Technics SL-1200Mk2 i co dalej ?

Zaczęty przez muda44, Grudzień 01, 2018, 11:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: muda44 w Grudzień 02, 2018, 13:41Teoretycznie włókna coś tam wydłubią z rowków
Niektóre nawet porysują płyty, więc trzeba się skontaktować z użytkownikami, które są dobre.

cdt

#76
Jak ta którą Ci wkliłem jest za tania ta są z innymi nadrukami za ponad 100 zeta  ;) Choć nie ta z filmu .
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=NcfmFtP9Fjs
https://najlepszamuzyka.pl/pl/akcesoria/5812-vinyl-styl-anti-static-carbon-fiber-record-brush-antystatyczna-szczotka-do-czyszczenia-plyt-vinylowych-.html
Ten zestaw welurowy AT sam bym kupił jak bym nie miał myjki . Tylko tego na mokro to nie używasz codziennie . Na codzień masz węglową


GregWatson

Bo takie szczoteczki do tego służą - one nie są do czyszczenia płyt tylko powierzchniowego usuwania kurzu i innych drobnych zanieczyszczeń. Te karbonowe z czasem niestety łamią się nitki wiem bo taką też mam.
Jak ktoś ma nieliczną kolekcję płyt to może je wysłać i za cenę 10 zł za sztukę myją i wkładają w nowe antystatyczne koperty. To tak na początek - najbliżej muda44 będzie miał we Wrocku. No a później myjka nieunikniona. Takie jest życie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Ok , kupiona.


cdt

A ja tych szerokich nie lubie . Kupiłem kiedyś i dla mnie jest nie poręczna . Wolę tradycyjne . Szczotkę i tak co jakiś czas musisz wymienić . To nie część dla NASA wypróbuj sobie

muda44

Już zapłacone ;)

Teraz szukam wagi ...

christo

Cytat: paul_67 w Grudzień 02, 2018, 13:28
Cytat: christo w Grudzień 02, 2018, 13:24Możesz jeszcze popróbować z wkładkami Nagaoka. Niestety nie znam ich ale od dawna mam ochotę je wypróbować.
To prawda,że ich igły mają taki krótki żywot? Czy właśnie oni piszą jak jest?
Taka jest informacja w manualu. Dokładnie napisane jest, że po 150-200 godzinach może pojawić się pogorszenie jakości dźwięku. Jak to jest na prawdę - nie wiadomo. Nie wiemy też na ile jest to zabezpieczenie producenta przed ew. reklamacjami oraz czy przypadkiem nie jest to jakiś lapsus w tłumaczeniach.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

paul_67


paul_67



paul_67

Dzięki, szkoda,że już nie ma :(




muda44



muda44

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2018, 15:14
Cytat: muda44 w Grudzień 02, 2018, 15:13Kupiłem zwykłą
za  wysoka

Dobiorę coś i postawię ją obok talerza na wysokości slipmaty , będzie OK ;)

GregWatson

W zależności od położenia wysokości igły pomiary mogą się różnić dlatego najlepsza taka waga która ma tackę położona jak najniżej. Ja w rezerwie mam podobną ale dodatkowo kupiłem sobie Ortofona.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: GregWatson w Grudzień 02, 2018, 15:19
W zależności od położenia wysokości igły pomiary mogą się różnić dlatego najlepsza taka waga która ma tackę położona jak najniżej. Ja w rezerwie mam podobną ale dodatkowo kupiłem sobie Ortofona.

Dlatego będę mierzył obok a na wysokości slipmaty ;)



il cattivo

Cytat: Jakub w Grudzień 02, 2018, 11:34Zarówno ten Denon i AT (podobnie Shute V15 III) to bardzo podatne wkładki do ultra lekkich ramion. Oczywiście ludzie je wieszają na ramionach o średniej masie efektywnej i są zadowoleni. Ale przygotuj się na to, że z pre bez filtra subsonicznego nie zagra, bo będzie ci pompować membranami. Rezonans wkładki będzie poniżej optymalnego.

Ja mam podwieszoną AT 440 w moim BMW, sorry, Technicsie 1210 i nie muszę korzystać z filtra subsonicznego w pre.

muda44

Jakiś pomysł na płytę z czystą stroną do ustawienia anty skatingu ?
Rozważam zakup płyty HiFi News , ale 180zł - trochę sporo :)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: GregWatson w Grudzień 03, 2018, 18:24
Czysta płyta? tu masz coś takiego:

http://winyle.pl/akcesoria/5725-mata-przeciwkurzowa-nottingham-analogue-dust-cover-nas.html


Dziękuję ale to też nie jest tanio a dokładając drugie tyle chociaż coś tam więcej sprawdzę ;)

marekw 76

At 440 jest fajna ale ja wolę Denona 110.
Zagra spokojnie pod pre MM - ja grałem na dwóch i sprawdził się.
Shure 97 to jest klasa niżej jak dla mnie. Fajnie zagrał z igłą vivid line od LP GEAR. Ale Denon dużo fajniejszy. Myślę, że Tobie się spodoba.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n