Skóra fura i komóra no właśnie jaka komóra.

Zaczęty przez GregWatson, Luty 29, 2016, 21:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

#550
Bednaar, tylko nie mów, że kiedyś pisałeś pod nickiem YUL!!?!?!!?  ::) Czy zbieżność "postaci" forumowych pod kątem pracy na uczelni? ';)

Pierwszego smartfona miałem Samsung Avila. Ale to była zabawka. Na niej nauczyłem się klikać dokładnie "w punkt" - tak jak perkusista w kopułkę talerza.

Alexander

Cytat: Bednaar w Kwiecień 16, 2019, 08:40Takie coś mógłbym mieć.
I możesz mieć, posługuję się Blackberry od wielu lat, od czasu gdy skończyły się Nokie z klawiaturami. BB (te z fizyczną qwerty) są jak dla mnie rewelacyjne. Teraz pojawił się Key 2. Co prawda już nie z systemem operacyjnym BB lecz z przystosowanym Androidem, ale fizycznie to jest to :)

krzysiek

Cytat: Kangie w Kwiecień 16, 2019, 08:45Bednaar, tylko nie mów, że kiedyś pisałeś pod nickiem YUL!!?!?!!? 

nie widać Pro-jecta w sygnaturze, więc raczej nie :P
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Bednaar

Cytat: Kangie w Kwiecień 16, 2019, 08:45Bednaar, tylko nie mów, że kiedyś pisałeś pod nickiem YUL!!?!?!!?
YUL-a kojarzę z jakiegoś forum (Audiostereo?), ale to nie ja. Zawsze byłem Bednaarem :)
Nawet nie wiedziałem, ze są jeszcze te Blackberry dostępne. Dzięki, Alexander, zainteresuję się tematem :)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Kangie

YUL zamilkł jakoś w styczniu 2014 r. Myślałem, że stało się coś złego i zadzwoniłem do dziekanatu, przedstawiając się jako jego partner biznesowy. Pani z dziekanatu sprawdziła grafik i powiedziała, że YUL ma właśnie kolokwium ze studentami. Kamień spadł mi wtedy z serca. Drugi raz już nie dzwoniłem. Uszanowałem, że facet robi sobie przerwę od forum.

Mam pamiątkę od Yula - wkładkę MM Audio Technica AT-110E z dodatkową igłą. Gra do dzisiaj w systemie rodziców.

Hubertrs

Wlasnie taka wkladke mialem na swoim pierwszym drapaku,Yul wylozyl jak chlop krowie na ugorze co nalezy zrobic aby ten rylec zagral, tak z perspektywy czasu musze przyznac, ze mial chlop cierpliwosc, wiedze tez mial (ma)

Kangie

Pamiętam jego ciekawy wykład na temat wyższości poziomnic liniałowych względem tych okrągłych - oczkowych - gramofoniarskich, Chodziło o dokładność wskazań libelki.

dino

Cytat: McGyver w Kwiecień 15, 2019, 13:57zdjęcia robię lustrzanką do której mam kilka (zbyt dużo) obiektywów
Nadal czekam na "zakupiony" obiektyw.....

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: GregWatson w Kwiecień 24, 2019, 17:19Jest promocja w Playu na różne smartfony do końca kwietnia.
Jak bym nie liczył to mi zawsze wychodzi, że taniej wychodzi brać tylko kartę SIM i kupować samemu telefon.

Hubertrs

Ja wlasnie bede musial sie zdecydowac na inny telefon niz iphone , po 10 latach jestem zmuszony. Ta glupia zabawka nie ma czegos takiego jak blokowanie zastrzezonego nr, a od trzech tygodni mam po kilkadziesiat takich polaczen dziennie

Jakub

#561
Cytat: Hubertrs w Kwiecień 24, 2019, 23:34
Ja wlasnie bede musial sie zdecydowac na inny telefon niz iphone , po 10 latach jestem zmuszony. Ta glupia zabawka nie ma czegos takiego jak blokowanie zastrzezonego nr, a od trzech tygodni mam po kilkadziesiat takich polaczen dziennie

A nie możesz zablokować takich połączeń u operatora? W Polsce się to włącza w tych wszystkich apkach do zarządzania kontem.



Jak ktoś dzwoni z takiego numeru to mu się włącza komunikat, że się nie dodzwoni dopóki nie odblokuje prezentacji numeru.

krzysiek

Cytat: Hubertrs w Kwiecień 24, 2019, 23:34
Ja wlasnie bede musial sie zdecydowac na inny telefon niz iphone , po 10 latach jestem zmuszony. Ta glupia zabawka nie ma czegos takiego jak blokowanie zastrzezonego nr, a od trzech tygodni mam po kilkadziesiat takich polaczen dziennie

Taką usługę powinien oferować Twój operator. Ja mam to wyłączone w nju (Orange) i żaden zastrzeżony się nie dodzwoni.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Hubertrs

Potraficie sobie wyobrazic iz zadna siec w uk nie umozliwia takiej operacji? Pan mi grzecznie powiedzial iz tak naprawde jedyna opcja to zmienic nr lub aparat na cos z androidem

Jakub

#564
No to słabo.

Jeżeli nie masz wielu połączeń przychodzących z numerów spoza listy kontaktów to możesz sobie włączyć opcję Do Not Disturb i jednocześnie zezwolić w jej ustawieniach na połączenia od wszystkich kontaktów.

No i są apki, które blokują takie połączenia.

Hubertrs

Widzisz ta opcja tez jak by nie wchodzi w rachube, ten telefon jest powiazany z moja praca i sporo ludzi z poza mojej ksiazki telefonicznej wydzwania. Przeoralem net za jakims rozwiazaniem i zmiana aparatu to chyba jedyna opcja.
A appki ktore znajszedlem dzialaja u jankesow a na wyspach nie,
Ponoc mozna szukac szczescia na policji ale jak nikt nie grozi to mala szansa.
Uwierzcie ze to jest cholernie frustrujace

Jakub

To bardzo przykre. Najdziwniejsze jest to, że taka powszechna u nas usługa jest niedostępna w UK.

Ja mam może ze dwa niechciane telefony w miesiącu, a jak nie znam numeru to i tak nie odbieram tylko najpierw sprawdzam. Wychodzę z założenia, że jak ktoś coś chce to zadzwoni drugi raz. Telemarketerów od razu blokuję.

Hubertrs

Jest nawet strona rzadowa na ktorej mozna sie zarejestrowac i oni blokuja telemarketerow i inne niechcisne telefony, przez 28 dni system sie uczy ktore tel eliminowac, niestety nie dziala to na  no id caller,
No i fakt ze iphone nie ma takiej opcji,

osiek

Cytat: Hubertrs w Kwiecień 24, 2019, 23:34
Ja wlasnie bede musial sie zdecydowac na inny telefon niz iphone , po 10 latach jestem zmuszony. Ta glupia zabawka nie ma czegos takiego jak blokowanie zastrzezonego nr, a od trzech tygodni mam po kilkadziesiat takich polaczen dziennie
Połączenia z zastrzeżonych numerów można zablokować na poziomie operatora.
Ups nie doczytałem, ze Ty wyspowy

GregWatson

No i od kilkunastu dni trenuję na Huawei P20 Pro (wcześniej Huawei P9) - jakoś się do tych marek przywiązałem i nawet sama ich nakładka mi odpowiada.
Z ciekawości powiem, że tylko jak już załatwiamy przedłużenie abonamentu to tylko w centrali (Warszawa) - mają tam zdecydowanie niższe ceny i dodatkowe promocje. Ponieważ mam jeszcze router w domu także z Pleya i dodatkowy numer (czyli rodzinny) sam abonament (w całości) wyniósł mnie prawie tyle ile płaciłem wcześniej - różnica jest naprawdę minimalna.

Oprócz tego Huaweia P20 Pro za zeta dostałem oprócz słuchawek w zestawie dodatkowe słuchawki sportowe za ok 150 zł (na bluetooth) za darmoszkę. Na rowerek, biegi czy marsze z kijkami.

Nie będę pisał parametrów bo tego jest pełno w necie ale chciałbym zwrócić uwagę na dwa aspekty:

- rewelacyjne fotki oraz możliwości tego aparatu,
- bardzo dobra bateria (na P9 starczało na 1 dzień) a tu spokojnie 3 dni z multimediami tak oczywiście na poziomie mojej eksploatacji.

Trochę tego i trochę tamtego też.

krzysiek

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun


Therion

Ja nie.

Kupilem kilka dni temu Tab S4. Wcześniej miałem 7letni Tab S2 i spisywal się świetnie.

Niestety, zamiast do przodu, firma cofneła w rozwoju tablety. Np nie ma skanera odcisków. Nie polecam. Prawie 3 tysie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

dino

Cytat: LampowY w Maj 20, 2019, 09:00Kto się dał skusić na Huaweia?
Przedstawiciele Alphabet Inc. - konglomeratu i holdingu powołanego do życia przez spółkę Google, która też wchodzi w jego skład, potwierdzili w niedzielę w rozmowie z agencją Reutera, że współpraca z chińskim koncernem Huawei została w dużej części zakończona.
Decyzja o zerwaniu przez Alphabet Inc. współpracy z Huawei w praktyce będzie oznaczać, że chiński koncern traci niemal natychmiast dostęp do Google'owskich aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Android. Następna generacja chińskich smartfonów niejako automatycznie nie będzie mieć dostępu do popularnych aplikacji i usług oferowanych przez Google Play Store, jak Gmail czy Youtube. W praktyce oznacza to także utratę dostępu do aktualizacji systemu również dla obecnie sprzedawanych modeli.
Huawei zachowa jedynie dostęp do publicznej wersji systemu operacyjnego Android dla urządzeń mobilnych – AOSP (Android Open Source Project), ale nie będzie mieć uprawnień dających dostęp do prawnie zastrzeżonego, własnościowego oprogramowania zamkniętego.
Według informacji pozyskanych przez Bloomberga, kolejne firmy wstrzymały swoje dalsze biznesowe relacje z Huaweiem. Są to firmy takie jak Intel, Qualcomm, Broadcom i Xilinx, więc sprzętowe. Do nich, według raportu Nikkei, dołączyć miałby Infineon Technologies, Micron Technology oraz Western Digital.
Intel to kluczowy dostawca procesorów z rodziny x86, które wykorzystywane są w serwerach i laptopach od Huawei, Qualcomm jest jednym z największych na świecie producentów procesorów ARM i modemów, a Broadcom jest związany z technologiami sieciowymi (modemy i karty WiFi, moduły Bluetooth).

Bedzie wojna  >:D

dino