Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Tylko dlaczego tę stronę łapie tłumacz jako anglojęzyczną?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Ok. Już wiem. Moriarty wkleił teks po angielsku.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

masza19

Lutek, czy plany Twoich dużych obudów do 3149 są objęte licencjonowaniem czy może to freeware?  :)
Chcę zamówić takie obudowy jak Twoje ale nie wiem jak się do tego zabrać.
Zwrotnice zostawiłeś oryginalne czy nie nadają się ze względu na strojenie do tych obudów?

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

masza19

#2029
Widziałem je. Za mały dom mam  :D

Jeśli Paweł niema nic przeciwko wklejeniu zdjęcia to raczej takie będą wielkości tych Lutka (chyba)

Lutek

#2030
> masza
Nie sa objete licencjonowaniem... :-)

Od pewnegp czasu juz tych kolumn nie posiadam. W czasie jak je mialem pozyczylem od szatana 10-cio calowe Goldy w obudowach Turnberry, a pozniej male Eatony na HPD 295. Nie wiem czy dla Goldow byly to troche za duze obudowy, gdyz mi troche przydudnialy, natomiast Eatonow sluchalem przez tydzien i mi sie na tyle spodobaly, ze po pewnym czasie je kupilem. Ale, ze maja one obudowy nie grzeszace super jakoscia (typowe graniastoslupy o podstawie prostokata z plyty wiorowej), wiec naszlo mnie, aby zbudowac do tych glosnikow inne - nieco wieksze -  obudowy, o grubszych sciankach, majace w przekroju ksztalt elipsy ( mniejsze oddzialywanie fal stojacych) i w calosci klejone z uprzednio wycietych ramek na frezarce CNC.
Pisalem o tym na poprzedniej stronie, oraz zamiescilem rowniez wczesniej zdjecie prostych zwrotnic, jakie zastosowalem w kolumnach o ktore pytasz. Od czasu budowy ich minelo juz kupe lat, wiec nie pamietam, ale jesli zastosowalem te proste zwrotki, to zapewne bardziej brzmienie mi odpowiadalo.
Jesli powaznie przymierzasz sie do budowy takich kolumn na glosnikach od SRM-ow, to przed podjeciem decyzji proponowalbym, abys moze wpadl do mnie - lub u kogos - posluchal wczesniej Eatonow, bo naprawde moga sie spodobac - tzn., u mnie w tej chwili w zasadzie moich prywatnych nastepcow Eatonow :-). Niedawno nabylem rowniez z tej samej serii, ale na HPD 315 - Devony i sobie wlasnie testuje, przed podjeciem decyzji, ktora para zostaje. Poza tym zostaly mi oryginalne skrzynki po Eatonach, a mieszkanie nie za wielkie, wiec nie bede magazynowal wielu par kolumn, jak ma to miejsce u naszego Kolegi szatana, dzieki uprzejmosci ktorego moge zawsze posluchac jego nowosci :-)  Osobiscie juz slysze, ze kolumienki z HPD 295 graja - jak dla mnie - lepiej. Zanim jednak pozbede sie ktorejs z par ciekawy jestem rowniez opinii
Kolegow z mojej i pobliskiej miejscowosci, ktorych zaprosilem do posluchania.
P.s.
Jesli akurat sie zdecydujesz na budowe kolumn, to udostepnie te szkice i zdjecia, ktore posiadam.

I pare zdjec, powtarzajac te, ktore juz kiedys zamiescilem:



masza19

Lutek, Eatony grały u mnie.
Super Red Monitor je w moim zestawieniu i pomieszczeniu pozamiatał  :o

masza19

Sorki, pomyłka.
To były Ardeny... Z Eatonami nie miałem przyjemności.

Lutek

#2033
Noooo... Ardeny, to juz "szafy", ale jak wieksze glosniki, to jeszcze nie znaczy, ze zagraja lepiej w pewnych aspektach.
Wlasnie - jak pisalem powyzej - te moje Eatony w nowej wersii juz mi sie lepiej podobaja niz Devony na wiekszych glosnikach 12-to calowych i przeciez z tej samej serii. Ja jeszcze mam ten komfort, ze moge porownywac w czasie rzeczywistym, ale np. szatanowi rowniez bardziej odpowiadaly Eatony niz Devony, choc nie mial mozliwosci porownan bezposrednich, a rozlozonych w czasie.

masza19

Cytat: Lutek w Styczeń 24, 2021, 19:00Jesli akurat sie zdecydujesz na budowe kolumn, to udostepnie te szkice i zdjecia, ktore posiadam.
Lutek, to jeśli to nie problem to będę wdzięczny za udostępnienie na PW.
Somsiad ;) już w blokach z piłą w w rękach  ;D

masza19

Dostanę zaraz zawału  :o



Lutek

Cytat: masza w Styczeń 24, 2021, 20:20Lutek, to jeśli to nie problem to będę wdzięczny za udostępnienie na PW.

Ok., tylko ja nie widze na PW mozliwosci zalaczania zdjec. Moze podaj adres mailowy ?

masza19

Jasne.
Wysłałem PW

szatann

Moje goldy w obudowie turnberry są do sprzedania, szczerze polecam.

masza19

#2039
Na HPD?


OK, znalazłem.
Wolę jednak wykorzystać swoje drivery.

szatann

Gdzie tam hpd wtedy nie byłyby gold :)
Turnberry z głośnikiem gold lsu 8" z ori zwrotnicą.  Są wystawione na gieldzie hi fi w wałczu.

Lutek

Cytat: szatann w Styczeń 25, 2021, 20:04głośnikiem gold lsu 8"

Drobna pomylka: 10"


szatann

Tak Lutek zawsze czujny  : 8)

Lutek

#2043
>masza

A ja bym Ci radzil jednak nie meczyc sie z budowa tych kolumn na 12-to calowych glosnikach z SRM-ow, na podstawie tych  materialow, ktore Ci przekazalem, lecz powaznie sie zainteresowac propozycja szatanna. Masz gotowe piekne obudowy, a w nich wybitne glosniki Goldy (chyba nie do konca jestes zorientowany - produkowane przed HPD i zreszta drozsze od nich) Dla takich kolumn warto przyjechac i posluchac - nie mowie, zeby kupowac w ciemno.  Dziwie sie, ze szatann mysli o ich sprzedaniu, jesli kiedys mi mowil, ze tych kolumn nie sprzeda. Ale ciagla wymiane sprzetu, on ma juz we krwi :-) Dlaczego Ci tak radze ? Aby je zbudowac na wzor kolumn z linii Prestige, jak np. Turnberry, a do tego wykonac je lepiej od oryginalow pod wzgledem sztywnosci, to nie jest takie proste i trzeba miec do tego bardzo bystrego, zdolnego stolarza. Mowie to z wlasnego doswiadczenia, bo co rusz spotykalem sie i spotykam z brakiem umiejetnosci roznych fachowcow, brakiem perfekcjonizmu, solidnosci i dokladnosci wykonania, poczucia estetyki, bylejakoscia, nie mowiac juz o terminowosci  :-(. Moje kolumny - same obudowy, bo reszte robilem sam -  (dokladnie te, na ktore przekazalem Ci materialy) budowalo lacznie az 5-ciu ludzi !!! A dlaczego nie jeden ? No wlasnie z powodow, ktore wymienilem. Musialem elementy czesciowo wykonane zabierac i szukac nastepnego wykonawcy. Nie musze chyba wspominac, ile mnie to nerwow i stresu kosztowalo. A na koncu skonczyl mi je kolega nie majacy nic wspolnego ze stolarstwem, ktory mial doswiadczenie takie, ze sobie juz budowal pare par kolumn, a w zasadzie malych kolumienek - zreszta nieudanych dzwiekowo. On skleil przednia sciane ze skrzynia, okleinowal kolumny, zabarwil oraz polakierowal i zrobil to dobrze.
Tak wiec naprawde przemysl na spokojnie przed podjeciem decyzji.

masza19

Nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji.
Na razie przekazałem szkice firmie i czekam na ustosunkowanie się.

Lutek

Dodam jeszcze, ze u szatanna mozna naogol posluchac kilku roznych par kolumn, a przy okazji i u mnie aktualnie dwoch par.

szatann

kilka jest z 10 może...

Lutek

Cytat: szatann w Styczeń 26, 2021, 21:12kilka jest z 10 może...
A nie mowilem...?  :-)

EmilioE

Musi być dwucyfrowo 😀
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

EmilioE

Właśnie przekonywałem mą Małżonkę że moje trzy pary to właściwie nic... Dziękuję Szatanie!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500