Philips 22 rh 432

Zaczęty przez Mikut1982, Czerwiec 16, 2019, 17:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Pierwsze wrażenia oleju biofa.  Nie ma intensywnego drazniącego zapachu a to jest dla mnie ważne.  Bo jak maluje nie chce aby śmierdziało. Olej wydobywa naturalny kolor drewna.  Narazie zdjęcia nie są wyraźne ponieważ maluje w piwnicy a tu jest kiepskie światło. Jest pare niedoskonałości forniru.  Typu przetarcia, a tego trudno uniknąć.  Nigdy nie wiadomo jak gruby jest fornir.  Nieprzejmuje się tym zbytni bo można to zamaskować.  Jutro pokaże jak i czym.  Niestety jak to bywa oleje i bejce olejowe nie należą do tanich.  Na szczescie ja dostaje niektóre rzeczy za darmo..

Mikut1982


Mikut1982


paul_67

Ten olej to color? Tak przyciemnia?

Mikut1982

Olej jest bezbarwny.   Wyciąga naturalny kolor drewna.  Tak samo jak osmo.

Mikut1982

Mam taki olej koloryzujacy.  Idealnie zamaskuje niedoskonałości..  Dzięki swej gęstości idealnie przylega do gładkich powierzchni.

Mikut1982

Bardzo dobrze maskuje przetarcia.  Tytaj widac przetarcia forniru.  Który nie był mocno szlifowany.  Był bardzo cienki. 

Mikut1982

Najpierw patyczkiem delikatnie nakładam na przeszlifowane miejsca. Nie nakładam grubo bo zostanie ciemna plama.  Zawsze robie metodą prób i błędów, domowym sposobem.

Mikut1982

Olej biofa po wyschnięciu okazał sie zbyt jasny.   Dlatego nałożyłem na całość olej koloryzujący.   Teraz kolor jest odpowiedni.  Wszystkie mankamenty widać dużo mniej..  Na to dam jeszcze 2 warstwy biofy..  Zobacze jaki efekt z tego wyjdzie.

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Jeszcze nie aż tak super bo nie było polerowane.  Za dwa dni chce wkleić ramki.  Uszczelnic wszystko i zobaczyć czy będzie lepszy dół. Góra jak najbardziej mi odpowiada.   Głośnik niskotonowy jest dość spory ale nie jest wykorzystany w pełni.  Zbyt płytka obudowa, mogła by być głębsza.  Ale zapewne są to kolumny nascienne.

Mikut1982

Montaż ramek.  Niestety nie mogę ich doprowadzić do stanu idealnego.  Są na nich rysy, ale  wpadłem na takowy pomysł. Plastikowe ramki można zastąpić listwami z aluminium... Wtedy efekt byłby naprawdę niezły.

Mikut1982

Listwy kleje na kit do parkietu.    Listwy sklei bez problemu a nadmiar który sie wycisnie można zetrzeć mokrą szmatką.  A w dodatku jest w kolorze kolumn.

Mikut1982


Mikut1982

Ramki sobie schną.

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

No prawie.  Robie co mogę.  Jakby czasu było więcej to było by fajnie.. Lubie to robić.

Mikut1982

Ten ampli i ta kolumna z tyłu czeka na swoja kolejkę.

nikhil

Amplituner Rank Arena? Jak naprawa uszkodzonego radia?
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Kangie


Mikut1982

Tak ampli rank arena. Sprawny ale tylko przez około 10min.  Potem lewy kanał zaczyna prykać.  W sobote idzie do naprawy i będę wiedział co z radyjkiem.  A ten zestawik gra nawet nawet.  Ampli jak i kolumny do odnowy.  Ja najwięcej liczę że radyjko będzie grać. A i zakupiłem cd luxman dz 122 jego brzmienie bardzo mi odpowiada,  bardzo dobrze nagrywa sie z niego na szpulaka.   Niestety z cd też coś nie tak,  przeskakuje po pare utworów ale nie zawsze.  Albo czyszczenie lasera,  lub jego wymiana.  Na szczęście orginał jest jeszcze dostepny.  Narazie robie, robię - mało czasu żeby usiąść i w spokoju coś posłuchać. 
.

Mikut1982

I tutaj kogoś fantazja poniosła.  U góry orginalna stupka a na dole też tyle że zrobiona z fleka (obcas damski)

nikhil

Amplituner to Rank Arena 1020? Jeśli chodzi o CD to tak z góry nie zakładałbym że to laser. Wymieniałem laser w Teacu , bardzo podobny Sony. Okazało się że, po wymianie może było trochę lepiej ale usterka czyli przeskoki, czasami całkowite przerwanie odtwarzania dalej występowały. Niestety w tamtym czasie moja znajomość elektroniki była nikła.(teraz jest nieco lepiej) ;) Dałem do naprawy gdzie oznajmiono mi że, nie opłaca się go naprawiać co należy tłumaczyć...też nie wiemy o co chodzi. :D
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Tak 1020.    Cd dam do naprawy i sie zobaczy. 

Mikut1982

Ampli zaniesiony do naprawy. Radio jeszcze nie zrobione.  Jeszcze leży na półce.   Mam nadzieję że w ciągu dwóch tygodni zrobi.