Cło, VAT - USA itp.

Zaczęty przez moon, Listopad 30, 2017, 10:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Może Ci to wisi, ale zapłaciłeś dwa razy a odliczyłeś tylko raz.

malg

Cytat: McGyver w Luty 14, 2018, 14:46
Bzdura. Ebay Global Shipping z góry nalicza cło i VAT, nic więcej się nie dopłaca przy odbiorze.
tez jestem tego zdania,
kupowałem w USA kilka grubych rzeczy i
w przypadku jeśli jest naliczona opłata importowa, to już nic się nie płaci
nota bene -opłaca się to załatwić w ten sposób, oszczędzasz czas i kasę w naszym urzędzie



malg

kupowałem oczywiście prywatnie, nie na firmę

jak jest w przypadku firmy nie wiem, może tak jak pisze Maciek  ?

McGyver

Cytat: malg w Luty 14, 2018, 15:38jak jest w przypadku firmy nie wiem, może tak jak pisze Maciek  ?
Nie może tak być, bo wtedy płaciłoby się dwa razy. Oczywiście urzędasy mogą wymyślać różne cuda, ale nie należy się na to zgadzać jak barany, tylko reklamować gdzie się da. W ostateczności jeżeli urzędasy się uprą, to należy żądać zwrotu kasy od ebaya.

Bartolo

Panowie, pytanie.
Kupiłem kilka płyt w Brazylii... Dziś w skrzynce znalazłem zawiadomienie z poczty o dopełnieniu formalności...
Czy możecie mi  podpowiedzieć o mam z tym zrobić..? Głównie chodzi mi o "potwierdzenie" transakcji... Ma tylko takie z PayPal'a.. Bo nie kupowałem przez Ebay...Wystarczy coś takiego..?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

plastik1989

Cytat: Bartolo w Marzec 22, 2018, 20:10
Panowie, pytanie.
Kupiłem kilka płyt w Brazylii... Dziś w skrzynce znalazłem zawiadomienie z poczty o dopełnieniu formalności...
Czy możecie mi  podpowiedzieć o mam z tym zrobić..? Głównie chodzi mi o "potwierdzenie" transakcji... Ma tylko takie z PayPal'a.. Bo nie kupowałem przez Ebay...Wystarczy coś takiego..?
Tak, powinno wystarczyć.
.

Bartolo

Cytat: plastik1989 w Marzec 22, 2018, 20:18
Cytat: Bartolo w Marzec 22, 2018, 20:10
Panowie, pytanie.
Kupiłem kilka płyt w Brazylii... Dziś w skrzynce znalazłem zawiadomienie z poczty o dopełnieniu formalności...
Czy możecie mi  podpowiedzieć o mam z tym zrobić..? Głównie chodzi mi o "potwierdzenie" transakcji... Ma tylko takie z PayPal'a.. Bo nie kupowałem przez Ebay...Wystarczy coś takiego..?
Tak, powinno wystarczyć.

Dzieki.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

elem

Na przyszłość - podaj pocztowym celnikom maila. Będzie szybciej. Akceptują skany, print-screeny itp dowody zakupu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Bartolo

Cytat: elem w Marzec 22, 2018, 21:09
Na przyszłość - podaj pocztowym celnikom maila. Będzie szybciej. Akceptują skany, print-screeny itp dowody zakupu.

:D :D :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

elem

Poważnie :)  Jak kiedys pierwszy raz dostałem takie pismo z prośbą o dostarczenie dowodu zakupu, to zadzwoniłem do nich, że nie mam papiera, bo zakup był w sklepie internetowym. Podali maila, przesłałem print-screena i wystarczyło.
Za trzy dni listonosz czekał z paczką i kwitem celnym z kwota należną do uregulowania.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Bartolo

Cytat: elem w Marzec 22, 2018, 21:31
Poważnie :)  Jak kiedys pierwszy raz dostałem takie pismo z prośbą o dostarczenie dowodu zakupu, to zadzwoniłem do nich, że nie mam papiera, bo zakup był w sklepie internetowym. Podali maila, przesłałem print-screena i wystarczyło.
Za trzy dni listonosz czekał z paczką i kwitem celnym z kwota należną do uregulowania.
https://www.youtube.com/watch?v=z2G-UQcQMZU
Mam maila na "wezwaniu". Jutro ogarnę... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski