

W takim pomieszczeniu nigdy Ci dobrze nie zagrają. I nie zagrają głośno - bo gra ich połowa. Elektrostaty muszą mieć przestrzeń za sobą i dookoła. I musi być jej dużo, one grają obiema stronami, nie tyko przodem. Wyjedź nimi na środek pokoju i podziel się efektem :)

vasa

Cytat: Alexander w Listopad 07, 2019, 15:40
A spróbowałeś może postawić je w większym pomieszczeniu żebyś miał jakiś obraz tego co można osiągnąć i do czego dążysz?
Ty chyba mi śmierci męczeńskiej życzysz[emoji22]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: AudioAddicted w Listopad 07, 2019, 15:47
W takim pomieszczeniu nigdy Ci dobrze nie zagrają. I nie zagrają głośno - bo gra ich połowa. Elektrostaty muszą mieć przestrzeń za sobą i dookoła. I musi być jej dużo, one grają obiema stronami, nie tyko przodem. Wyjedź nimi na środek pokoju i podziel się efektem :)
Mają zagrać i zagrają.
Już zaczynają kapitulować [emoji6]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Listopad 07, 2019, 15:52Mają zagrać i zagrają.
Już zaczynają kapitulować
Oj niedobrze, niedobrze...
Cytat: vasa w Listopad 04, 2019, 12:43Kupiłem w ciemno. Ale jakby co to mam winnego który twierdził że grają dobrze. Jak się nie sprawdzą to mu podrzucę

tomekkk1

#386
Cytat: vasa w Listopad 07, 2019, 15:50
Cytat: Alexander w Listopad 07, 2019, 15:40
A spróbowałeś może postawić je w większym pomieszczeniu żebyś miał jakiś obraz tego co można osiągnąć i do czego dążysz?
Ty chyba mi śmierci męczeńskiej życzysz





Śmierci? Broń Cię Panie...
Elektrostat to dipol i stąd taka sugestia od kolegi...
https://www.stereolife.pl/slownik/1010-glosnik-elektrostatyczny


Cytat: vasa w Listopad 07, 2019, 15:52
Cytat: AudioAddicted w Listopad 07, 2019, 15:47
W takim pomieszczeniu nigdy Ci dobrze nie zagrają. I nie zagrają głośno - bo gra ich połowa. Elektrostaty muszą mieć przestrzeń za sobą i dookoła. I musi być jej dużo, one grają obiema stronami, nie tyko przodem. Wyjedź nimi na środek pokoju i podziel się efektem :)
Mają zagrać i zagrają.
Już zaczynają kapitulować





Do jakiegoś poziomu dojdziesz i owszem. Ale nie dalej  ;)

vasa

Walki z elektrostatami ciąg dalszy.
Kolumny grają i nie bolą. Subwoofera nie słychać jako osobnego źródła dźwięku. Przestrzeń może nie stadionowa ale jest. Ogłuszyć się tym nikogo nie da bo przy większej dawce prądu mocno zniekształcają.
Generalnie detal, przestrzeń, wokale są ładne. Basu nie brakuje. Testowe nagrania pokazują pełną informację o zawartości.
Jest dobrze [emoji4]
No to czas na room perfect.
No i porażka na całej linii [emoji53]
Algorytm głupieje kompletnie. To co dostajemy po korekcji jest kompletnie nie do słuchania.
Makabra [emoji37]
Gdzieś musi być jakiś błąd gruby.
Albo wymyślę albo piszę do producenta.

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino


kefas

Oto są, do poniedziałku a potem w zależności od dźwięku i oczywiście akceptacji lub nie żony zostaną nadal lub powędrują do innego pokoju

Kangie

Ale ładnie to urządziłeś. Podoba mi się.

kefas


vasa

Cytat: kefas w Listopad 19, 2019, 19:37Oto są
Kawał pięknego mebla wyszło :)
Gratulacje.
I współgra z pozostałym drewnem ołtarza ;D

A ja obrabowałem Dino z mikrofonu pomiarowego i jutro ponownie podchodzę do Room Perfect'u.
Ciekawe czy tym razem pójdzie dobrze :o ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Moim zdaniem świetnie Ci się całość skomponowała i myślę, że Twoja szanowna małżonka powinna to zaakceptować.
Pytanie tylko czy dźwięk się obroni.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Listopad 19, 2019, 22:13myślę, że Twoja szanowna małżonka powinna to zaakceptować
A myślisz że ten bukiet na pierwszym planie to tak przypadkiem się tam znalazł ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Listopad 19, 2019, 22:15
Cytat: Piterski w Listopad 19, 2019, 22:13myślę, że Twoja szanowna małżonka powinna to zaakceptować
A myślisz że ten bukiet na pierwszym planie to tak przypadkiem się tam znalazł ;D
No myślę, że nie tylko o tym bukiecie pomyślał nasz kolega  ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Wygląda super, przyłączam się do gratulacji! Jestem ciekawy czy dźwiękowo, jesteś zadowolony.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: vasa w Listopad 19, 2019, 22:07
obrabowałem Dino z mikrofonu pomiarowego i jutro ponownie podchodzę do Room Perfect'u.
Ciekawe czy tym razem pójdzie dobrze :o ??? ?
Zamontowałem nowy mikrofon i robię pomiary.
I znowu doopa[emoji19]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No to jak nie działa to trzeba przestać robić i zacząć myśleć.
Oczywiście coś może byś popsute ale, doświadczenie mnie uczy że w relacji człowiek-maszyna to człowiek jest przeważnie tym słabym ogniwem.
Zrobiłem reset urządzenia do poziomu ustawień fabrycznych i odpalam.
A on mnie pyta czy do wzmacniacza mam zamiar podłączyć dwie kolumny czy też subwoofer[emoji13]
I ile tych subwooferów? I pomierzyć odległości od kolumn i suba [emoji54]
A potem korekcja pomieszczenia i...
Działa  [emoji1]
I jest pięknie i gra jak złoto.

Jednak myślenie nie jest przereklamowane[emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Listopad 20, 2019, 10:59trzeba przestać robić i zacząć myśleć.
Jakieś tam wyniki daje też czytanie instrukcji obsługi urządzenia  ::)
Cytat: vasa w Listopad 20, 2019, 10:59

Działa  [emoji1]
I jest pięknie i gra jak złoto.



No trudno, będę się musiał z tym pogodzić, rozwiały się moje nadzieje  >:(

Pozostaje życzyć dużo pozytywnych doznań podczas słuchania muzyki  :)