Skóra fura i komóra no właśnie jaka komóra.

Zaczęty przez GregWatson, Luty 29, 2016, 21:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

To tylko byla taka mala dygresja , mialem na mysli ze takie kombo w kieszeni jest potrzebne, sprawdzic cokolwiek, pstryknac fotke komus kto ci wlasnie zarysowal auto, przyklady mozna mnozyc.

Piterski

Cytat: Hubertrs w Kwiecień 15, 2019, 10:56
To tylko byla taka mala dygresja , mialem na mysli ze takie kombo w kieszeni jest potrzebne, sprawdzic cokolwiek, pstryknac fotke komus kto ci wlasnie zarysowal auto, przyklady mozna mnozyc.
Hubertrs masz racje może być przydatne ale można mieć do tego inne podejście, bardziej analogowe ;D
Pewnie bardziej uciążliwe ale mi to nie przeszkadza, że muszę pewne sprawy zaplanować z góry.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bednaar

Cytat: Hubertrs w Kwiecień 15, 2019, 10:56
To tylko byla taka mala dygresja , mialem na mysli ze takie kombo w kieszeni jest potrzebne, sprawdzic cokolwiek, pstryknac fotke komus kto ci wlasnie zarysowal auto, przyklady mozna mnozyc.

Rozumiem, ze to jest wygodne... ale mam palce niekompatybilne z touch screenami - to jest główny powód mojej niechęci do smartfonów i tabletów. Fotkę w każdej chwili mogę cyknąć nawet swoim przedpotopowym Solidem.
Wiem, że dla większości osób wystarczy urzadzenie do przeglądania Internetu i ewentualnie napisania czegoś na szybko w edytorze typu Word. Niestety ja piszę kilkudziesięcio-stronicowe prace z rycinami ze szczegółami, modeluję związki chemiczne i biochemiczne w 3D itp. - tego na smartfonie, tablecie czy nawet chromebooku nie zrobisz. Jedyne, co mnie kusi czasem do smartfona, to wykorzystanie go jako hot spot.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Kwiecień 15, 2019, 09:52Jak ktoś chce mieć wszystko w jednym zawodnym urządzeniu to jego sprawa. Oczywiście nie neguje że to jest wygodne ale takie lenistwo niesie ze sobą inne niebezpieczeństwa. Coś jak te elektroniczne kluczki do samochodów.

Oczywiście, jak ktoś chce sobie zagracać przestrzeń życiową 1001 drobiazgami też ma takie prawo ;) Przy czym jedyne ryzyko jakie mi się jawi na horyzoncie to kradzież. Ale jeśli się robi kopie bezpieczeństwa...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Bednaar w Kwiecień 15, 2019, 10:26Komputera i tak potrzebuję do pracy,

No moment, zabierasz go w każdą podróż?
To jeszcze raz, już podawałem co robi smarkfon ponadto co zwykły telefon. U mnie:
upday- codzienne wiadomości
poczta e-mail
aplikacja Gazety Wyborczej, squid- też informacje
sterowanie odświeżaczem powietrza
Allegro
Tłumacz
Asystent google- mówisz ok google, co to jest gil? i on ci mówi opowieść o tej ptaszynie z wikipedii. Do tego znajdzie ci przepis na obiad, głosowo wydasz komendę prowadź do i jedziesz.
aplikacja do sterowania dronem
youtube
netflix
Horizon GO- telewizja z UPC, mogę sobie oglądać gdzie akurat mam ochotę
aplikacje do przetwarzania zdjęć, np snapseed- doszło do tego, że wolę ją niż photoshopa w zakresie jakim używam
aplikacja do podglądu z kamery na działce na drugim końcu Polski
Sterowanie robotem odkurzającym
aplikacja monitorująca moją aktywność fizyczną
aplikacja do pomiaru obrotów talerza gramofonu :)
nawigacje ( Sygic i google maps)
shazam- aplikacja nasłuchująca i rozpoznająca utwory muzyczne
spotfy
undock- strowanie tunerem radia internetowego
aplikacja do druku
allegro, olx
booking
dobry aparat fotograficzny
prognoza pogody

To wszystko zawsze przy sobie. Zawsze gotowe.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 15, 2019, 13:05Ale jeśli się robi kopie bezpieczeństwa...
Ale ginie Ci wtedy wszystko, karta płatnicza kontakty i mnóstwo innych istotnych rzeczy, no ale to skrajny przypadek.
Załóżmy, że Ci komórka pada bateria i wtedy nie masz nic. Telefonu, mapy, a nawet jak zapłacić za paliwo i to wtedy kiedy będziesz tego najbardziej potrzebować.

Ja osobiście z założenia nie pakuje wszystkiego do jednego koszyka, zawsze mniejsze ryzyko nawet jeśli nawet jest to kosztem wygody. Kusi mnie to czasem ale jednak nie  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Każdy ma jakiś poziom skostnienia. Nie używam NFC, ani chmury :) W samochodzie zawsze da się telefon naładować. Właściwie w każdym centrum handlowym można telefon podładować. Są takie specjalne ławeczki na korytarzach. Nawet ławeczkę patriotyczną wyposażono w porty USB do ładowania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 15, 2019, 13:23W samochodzie zawsze da się telefon naładować.

No nie zawsze :), jakiś czas temu pisałem jak wracałem z podróży na oparach prądu z akumulatora bo padł alternator i to w nowym 2-3 letnim aucie.

Sądzę, że ja mam w sobie jakiś taki wewnętrzny opór przed tym Orwellowskim światem  ;) i może stąd mam do tego takie, a nie inne podejście.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Ostatnio kupiłem ojcu telefon dla staruszków. Bycza klawiatura, ale wyświetlacz mały i lichy. Leży. Miał być prosty w obsłudze i czytelny, a tu wszystko leży i kwiczy. Tymczasem kupiłem matce dwa razy większego smarkfona niż miała. Współczesny Android to jest jednak to. Tryb duże napisy i ma takie bukwy, że wszystko widzi. I gada sobie śmiało przez vibera za darmo z siostrą :) Moja mamcia jest bardziej doprzodowa niż niektórzy tutaj. Rocznik 47 ;)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

No moi rodzice też się zatopili w smartfonach, i siedzą przy kawce i przewijają sobie z rana wiadomości w sieci.
Ja na studiach przeszedłem początek ery szerzej dostępnych PC-tów, a teraz mam raczej etap wycofywania się w sferę większej prywatności niż pogoni za tymi nowinkami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Ja zawsze hołdowałem zasadzie że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Dlatego net przeglądam na komputerze a nie na smartfonie, płacę kartą a nie telefonem, nawet mam wyłączone płatności zbliżeniowe kartą, zdjęcia robię lustrzanką do której mam kilka (zbyt dużo) obiektywów, a muzyki słucham z nośników fizycznych a nie z netu ani z plików. Jedynie w samochodzie navi mam trzy w jednym, nawigację z automapą, z wbudowanym rejestratorem jazdy i z yanosikiem. TV oglądam na starej plazmie Panasonica a nie na smartfonie gdzie nawet na sześciocalowym będzie guano widać. Dziesięciocalowy tablet z androidem też nie jest wygodny, dlatego do zastosowań mobilnych kupiłem sobie 12 calowy laptopik dwa w jednym na windowsie 10, ale praktycznie nigdy nie odłączam klawiatury od ekranu, choć z dotyku korzystam permanentnie (ale to raczej z tego powodu że touchpadów nienawidzę).

Bednaar

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 15, 2019, 13:18No moment, zabierasz go w każdą podróż?
To jeszcze raz, już podawałem co robi smarkfon ponadto co zwykły telefon. U mnie:
upday- codzienne wiadomości
poczta e-mail
aplikacja Gazety Wyborczej, squid- też informacje
sterowanie odświeżaczem powietrza
Allegro
Tłumacz
Asystent google- mówisz ok google, co to jest gil? i on ci mówi opowieść o tej ptaszynie z wikipedii. Do tego znajdzie ci przepis na obiad, głosowo wydasz komendę prowadź do i jedziesz.
aplikacja do sterowania dronem
youtube
netflix
Horizon GO- telewizja z UPC, mogę sobie oglądać gdzie akurat mam ochotę
aplikacje do przetwarzania zdjęć, np snapseed- doszło do tego, że wolę ją niż photoshopa w zakresie jakim używam
aplikacja do podglądu z kamery na działce na drugim końcu Polski
Sterowanie robotem odkurzającym
aplikacja monitorująca moją aktywność fizyczną
aplikacja do pomiaru obrotów talerza gramofonu
nawigacje ( Sygic i google maps)
shazam- aplikacja nasłuchująca i rozpoznająca utwory muzyczne
spotfy
undock- strowanie tunerem radia internetowego
aplikacja do druku
allegro, olx
booking
dobry aparat fotograficzny
prognoza pogody

To wszystko zawsze przy sobie. Zawsze gotowe.

Skoro potrzebujesz zawsze mieć to wszystko przy sobie, to OK, rozumiem to - nie neguję sensu posiadania smartfona przez kogoś innego. Zrozum też kogoś, kto nie potrzebuje mieć przy sobie tego wszystkiego. I skończmy już te licytacje - każdy ma inne wymagania, inne potrzeby - ile razy mam to powtarzać?
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

frywolny trucht

#537
Cytat: McGyver w Kwiecień 15, 2019, 13:57TV oglądam na starej plazmie Panasonica a nie na smartfonie gdzie nawet na sześciocalowym będzie guano widać.

To złudne. Z jakiej odległości oglądasz telewizję na plazmie, z jakiej ekran smarkfona? Ważna jest rozdzielczość ekranu smarkfona, te najtańsze i ze średniej półki, no to wiadomo, że szału ni ma. Oczywiście można mieć wadę wzroku, która dyskwalifikuje oglądanie czegokolwiek z odległości mniej niż pół metra...

Zapomniałem przybliżyć vibera. Po pierwsze czat w grupach. Tworzy się np mama, tata, dzieci, albo grupa śwagry. Piszemy jak na gg, wrzucamy zdjęcia i filmiki chyba bez ograniczeń. Zdaję się, że MMS są nadal płatne, a zdjęcia wysyła się pojedynczo. Uciążliwe. Do tego rozmowy można prowadzić, są dużo czystsze dźwiękowo, ale trzeba mieć sensowne łącze internetowe. Do tego wizja. Czyli patrz co dziś upichciłam :)

Naprawdę trudno mi zrozumieć. A co sądzicie o telefonach na tarczę? Kiedyś to było  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Lubię telefony na tarczę i jak by taki działał z obecnym systemem wybierania numeru to bym sobie takiego klasyka powiesił w przedpokoju :D.

Co do negowania wielkości ekranu o oglądania filmów to sury ale mam zdanie dokładnie odwrotne. Im większy ekran (w granicach rozsądku) tym większa frajda.

Z GG i innych komunikatorów już wyrosłem zupełnie, wole zdzwonić i pogadać.

Mamy po prostu inne oczekiwania co do tego co jest nam niezbędne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 15, 2019, 14:14o telefonach na tarczę?
To co pokazałeś to IMHO jeden z brzydszych aparatów. Nieproporcjonalny, niezgrabny, jakiś taki rozlazły. Nie mam telefonu stacjonarnego i mieć nie potrzebuję, ale gdybym miał, to niewykluczone że bym sobie sprawił aparat w tym stylu:

frywolny trucht

#540
Dzieciory mają swoje TV z aplikacją netflix, soundbary, ale i tak wolą sobie założyć słuchawki i film obejrzeć na komórce. Chyba mniej pierdololo, nie mają dyskomfortu ekranu? Nie wiem. Staram się po prostu za bardzo nie odstawać ;) To znaczy mnie też zdarzy się czasem w nocy odpalić komórkę i coś obejrzeć. Taka dodatkowa funkcjonalność z tego samego, jednego urządzonka, które powoli zmierza cenami do 10 tys. pln :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

kolejna zawierucha bez celu, ja osobiscie nie wyobrazam sobie funkcjonowania bez smartfona, ale jednoczesnie zazdroszcze jesli ktos portafi sie tak zorganizowac ze wszystko ma zaplanowane i moze w odpowiedniej chwili wyciagnac , laptop, aparat, nawigacje itd.

LampowY

#543
Cytat: Hubertrs w Kwiecień 15, 2019, 15:20ja osobiscie nie wyobrazam sobie funkcjonowania bez smartfona,
Głównie z powodu maili i dostępu do informacji bez ograniczeń i w każdej chwili... czyli praca czyli pieniądze czyli qrfa lajf. Czyli prowadzenie własnej firmy - największy koszmar. Zero odpoczynku  >:(

Jakbym miał robotę na etacie to pewnie też 8h i wolne. Resztę dnia wyje...ne na wszystko, niech se klienci (pieniądze) czekają do godzin urzędowania. Nie mój biznes.
No mniej więcej tak to wygląda zazwyczaj  :)

Hubertrs

mniej wiecej to mialem na mysli, aparat i takie tam traktowac trzeba jako bonus bez ktorego mozna zyc, ale antychmiastowy dostep do informacji, no bez tego dzisiaj trudno funkcjonowac

frywolny trucht

Co udupiło Nokię? Brak sensownych aparatów. W następnej kolejności brak rozwoju systemu operacyjnego. Uparli się, że Nokia ma mieć dobrą baterię i telefon służy do dzwonienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 15, 2019, 15:39Co udupiło Nokię? Brak sensownych aparatów. W następnej kolejności brak rozwoju systemu operacyjnego.
Ja bym powiedział, że głównie system operacyjny.
Symbian nadaje się do dzisiejszych potrzeb jak Logo do tworzenia gier.

krzysiek

Gdy zmieniłem "biznesową" e71 na iphone 4s, to miałem wrażenie jakbym się przesiadł z dużego fiata do s-klasy.
Proste zadanie pt. pobrać maila, otworzyć .doc załączony do maila i przewertować kilkadziesiąt stron .doca to było mission impossible dla nokii.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Hubertrs

Cytat: blackholesun w Kwiecień 15, 2019, 16:31
Gdy zmieniłem "biznesową" e71 na iphone 4s, to miałem wrażenie jakbym się przesiadł z dużego fiata do s-klasy.
Proste zadanie pt. pobrać maila, otworzyć .doc załączony do maila i przewertować kilkadziesiąt stron .doca to było mission impossible dla nokii.
tez mialem takie cosik,  tragedia, ostatni fajny telefon z nokii jaki mialem to 8800 scirocco

Bednaar

Cytat: LampowY w Kwiecień 15, 2019, 15:24Jakbym miał robotę na etacie to pewnie też 8h i wolne. Resztę dnia wyje...ne na wszystko, niech se klienci (pieniądze) czekają do godzin urzędowania. Nie mój biznes.

Zalezy jeszcze jaka robota. Pracuję na etacie, na uczelni i w zasadzie mógłbym pracować 24 godz. na dobę. Bo nie tylko prowadzę zajecia ze studentami, ale też mam pracę naukową. Tu trzeba być na czasie z obecnymi trendami w danej dziedzinie. Bo ten, kto stoi w miejscu, cofa się. Ponadto oczywiście własne badania, które też nalezy publikowac.
Ale to offtop. Wracjąc do tematu wytłumaczę, skąd u mnie taka niechęć do smartfonów i tabletów. Wspominałem o tym nieraz, ale chciałem teraz podkreślić: po prostu nie potrafię dobrze korzystać z ekranów dotykowych. Niestety chyba nie mam idealnych zdolności manualnych w tym kierunku i często zdarzało się tak, że moje "kliknięcie" na ekran wywołuje efekt zgoła odmienny od zamierzonego. Żona i syn mają smartfony, ja nie. PAmiętam pierwsze smartfony jeszcze z Symbianem (chyba?), które miały klawiaturę. Np. taka Nokia E72:



Takie coś mógłbym mieć. Oczywiście teraz byłoby z Androidem. Lubię też nieduże laptopy, tzw. netbooki - mają co prawda ekran dotykowy (zwykle 10-13 cali), ale też klawiaturę. No i Windowsa. Na razie jednak w pracy korzystam ze starego, prawie 10-letniego Della z Windowsem 7 i napędem DVD. Jak się rozleci, kupię sobie własnie coś mniejszego. W domu sa ponadto dwa inne laptopy i dwa tablety (z tabletów korzystają żona i syn). To nie tak, że jestem skostniały i nie nadążam za nowościami. Po prostu z propozycji nowoczesnego świata wybieram tylko to, co jest mi potrzebne i dla mnie wygodne. A smartfona być może jednak kiedyś sobie sprawię ale tylko dlatego, że można go wykorzystać jako hot spot. Telefony z tarczą może i ładne (niektóre, te bardziej staroświeckie), ale tylko jako ozdoba na biurko ;)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain