Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Z powodu kaseciaków i zwązanych na nie nakładów replika ramienia Ortofona musi czekać . Tak jak i taki troche mniejszy nervos czyli unipivot . Audiocraft AC-4000MC Unipivot . Grzechem jednak było by nie wypróbować takiego ramienia skoro pozwala na to konstrukcja gramofonu . Szkoda że portfel nie jest z gumy  ;D . Ale doczekam się i unipivota  .

LampowY

Unipivot fajny jest 8) pod warunkiem, że nie zrobiło go VPI bo to jest masakra do kalibracji  :o

Piterski

No wygląda na to, że w nim można stosować dwie rurki ramienia, prostą i S-kę.
Drogie ale ciekawie się prezentuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Mam nadzieje że rurka nie jest wymienialna .

Piterski

Popatrzyłem na zdjęcia na ofertach z HiFi Scharka i wygląda, że są opcjonalnie dwie tylko inaczej mocowane niż w PL70. Możliwe że są różne odmiany tych ramion i patrzę na niewłaściwe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Przecież to jest zupełnie inne ramie niż z pionnerze .

Piterski

Zobacz czy to o tym ramieniu myślisz bo może coś mieszam.
https://www.ebay.com/itm/264065870042
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

No to już mi przeszła na nie ochota  ;D .

vasa

Cytat: cdt w Grudzień 04, 2018, 12:00
No to już mi przeszła na nie ochota  ;D .
A co Cię zniechęciło?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Niestabilność materii związana ze złączką na wymianę rurki  >:D
Uniwersalne = złe  8)

cdt

No dokładnie . Jak bym kupił cały gramofon to nie miał bym na to wpływu i ok . Tak jak nie mam wpływu na wózki w luxmanie które też nie są przecież idealnym rozwiązaniem . Więc jak już mam wydać kasę na ramie to ma być audiofilskie pełną gębą .

LampowY

Dlatego purystyczne ramiona nie mają wymiennych główek (np warianty SME).

vasa

Cytat: LampowY w Grudzień 04, 2018, 12:48purystyczne ramiona nie mają wymiennych główek (np warianty SME).
A z drugiej strony połączenie bagnetowe SME3009III wydaje się być absolutnie sztywne i nie widać żadnego wpływu lat na nie.
W moim odczuciu ta audiofilska koszerność to przesada. Ale te wątpliwości szanuję.
W przeciwieństwie do kablowych :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Cytat: vasa w Grudzień 04, 2018, 12:53W moim odczuciu ta audiofilska koszerność to przesada. Ale te wątpliwości szanuję.

Tak jak pilot we wzmacniaczu. Chrzanić audiofilię. Wygoda ponad wszystko   ;D
Już znalazłem zdalne do Nakamiszona tylko mnie wąż w kieszeni kąsa  ;D ;D

Piterski

Cytat: LampowY w Grudzień 04, 2018, 12:55Już znalazłem zdalne do Nakamiszona tylko mnie wąż w kieszeni kąsa  ;D ;D

Załóż grubą skórzaną rękawicę  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


LampowY


McGyver

Niech ktoś kupi jedno, zobaczymy co jest w środku (prawdopodobnie po prostu IR receiver jak na foto
),
będziemy takie robić, dodawać programowalnego pilota za 35zł, i sprzedawać magnetofoniarzom  ;)

zeroqll

W Audiocrafcie było kilka wymiennych ramion:


Piterski

Jak dla mnie to to ramie się zaczyna robić coraz bardziej interesujące, na szczęście nie mam go na czym zainstalować  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Jak na to patrzę, to mam coraz większą ochotę wyciągnąć frezarkę i wyrzezać z kawałka akacjowej dechy plintę do gramofonu. Mam kilka napędów direct drive, zainstalowałbym do tego ramię Regi które leży i czeka...

zeroqll

Tutaj jeszcze polecane kombinacje wkładka/ramię:

cdt

Poza tym że drewno to plastik to nie mam zastrzeżeń . Żeby się skapnąć że to sztuczne trzeba pomacać . Bardzo solidna imitacja . Polecam

cdt


vasa



Cytat: cdt w Grudzień 12, 2018, 21:10Bardzo solidna imitacja . Polecam

A imitacją czego jest to?
Chyba wkładka. Ale jaka?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.