Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

elektroboy

#1975
Cytat: cdt w Styczeń 12, 2019, 10:47
Masz racje  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=8mmmLbNR8pA

Tego decka juz dawno nie mam, jest i dobrze dziala u znajomego w Czechach. Mam ale w szufladzie dwa kompletne i doskonale dzialajace zestawy optycznych VU metrow z tego modelu. Mialem (i moze nawet wciaz mam) zamiar wbudowac je kiedys do wzmaciacza lub innego decka. zobaczymy. w kazdym badz razie te wskazniki optyczne z lusterkiem sa czysty obled! prosze porownac szybkosc w stosunku do standardowych FL metrow Technics w tle :)

cdt

To może EL Cassety


cdt


elektroboy

#1978
ELCASET to decko ktore umarlo zanim sie rozwinelo. I to juz wszystkie topowe japonskie firmy mialy przygotowane prototypy nowych modeli, ktore by zabily wszystko dotychczasowe na tynku magnetofonowym. Zobaczcie jakie asa w rekawie to byly:

SONY EL-9



TECHNICS prototypy z 1976!!!



TECHNICS RS-7900U (1976)



TEAC



JVC


elektroboy

#1979
po zakonczeniu projektu ELCASET, japonskie firmy szybko zaczely szukac progres w cyfrze. Juz na poczatku lat 80tych pokazywano na Tokyo Audio Fair dzialajace prototypy cyfrowych kaseciakow bazujacych na zwyklej Compact Cassette.
Niestety bez zgody oraz wsparcia wydawnict muzycznych, ten format rowniez wygasl. Dopiero wiele lat pozniej, za ich zgoda rozwinel sie format DAT i jeszcze pozniej DCC. Niestety o 10 lat za pozno! 

Tutaj mozna znalesc zdjecia prototypow Digital Compact Cassette os SANYO, JVC, SONY, SHARP z pierwszej polowy lat 80tych.

http://1001hifi.blogspot.com/2015/10/

LampowY

Wariatów nie brakuje  :)


cdt

Cytat: LampowY w Styczeń 14, 2019, 10:30Wariatów nie brakuje 
Tomek własciel tej kolekcji kupił mojego dziadka . W dobre ręce poszedł :) . On ma kilka naków to i kaset potrzebuje ;)

LampowY

Ale to są wszystko nowe, zafoliowane kasety ?
To czego słucha? Drugiego regału?  :o

GB

Cytat: LampowY w Styczeń 14, 2019, 10:30
Wariatów nie brakuje  :)


Niezła kolekcja. Pewnie kupił pod planowane nagrania, ale czas nie pozwala ich zrealizować.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Tam jest jakieś 1600 kaset. Jeśli przyjąć wersję tanią 1600 x 30 zł= 48 tys. zł. Gdyby przyjąć, że metalówki po stówce, pomijając ewentualne złote graale- 160 tys. zł
To będzie pewnie gdzieś pomiędzy. 70 koła? Zła inwestycja?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 14, 2019, 13:33
Tam jest jakieś 1600 kaset. Jeśli przyjąć wersję tanią 1600 x 30 zł= 48 tys. zł. Gdyby przyjąć, że metalówki po stówce, pomijając ewentualne złote graale- 160 tys. zł
To będzie pewnie gdzieś pomiędzy. 70 koła? Zła inwestycja?
A cany rosną każdego dnia.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

moon

zeby to jeszcze dalo rade sprzedac w takiej ilosci, taka inwestycja jak w plyty, co z tego, ze discogs liczy moja kolekcje na 200 czy 250 tysiecy, przeciez i tak jej za tyle nie sprzedam 'od reki'.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GB

Cytat: moon w Styczeń 14, 2019, 14:32
zeby to jeszcze dalo rade sprzedac w takiej ilosci, taka inwestycja jak w plyty, co z tego, ze discogs liczy moja kolekcje na 200 czy 250 tysiecy, przeciez i tak jej za tyle nie sprzedam 'od reki'.
To ile tych płyt masz u siebie?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

Cytat: GB w Styczeń 14, 2019, 14:30A cany rosną każdego dnia.
Ceny tulipanów w Holandii też swego czasu rosły .
Cytat: moon w Styczeń 14, 2019, 14:32zeby to jeszcze dalo rade sprzedac w takiej ilosci
Na dziś to on szybciej sprzeda kasety niż Ty płyty . Ale z tego co wiem nie planuje sprzedawać .

moon

Cytat: GB w Styczeń 14, 2019, 14:37To ile tych płyt masz u siebie?

3000, ale to tylko wycena zyczeniowa Discogs, szczegolnie, ze gorny prog to cena maksymalna
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GB

Odtwarzam obecnie kasetę nagraną na Akai GX-75 na obu moich deckach: GX-75 i Pioneer CT-5640S.

Dźwięk Pioneer'a wydaje się lepszy, przynajmniej dla moich uszu. Ma więcej wysokich i jest taki lżejszy. Kiedy kasetę gra Akai to muzyka wydaje się taka przytłumiona, przybita, stłumiona, za dużo basów.

Czy ten typ tak ma, tj. Akai, iż gra w ten sposób?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67

NIE !    Akai gra zupełnie odwrotnie jak piszesz!

frywolny trucht

Ten typ tak nie ma. Sprawdź czy jakiś guziczek za dużo nie jest włączony.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 14, 2019, 18:49en typ tak nie ma. Sprawdź czy jakiś guziczek za dużo nie jest włączony.
Niby co? Że gra przymulonym dźwiękiem???

GB

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 14, 2019, 18:49
Ten typ tak nie ma. Sprawdź czy jakiś guziczek za dużo nie jest włączony.
Już patrzyłem na guziki, ale wszystko wydaje się powyłączane.

A co to jest ten napis ovu? Obok napis dolby - można go odłączyć?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67

Jeśli Wam obojgu magnetofony Akai grają przytłumionym dźwiękiem to coś jest nie tak.Charakterystyczną cechą głowic GX jest właśnie duża ilość szczegółów w górnym zakresie pasma.Jak na kasetowca nie można też narzekać na bas, ale nie jest on dominujący.

GB



Cytat: paul_67 w Styczeń 14, 2019, 19:05
Jeśli Wam obojgu magnetofony Akai grają przytłumionym dźwiękiem to coś jest nie tak.Charakterystyczną cechą głowic GX jest właśnie duża ilość szczegółów w górnym zakresie pasma.Jak na kasetowca nie można też narzekać na bas, ale nie jest on dominujący.

Może źle to opisałem. Bas nie dominuje, ale dźwięk jest taki przytłumiony.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Paul. Napisałem, że ten typ tak nie ma. Czyli ma aż nadto wysokich, a ja z racji ciepłolubności- muszę go poskramiać  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


paul_67

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 14, 2019, 19:21Paul. Napisałem, że ten typ tak nie ma. Czyli ma aż nadto wysokich, a ja z racji ciepłolubności- muszę go poskramiać
O kurde, sorki! Coś miałem na okularach :)