Wzmacniacz do 1500-2000zł

Zaczęty przez TheKamil921, Czerwiec 25, 2016, 19:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: Melepeta w Czerwiec 29, 2016, 20:32Ja mam już trzeciego Unisona Research Unico.

A co się stało z poprzednimi? Zużyły się?

vasa

Cytat: Melepeta w Czerwiec 29, 2016, 20:32Ja mam już trzeciego Unisona Research Unico.
Aż tak się psuje?
Czy chcesz mieć zawsze nowego ? ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Może lampy są niewymienne?  :o
;)

gratefullde

Lampy ukształtowały brzmienie to po co wzmacniacz ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Pierwszego zmieniłem na lampę. Potem lampę z powrotem na Unico. I następnie na nowszego i w lepszym stanie wizualnym. Ot cała historia.
A teraz na tranzystor. I Unico czeka na chętnego.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Cytat: Melepeta w Czerwiec 29, 2016, 22:21
Pierwszego zmieniłem na lampę. Potem lampę z powrotem na Unico. I następnie na nowszego i w lepszym stanie wizualnym. Ot cała historia.
A teraz na tranzystor. I Unico czeka na chętnego.
A dlaczego tran?  I jaki ci on?
Całkiem niedawno też miałem fajnego trana. Po kilku miesiącach włączyłem lampę i już została. I zostanie.  I trwać będzie. I lepsze lampy dostanie. Bo na to zasługuje :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Dlaczego tran? A bo ja nie jestem ani za lampą, ani za tranzystorem, ani za hybrydą. Tylko za tym co mi lepiej gra. Przywiozłem człowieka z tym tranzystorem. Podłączyłem, posłuchałem i został. A na imię mu Struss Chopin.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

http://allegro.pl/yaqin-mc-100b-tuning-gwarancja-satysfakcji-i6298400339.html

"Yaqin gra dobrze bez tuningu ale po wymianie lamp i moim tuningu gra na poziomie prawdziwego hi-endu.Nie wymyślonego."
"Jeszcze jedno...Mój tuning brzmi znacznie lepiej(jest to zupełnie inny poziom jakości) niż ten który oferuje Pan Andrzej Szymański(Polski HI END). Gwarantuje to bo miałem już dwie wersje wzmacniacza po tuningu na wypasie Jego autorstwa."


No to masz za 2 koła hajenda i to lampowego  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

CytatNa tej aukcji sprzedaje tuning wzmacniacza Yaqin 100b

Chyba znowu aukcja "usługi".

frywolny trucht

Facet jest cudowny ( i mój imiennik :) : "Po ostatnich odsłuchach w gronie 3 moich klientów stwierdzam że ciężko mają wzmacniacze za 20000 aby być konkurencyjne i tym za 40000 nie jest łatwo"

Jak można nie chcieć osobiście poznać takiego geniusza?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Jakub w Czerwiec 30, 2016, 09:30Chyba znowu aukcja "usługi".


Rzeczywiście :o Plaga jakaś. No to zgłaszamy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Czas mu znaleźć klienta, który przywiezie wzmacniacz za 100 000 do porównania z jego tuningiem za 2000.
Wierzę, że również będzie miał ciężko. Ciekawe jak wypadają te wzmacniacze za 20000-40000 po jego tuningu.
No dobra, trochę sie tutaj nabijamy  a może to rzeczywiście działa? Tego się nie da wykluczyć!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Czuję,  że nawet posiadacz doskonałego słuchu ala fanek, oraz miłośnik bezkompromisowych konstrukcji, mógł by zostać uwiedziony przez chiński podrób made in Poland ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 30, 2016, 09:31Jak można nie chcieć osobiście poznać takiego geniusza?
Rzekłbym nawet, że to Eugeniusz (taki lepszy geniusz)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

TheKamil921

A co sądzicie o pioneer a400?

Piterski

Cytat: TheKamil921 w Lipiec 08, 2016, 22:12
A co sądzicie o pioneer a400?
Odradzam. Wiele lat temu jak ten wzmacniacz debiutował i był na topie audiofilskich recenzji, sam się na niego śliniłem.
Mój kolega sprzedał przez niego Eposy 14, a powinien był wymienić wzmacniacz co zrobił kupując Coplanda CSA-28.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

arturrogo

odświeżę temat, z tą różnicą aby ten wzmacniacz w przedziale 1,5 - 2k zł jeszcze zagrało z KEF Q7. Nie dawno próbowałem  Denona PMA-720AE (Posiadając Amplituner DENON 1610) z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to wielka kicha ten wzmak, moje kino domowe (denon 1610)ma ciekawszą barwę oczywiście na KEF Q7, trochę ciszej gra  ale barwa zdecydowanie lepsza. Więc szukam dalej. Proszę o propozycję
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GregWatson

Mam KEFy Q5 jak i KEFy Q1, znakomicie spisuje się na nich NAD C356Bee, którego już można dostać w tej cenie..
Trochę tego i trochę tamtego też.

arturrogo

Czyli jednak NAD (ale brzydal, najwyżej przykryje się go serwetą  :-[) a może  wzmacniacz który ma na wyjściu co najmniej 100W przy 8 ohm. Tak jak pisałem przy denonie nowozakupionym (PMA-720AE), góra była piskliwa a basu jak na lekarstwo.
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

arturrogo

nad 356 bee NA ALLEDROGO wszystkie jak jeden mąż po 2699ZŁ
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

WOY

Też uważam że NAD będzie w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Impedancja KEF o ile pamiętam to 4 ohm. i NAD nie będzie miał z tym problemu bo to mocny piec. Przy głośnym słuchaniu trochę się zagrzeje :)

GregWatson

Dobrą używkę z papierami możesz upolować już w granicach 1700. Daj do modyfikacji koledze muda44 i będzie "Pan zadowolony". Ja nawet nie dokręcam gałki do godz. 13.00 bo mi okna wylatuja ze ściany razem z ramą . Wygląd, cóż z lekka ascetyczny ale można przywyknąć. Dźwięk mnie osobiście odpowiada, inni stwierdzili że "kapcie lecą z nóg".

Ja mam wersję z DAC-iem i po modyfikacji kolegi mudy44. Sama modyfikacja dużo zmienia oczywiście na plus. Jeśli zdecydujesz się na modyfikację to zakup nowego ze sklepu raczej mija się z celem. Szkoda kasy bo i tak będzie w nim grzebane.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: arturrogo w Luty 16, 2017, 09:17nad 356 bee NA ALLEDROGO wszystkie jak jeden mąż po 2699ZŁ
Ten jest trochę tańszy, ale z wysyłką (33 - 39 EURO do Polski) wyjdzie tylko kilka groszy taniej niż te z alle. Za to masz dodatkowo moduł DAC.
http://www.ebay.de/itm/NAD-C356-Bee-DAC-Modul-/252763953835?hash=item3ad9e7daab:g:7jMAAOSw2gxYnX86#shpCntId