Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Wszyscy nagrywają  :o to w końcu i mnie wzieło  ;)
bez dolby , +2 do 4 dB ,  z CD i winyla
i gra dobrze  :D wiecej góry ,wiecej basu troche jakby remastering  ;D
a wybrałem nagrania co grają ujowo  >:D

Pozdrawiam S.CH.

Hubertrs

Ja nadal nagrywac nie moge, w poniedzialek zanosze akajca do serwisu, koles twierdzi ze napewno nagrywal i mysli co sie w transporcie cos rozlaczylo.

GB

Nagrywanie skończone, Kazik Wstyd z LP na kasetę.

PS.
A tak wygląda w nocy wyświetlacz w wyłączonym deku.


______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Cytat: GB w Styczeń 05, 2019, 10:38
Taka mała uwaga. W moim Pioneerze, CT-640S jest system potrzymania wyświetlacza, który umożliwia szybkie jego odpalenie. Efekt jest taki, że wyświetlacz jest cały czas pod napięciem nawet jeśli wyłączy się go klawiszem power. Ostatecznie prowadzi to do szybszego wypalania displayu.

Być może inni producenci również stosowali taki system, sprawdźcie i wyłączjacie magnetofony z napięcia, co zapobiegnie zużyciu wyświetlaczy.

U mnie widoczne jest to w nocy, na wyświetlaczu cieńkie, lekko świecące  linię.

______________
Pozdrawiam,
GB


Ładny wzmacniacz :).

GB

Cytat: rudy-102 w Styczeń 06, 2019, 10:28
Cytat: GB w Styczeń 05, 2019, 10:38
Taka mała uwaga. W moim Pioneerze, CT-640S jest system potrzymania wyświetlacza, który umożliwia szybkie jego odpalenie. Efekt jest taki, że wyświetlacz jest cały czas pod napięciem nawet jeśli wyłączy się go klawiszem power. Ostatecznie prowadzi to do szybszego wypalania displayu.

Być może inni producenci również stosowali taki system, sprawdźcie i wyłączjacie magnetofony z napięcia, co zapobiegnie zużyciu wyświetlaczy.

U mnie widoczne jest to w nocy, na wyświetlaczu cieńkie, lekko świecące  linię.

______________
Pozdrawiam,
GB


Ładny wzmacniacz :).
A dziękuję.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Technics dla Lampowego  ;D . Pod szyldem Nacionala ale tylko dodaje smaku

LampowY

No ładne cacko. Pasuje do tunera  :D

GB

Słucham sobie wczoraj nagranej LP Kultu, a tu kicha straszna. Co jest myślę sobie? Kaszaniasto nagrane?

Nie da się tego słuchać. Charczenie, zanikanie kanałów. No nie tego oczekiwałem od magnetofonu.

Otwieram kieszeń, a tam głowice brudne. W sumie magnetofon nowy, nie powinno być czegoś takiego? Ale odtwarzałem swoje stare kasety "Oryginalne" i penie one się postarały o taki stan głowic.

Czy brud głowic może doprowadzić do takiej degradacji dźwięku? Co dziwne tylko na stronach B dwóch różnych kaset.

Zastanawiam się, czy tak się nagrało, czy po prostu głowica odtwarzająca jest brudna?

Nie mam narzędzi, aby to dziś wyczyścić. Trzeba kupić patyczki z wacikiem.

Propyl będzie ok do tej operacji?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

merlin1973

Ja rozumiem C-90, nawet C-120 ale C-150  :o
75 minut z jednej strony !!!  ;)
Pozdrawiam S.CH.

LampowY


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

No tak. Kasety dla DJa  :o

malg

Cytat: LampowY w Grudzień 07, 2018, 17:36

Dzisiaj za to kupiłem Zg40
;D

pochwalisz się w  wątku o ZG-40  tutaj ?

czy już doszły ?

Ja też mam - ale nie używam, dla mnie one za bardzo "cykają"


LampowY

Gigantyczna różnica w poziomach  :o

cdt

#1916
Dlatego nagrałem  ;D .

Piterski

Dla mnie ten dźwięk na Kenwoodzie zagrał o wiele lepiej z większą przestrzenią nie tak płasko jak na Nakamichi.
To tak o ile można oceniać to po podsłuchu z tego filmiku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

 ;D Kenwood rządzi  ;D przynajmniej z komórki  >:D  :P . Ciekawe jak zabrzmi jak go postawie na podłodze  ;) i tam przytknę komórkę  ;)

Piterski

Biorę poprawkę na tę komórkę i tylko takie odebrałem wrażenie  :) ale jeśli taka jest różnica w rzeczywistości to tffuuu na psa urok maro nieczysta  >:D.... nie kupię kaseciaka  :censored:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Sprzedaj Marantza, kup kaseciaka  >:D

cdt

Cytat: LampowY w Styczeń 07, 2019, 19:57Sprzedaj Marantza, kup kaseciaka 
Kup sobie M-2000 luxmana :)

cdt

A to nowsze luxy . Popacz na preamp  ;D cudo

LampowY

Jest jeszcze zajebiszczo grająca opcja Mcintosh mc2505 ale drooogooo.....

cdt

Jak opanuje kwestie  finansowo noworoczne to zanabędę Kenwooda KA 9100 . Złożę sobie wierzę kenwooda od nowa i już jej nie sprzedam . 9100 ma super przedwzmacniacz phono MM wejścia na 2 magnetofony i 2 liniowe :)