Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

seblop

Powiem tak u mnie jest odwtornie na dynavectorze. Ale musisz przyjść i zobaczyć. Tu blask jest po stronie pp-1000. Gra całkiem inaczej niż u ciebie
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

malg

Paweł a VTA nie jest za nisko ?
bo ze zdjęć mi się tak wydaje ::)

miniabyr

Cytat: juter22 w Październik 08, 2018, 20:18
A jak obie wypadły w stosunku do SPU?
[/l]
                                                                                                                                                                                                                                                 Rozdzielczość . To jest najwieksza różnica w stosunku do SPU . Nawet nie barwa bo tu można dyskutować co się komu bardziej podoba ,ale własnie rozdzielczość i detal .
Cytat: malg w Październik 08, 2018, 21:21Paweł a VTA nie jest za nisko ?bo ze zdjęć mi się tak wydaje
Nie wszystko jest ok . To raczej fotka tylko tak sugeruje.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#3504
Azymut ustwiony . Częstotliwość zmierzona- 9 Hz czyli idealnie! To informacja dla tych którzy mają ten gramofon  i to ramię . Wkładka ma podatnosć 8 x10 więc jest twarda . Z tym ramieniem i koszykiem Nagaoka (13 gram) zgrywa sie idealnie  :) . Azymut wyszedł bardzo dobrze i co ciekawe podobnie wychodził na Zontku ! Koszyk przekręcałem zgodnie z ruchem zegara . A piszę to dla tego ,aby było jasne że wkładki 50/50 przekręcam raz zgodnie z ruchem a raz przeciwnie . Wszystko zależy od wklejenia igły . Nie ma reguły ! .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Oj ale się dziś nasłuchałem z czarnego placka ! ........już nie mogę się doczekać na powrót mojego Zontka .  :) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 10, 2018, 00:33
Oj ale się dziś nasłuchałem z czarnego placka ! ........już nie mogę się doczekać na powrót mojego Zontka .  :)
Czemuś się tak przykleił do tego Royala?
Alexander też się nim zachwyca.
Co w nim takiego siedzi?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

W nim siedzi muzyka, śpiew, taniec, radość, wino...no może nieco mnie poniosło, ale sądzę, że miniabyr wie o czym piszę  :)

miniabyr

#3508
Cytat: vasa w Październik 10, 2018, 00:39Co w nim takiego siedzi?
Ta wkładka jest bardzo "wyważona" we wszystkim . W tym jak brzmi oraz w cenie ( no i na razie tylko taką dysponuję ) Mogę spokojnie słuchać na niej jazzu i klasyki  . Nie jest zbyt jasna ,ani ciemna w brzmieniu . Dźwięk ma "masę"  Jedyne ograniczenie to podatność -jest do ciężkich ramion . Nie każdemu również spodoba się VTF - 3 gramy a dopuszczalny 3,5 .Ja akurat tym się nie przejmuję .Ma też inną zaletę . Retiping . Jest w cenie poniżej 50%ceny . Oczywiście mam na myśli retiping w firmie Ortofon a nie u "podwykonawców"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander

Rocka też się da na niej słuchać. Radzi sobie doskonale  :)
Jedynym problemem jaki miałem z tą wkładką był tracking. Zdarzało się, że przy gęstej fakturze muzycznej, na dynamicznym fragmencie igła wypadała z rowka. Niestety przy nacisku ponad 3g pozostawia to trwały ślad na płycie.



Piterski

Cytat: Alexander w Październik 10, 2018, 07:39Niestety przy nacisku ponad 3g pozostawia to trwały ślad na płycie.
Właśnie z tego względu je celuje w kładki o nacisku w okolicach 2g.
Kiedyś gdy LP był standardem można było sobie kupować kolejne płyty teraz gdy ceny i dostępność są jakie są uważam, że lepiej płyty szanować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Nigdy mi ta wkładka nie podskakiwał na żadnej płycie A sprawdzałem na dwóch ramionach więc może to jest problem zbyt wysokiej częstotliwości rezonansowej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander

Ponieważ wkładka pracowała na wielu różnych ramionach i problem pojawiał się na tych samych nagraniach - bardziej podejrzewałbym cechę/wadę tego konkretnego egzemplarza.
A ponieważ jestem ortodoksyjnym wyznawcą Ortofona uznałem, że ten typ tak ma, a nie, że to jest jej wada.


ps.od czasu SPU Collectors Box (nie przemawia do mnie kolekcjonowanie wkładek) i serii Quintet - ortodoksyjność nieco mi minęła - czas się dać szansę innym, lecz zapas Ortofonów tego nie ułatwia  :-\

Alexander

Cytat: miniabyr w Październik 10, 2018, 11:16Nigdy mi ta wkładka nie podskakiwał na żadnej płycie
Miniabyr - gdybyś miał okazję położyć na talerzu Joe Zawinul "75th" - moja SPU w kilku miejscach miała tam kłopot z trackingiem - testowe płyty przechodziła gładko  - reklamowałem płytę, wziąłem kolejny egzemplarz i znowu problem.
Nie dawała też rady na wydawnictwach Telarca  :(

seblop

Cytat: Alexander w Październik 10, 2018, 11:32Ponieważ wkładka pracowała na wielu różnych ramionach i problem pojawiał się na tych samych nagraniach - bardziej podejrzewałbym cechę/wadę tego konkretnego egzemplarza.
A ponieważ jestem ortodoksyjnym wyznawcą Ortofona uznałem, że ten typ tak ma, a nie, że to jest jej wada.


ps.od czasu SPU Collectors Box (nie przemawia do mnie kolekcjonowanie wkładek) i serii Quintet - ortodoksyjność nieco mi minęła - czas się dać szansę innym, lecz zapas Ortofonów tego nie ułatwia   

Kurde a mnie Orto wogóle nie podchodzi. Pawle jak możesz posłuchaj jak gra PP u Ondreja. u ciebie ona nie wiem czemu nie pokazała połowy mozliwości.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Piterski

Cytat: seblop w Październik 10, 2018, 11:41Pawle jak możesz posłuchaj jak gra PP u Ondreja. u ciebie ona nie wiem czemu nie pokazała połowy mozliwości.
A na jakim pre graliście?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

seblop


U Pawła Moon plus Audio note
Ondrej Luxman
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

goky

Dziś chwilę posłuchałem tej PP1000, wkładka idealnie zszyła się z systemem Ondreja, taka wiśnia na torcie. A brzmienie w ogólnym skrócie zachwyca niesamowitą lekkością, każdy dźwięk który się dzięki niej wydobywa jest jakby od niechcenia bez wysiłku. W moim odczuciu otrzymujemy również duży poziom synergii całego pasma aż taki że trudno skupić się na którymś zakresie jakoś szczególnie. W dodatku czaruje świętną przestrzenią i szeroko pojętą muzykalnością. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim połączeniem kontroli i potęgi, pełnie nasyconego brzmienia w całym zakresie w parze z mikrodynamiką i subtelnośią. AHOJ

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


cdt

A może po prostu preamp Pawła pokazał różnice we wkładkach . Bez urazy ale preampy wbudowane w integry to jednak nie ta liga co oddzielne pre phono .

Piterski

Przyczyna może być też jeszcze inna i tkwi w strojeniu kolumny.
Mogę się w tej kwestii mylić bo opieram się na własnych doświadczeniach w tej materii z moimi kolumnami.
Co do phono to dla mnie Moon nie jest demonem otwartości i detalu, a raczej stawia na barwę i przyjemność z odsłuchu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

seblop

Ja nie wiem. U Pawła oczywiście dźwięk jest fantastyczny. Ale ta konkretną wkładka tam się nie pokazała. Jestem za cienki by pisać że to phono kolumny pre.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Jestem u Ondrej. Podoba mi się bardziej Kuzma niż PhaseMation. I co wy na to? Mówimy o gustach.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

No i pięknie, Kuzmy nie słuchałem.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 10, 2018, 12:59Jestem u Ondrej. Podoba mi się bardziej Kuzma niż PhaseMation. I co wy na to? Mówimy o gustach.
Pawle co innego jest napisać co mi się bardziej podoba a trochę inaczej już jakie są różnice.
Oczywiście opis tych różnic też będzie obiektywny bo wszystko sprowadza się do gustów i muzycznych preferencji  :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#3524
Cytat: Piterski w Październik 10, 2018, 13:24
Cytat: miniabyr w Październik 10, 2018, 12:59Jestem u Ondrej. Podoba mi się bardziej Kuzma niż PhaseMation. I co wy na to? Mówimy o gustach.
Pawle co innego jest napisać co mi się bardziej podoba a trochę inaczej już jakie są różnice.
Oczywiście opis tych różnic też będzie obiektywny bo wszystko sprowadza się do gustów i muzycznych preferencji  :) .

No ale znasz mnie ,mam konkretne spostrzeżenia . Kuzma i u mnie i u Ondreja zagrała  tak jak lubię . Czyli dociążyła dźwiek dając świetny niski środek . Przez to dźwiek nie wydawał się chudy . Rozdzielczość w tym paśmie -świetna . Ja nie lubię przejaskrawień i dla mnie Phasemation jest po prostu za jasny i bardziej natarczywy .Nie przemawia do mnie jego przestrzeń ,bo samą sama przestrzeń to nie wszystko . Ok to może wydać się przyjemnym brzmieniem  ale jak dla mnie na dłuższą metę jest męczące .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !