Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli

Zaczęty przez Yacek, Styczeń 28, 2016, 14:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Grzesiu ja tego nie stwierdziłem a użytkowałem PJ. Teraz mam Nitty Gritty( drugi raz  ;D ) i tam też mimo małego talerza nie widzę mankamentów. Płyta jest sucha już po pierwszym obrocie. Do niczego nie namawiam,zróbcie jak tam chcecie ;)

MAC

Ale po co podtrzymywanie podczas odsysania?
Siła ssąca i tak nie pozwala na ugięcie się płyty w dół.

malg

W moim przypadku drugim waznym elementem przed zakupem będzie cena,
jesli trafi sie PJ za dobre pieniądze  ;D
nie przesądzam
po prostu zebrałem opinie , więc pisze co usłyszałem

malg

Cytat: masza w Styczeń 22, 2018, 14:33
Ale po co podtrzymywanie podczas odsysania?
Siła ssąca i tak nie pozwala na ugięcie się płyty w dół.
a to wydaje mi się nie konca,
bo zależy jaka płyta, oczywiście 180G się nie wygnie,
ale ja mam sporo tych cienkich z lat 70-tych i 80-tych, które są gietkie jak papierek
mozna je praktycznie "zrolować" ;D

MAC

Cytat: Michał w Styczeń 22, 2018, 14:32Teraz mam Nitty Gritty( drugi raz  ;D ) i tam też mimo małego talerza nie widzę mankamentów
Tyle, że w NG płyta ma podparcie dolną szczotkossawką.

MAC

Cytat: malg w Styczeń 22, 2018, 14:37a to wydaje mi się nie konca,
bo zależy jaka płyta, oczywiście 180G się nie wygnie,
ale ja mam sporo tych cienkich z lat 70-tych i 80-tych, które są gietkie jak papierek
mozna je praktycznie "zrolować" ;D

No OK ale wytłumaczcie mi durnemu pod czym ma sie ta płyta uginać? Co Wy jej chcecie robić na tej myjce?  :o
Myć ją czy pogłębiać punktakiem rowek?  ;D

malg

jeszcze mam jedno pytanie co do PJ,
czy jest możliwe mycie,singli i 4-ek z dużym otworem


Michał

Cytat: malg w Styczeń 22, 2018, 17:39
jeszcze mam jedno pytanie co do PJ,
czy jest możliwe mycie,singli i 4-ek z dużym otworem


Nie i na  żadnej myjce się nie da,bez przystawki.Jedyna maszyną z taką przystawką jaką znam, to nieprodukowana już NG.

elem

NG wymaga dodatkowego sprzętu, bo ma napęd przez rolke dociskającą koniec płyty.
Ale Pro-ject i ON mają chyba takie napędy jak gramiak. Jeśli tak , to pewnie można jakos tam umyć 7", 10". Trzeba tylko zakleić odpowiednią część ssawki na czas odsysania mniejszych płyt. 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: elem w Styczeń 22, 2018, 17:55
NG wymaga dodatkowego sprzętu, bo ma napęd przez rolke dociskającą koniec płyty.
Ale Pro-ject i ON mają chyba takie napędy jak gramiak. Jeśli tak , to pewnie można jakos tam umyć 7", 10". Trzeba tylko zakleić odpowiednią część ssawki na czas odsysania mniejszych płyt. 
No tak,zakrywając część ssawy,tak.

Piterski

Cytat: elem w Styczeń 22, 2018, 17:55Trzeba tylko zakleić odpowiednią część ssawki na czas odsysania mniejszych płyt.
Zadaje się, że do Oki Noki są ssawki do innych rozmiarów płyt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Na zeszłym AVS 2016 była wystawiana myjka niemiecka (nie pamiętam nazwy),
która wydaje mi sie że miała ssawki do mniejszych płyt
no ale cena wtedy wychodziła po przeliczeniu 7,5kzł

paul_67

Moja też ma, ale się tym nie chwalę bo mam kilka singli na krzyż :)

MAC

Ile macie w zbiorach singli, które warto przynajmniej raz na rok położyć na talerzu?
Ja nie mam ani jednego. Temat myjki do singli mam z bani  :)


malg

Pytam, dlatego że mam dwa single testowe do Quadro i musze je umyć

mam oprócz tego kilkanaście innych z muzyką, ale czy je będę grał -  :o :o :o


paul_67

Cytat: malg w Styczeń 22, 2018, 14:28Maly talerz PJ, z tego co słyszałem (bo na razie nie mam doświadczenia ani z PJ ani z ON), ma też swoja wadę
nie podpiera dobrze odsysanego winyla i na zewnętrznej powierzchni jest on gorzej odsysany, dlatego celuję w ON
Co niby ma podpierać jak ssawka ciągnie w górę, a płyta na małym talerzu jest dostatecznie sztywna, aby się nie wygięła. Nie zauważyłem problemów, o których wspominasz.To jedyne może być związane z silą ssania tych dwóch modeli myjek.

Piterski

Oki Noki odsysa ssawkę do płyty i to mocno, po wyłączeniu ssania dopiero po chwili ciśnienie spada na tyle, że jest wstanie odskoczyć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cytat: Piterski w Styczeń 22, 2018, 19:21Oki Noki odsysa ssawkę do płyty i to mocno, po wyłączeniu ssania dopiero po chwili ciśnienie spada na tyle, że jest wstanie odskoczyć.
To jasne i u mnie nie jest inaczej, ale to nie zmienia faktu, że siła ssąca działa do góry.

maciek1

Cytat: paul_67 w Styczeń 22, 2018, 19:24siła ssąca działa do góry.

I to jest poza dyskusją. Tutaj średnica talerza nie odgrywa żadnej roli (w przypadku PJ i ON). Jeśli komuś to "leży na uwadze", to spokojnie może to pominąć i pomyśleć o innych walorach. Dla mnie ważne było oparcie płyty przy szorowaniu i ON jest OK:) A sprawę "brudnego" talerza też można w sumie pominąć:) Jak ktoś umył z tysiąc płyt z górką, to jakieś refleksje ma:) Ja myłem do tej pory na starym gramiaku... Knosti miałem tylko pół godziny:)

elem

Cytat: maciek1 w Styczeń 22, 2018, 20:00Dla mnie ważne było oparcie płyty przy szorowaniu

Maciek, opowiedz coś o tym szorowaniu. Co Ty wyprawiasz z biednymi rowkami? :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

maciek1

:))) Te biedne rowki, wcale nie są aż takie biedne:)  A co do szorowania, to tak jak znaczenie tego słowa. Dobry pędzelek, króciutko (na sztywno) przycięty z włosia wielbłąda (autentycznie!), sporo płynu i szorujemy! Szczotka oryginalna mi nie pasuje. Po pierwsze zbyt duża i nie da się sporej ilości płynu rozprowadzić (zalewa label, spływa poza płytę itp.). No bo ja troszkę podtapiam te płytki (jak czytam o tych 5ml, to zastanawiam się jak w tym cokolwiek można umyć?) W jedną stronę i w drugą stronę, tak ze dwie minutki na stronę plus trochę czasu na wniknięcie płynu (bardzo ważne!). No i tak szorując wzdłuż rowków (krótkie ruchy), trzeba cokolwiek docisnąć, "z czuciem", ale jednak mocno:) Przy wprawie ani kropelka nie sięgnie labela ani nie "przeskoczy" na krawędzi na drugą stronę.

rudy-102

Cytat: malg w Styczeń 22, 2018, 17:39
jeszcze mam jedno pytanie co do PJ,
czy jest możliwe mycie,singli i 4-ek z dużym otworem


Jest.
Możesz kupić sobie 7-inch Kit.



Talerzyk dociskowy ma wytoczenie do trzymania singli.

elem

Cytat: maciek1 w Styczeń 22, 2018, 21:09Dobry pędzelek, króciutko (na sztywno) przycięty z włosia wielbłąda

Vinyl Gogh :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102