Budowa oddzielnej lini do audio .

Zaczęty przez cdt, Wrzesień 14, 2017, 16:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Witam .
Paweł wspominał w wątku kablowym że biorę się za budowę odzielnej lini zasilającej .
Kilka spostrzeżeń i jedna porada .
Uległem audiofili jeżeli chodzi o kable i bezpiecznik . Zakupiłem kabel gigawatta lc-y mk3 3x 4m2 i bezpiecznik również tej firmy . Jednak jak zobaczyłem cenę gniazda natynkowego to prawie spadłem z fotela przy komputerze . Cena takowego  w sklepie to ponad 1500 zł . Poszedłem po rozum do głowy i kupiłem dwa gniazda do obudowy . Jedno gigawatta drugie furutech . Które wykorzystam jeszcze nie wiem . Kupiłem również solidną aluminiową obudowe w firmie piekarz . Z obudową bedzie troche zabawy . Trzeba w niej wywiercić otwory i oddać do anodowanie żeby była ładniejsza . Można oczywiście sprawę olać . Nawiercić otwory, zamontować za sprzętem i cieszyć się muzyką . Cena zabawy zamknie się w granicach 300-350 zł .
Na początek garść zdjęć materiałowych . Przewidywany montaż za jakiś tydzień .
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów cdn ..

pozdr cdt ;)


cdt

.

cdt


MAC

Tu siedzi gniazdo ścienne GigaWatta ale kupowane wiele lat temu i nie były to jakieś kolosalne pieniądze.


Pamiętaj, najważniejsze jest uziemienie. W Twoich warunkach nie będzie problemem wbić szpilę 2,5m w trawnik i pociągnąć do niej druta z gniazdka.


cdt

Gniazda wpuszczane w ściane to i dziś nie jest jakiś duży wydatek . Założeniem jest że ta linia będzie za jakiś czas w innym pomieszczeniu więc nie wkuwam kabla w ściane . Bedzie szedł w listwach . Znalazłem tylko jedno gniazdo natynkowe . Furutecha . Koszt 1950 zł . A to już wg mnie kosmos nawet jak bym coś wytargował . Z uziemniemiem masz Masza rację . Ale to też za rok . Na razie się uziemnie ze skrzynki .
Yardo 100 cm ? ;)

rudy-102

Robicie mi coraz większy apetyt na nową linię. Od dwóch lat się nad tym zastanawiam. Nie wiem co na razie zwycięża, że tego nie robię. Coś pomiędzy lenistwem a niewiarą. :)
Zimą będę miał więcej czasu to się może zabiorę. Pominę jednak gniazdko w ścianie i wyprowadzę od razu listwę.
A na razie będę Wam kibicował.

cdt

Epopeja gniazda cd . Uczynny ślusarz wykonał otwory . Zainkasował 30 zł . Teraz obudowa trafiła do anodowania na czarno . Koszty do tej pory . Gniazdo GigaWatt 100 zł , obudowa 50 zł usługa ślusarska 30 zł ;)

MAC

A nie było od razu robić podwójnego?

cdt

Idea lini jest taka . Bezpiecznik + kabel + gniazdo + filt DC Bloker Tomanka na dwa wyjścia ( mam ) + kondycjoner linnarta + listwa Tomanka z filtrami separacji ( do kupienia ) .
Myslałem o 2 gniazdach ale stwierdziłem że mi nie potrzebne z racji blokera

MAC

Tylko blockera nie stosuje sie do wszystkich odbiorników. Na pewno nie do źródeł.

cdt

Bloker jest przed kondycjonerem . Wydatnie poprawił jego prace . Wyciszył go . Po kodycjonerze w tej chwili wszystko idzie na aluminiową listwę bez żadnych filtrów . Pogorszenia nie zaobserwowałem . Mam tego blokera od tygodnia . Jak by co kupię jeszcze kilo puszek :D

cdt

To jeszcze rozbierane zdjęcie Mirka maszynki . Odkurzałem dziś . Mam enrgofobie  ::)

MAC

Moja ma większe trafo i większe kondensatory.
Dużo większe  ;D

cdt

No i wskażniki analogowe  :) . Rozmiar się nie liczy  ;) :P .
A z treści merytorycznej  . Do tej pory miałem taką listwę . Bardzo fajna opcja za rozsądną cenę . Wymieniłem tylko kabel zasilający na lepsiejszy . https://www.conrad.pl/p/listwa-zlaczy-wtykowych-do-szafy-serwerowej-bachmann-electric-333506-czarny-992222

miniabyr

Ja pewnie w przyszłym roku pozwolę sobie na modernizację mojej sieci elektrycznej do audio Na razie kończę projekt z kolumnami. i Maciek ten twój kondycjoner czy co tam to jest, jest zajebiaszczy i bardzo Ci go zazdroszczę  :) .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Nie jestem elektrykiem ale ten transformator to jest chyba taki "filtr" i nie musi być jakoś specjalnie duży tym bardziej ze dalej też są jakieś filtry.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bum1234

Cytat: masza w Wrzesień 15, 2017, 14:00
Tylko blockera nie stosuje sie do wszystkich odbiorników. Na pewno nie do źródeł.

Dlaczego?

cdt

Piotrek ide powstania tego urządzenia o ile wiem była taka żeby ustabilizować pracę lampowego wzmacniacza gitarowego . Miniabyr wpadł na zastosowanie audio . Za co mu chwała . Chwalmy Pawła :) . Maćka urządzenie też Wołodia wymyślił do wzmacniaczy . Ale od razu do audio . Stąd zapewne jego przewaga . Ale Mirkowy  daje rade . Będziesz miał to posłuchasz i ocenisz :)

miniabyr

Piterski mogę Ci pożyczyć ten Mirka stabilizator bo chwilowo mam dwa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: Piterski w Wrzesień 15, 2017, 15:33
Nie jestem elektrykiem ale ten transformator to jest chyba taki "filtr" i nie musi być jakoś specjalnie duży tym bardziej ze dalej też są jakieś filtry.

Nie do końca. Filtrują cztery kondensatory wielkości litrowych słoików.
Trafo musi udźwignąć dwa monobloki na GM70.
U mnie jest jeszcze stabilizacja i napięcia na drabince rezystorowej 230V  z +/- 10% oraz gniazdo z odczepu na 100V w razie jakby mi się cuś z za oceanu trafiło  8)

MAC

Cytat: bum1234 w Wrzesień 15, 2017, 15:35Dlaczego?
Nie wiem. Jak podłączyłem kiedyś pod to CD dźwięk kompletnie siadł.

bum1234

Cytat: masza w Wrzesień 15, 2017, 16:27

Nie wiem. Jak podłączyłem kiedyś pod to CD dźwięk kompletnie siadł.


Czemu zatem piszesz, że blokera nie stosuje się do źródeł? Wniosek wysnuty jest na podstawie jednostkowego doświadczenia i wcale nie wiadomo, czy bloker spowodował ten efekt. Może zrobiłeś pętelkę masy, a może co innego? ;)


miniabyr

Darek kilka dni temu podesłał mi link do takiej strony. Przystępnie napisane i omówione problemy z zasilaniem. http://wpszoniak.pl/portfolio/zasilanie-sprzetu-audio-2/
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Cytat: miniabyr w Wrzesień 15, 2017, 18:51Darek kilka dni temu podesłał mi link do takiej strony.
Ło będzie burza że aż bum usłyszymy ;) :P Odliczam do bum 123  ;D

cdt

Wracając do zasilania . Przerobiłem swoją końcówkę mocy . Dałem jej europejskie zasilanie gniazdo i filtr . Nie obeszło się z pewnymi perturbacjami ale po uziemnieniu urzadzenia uważam że gra lepiej niż w wersji z epoki . Czy bylo by tak z każdym staruszkiem na sznurówce ? Tego nie wiem . Wiem że mój dostał nowej krwi . Tak samo zresztą jak g-36 .