Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Mam to samo wydanie. Moja pierwsza płyta Led Zeppelin ;D Od mamusi dostałam ;D

kangie

Na tym CD bebny brzmia przepoteznie  8)

Keef98

Na "Kashmirze" musieli w studiu poprawić wokal Planta ;) Wiadomo, dlaczego nie śpiewał "Immigrant Song" :P

kangie

A znasz wpadki ktore zaliczyli podczas nagrywania? Np. studyjne "Since I've been loving you"?

Keef98

Nie. Tego nie znam.

kangie

No to trening dla ucha. Posluchaj i zastanow sie co jest nie tak.

Keef98

Mam drewniane ucho ;D Dobra, idę po płytę.

rudy-102

Nie wiem jak u Was, ale mój egzemplarz tej płyty brzmi beznadziejnie.

Keef98

#1033
Cytat: kangie w Marzec 22, 2015, 13:07
No to trening dla ucha. Posluchaj i zastanow sie co jest nie tak.
Powiem co słyszę.
Perkusję.
Planta.
Gitarę, najprawdopodobniej ulubieńca Page'a - Les Paula.
Organy hammonda.
Jakiś instrument basowy, którego nie potrafię nazwać.
Nie wiem, o co chodzi... :( Inna rzecz, że Led Zeppelin III mam na nowiutkim remasterze na winylu i tym wykonanym przez Page'a w 1991 na CD.
To co jest nie tak?

Z biografii wiem, że Page użył jakiś inny piecyk niż zwykle, chyba go znalazł, gdzieś w trakcie nagrywania. Ale to nie to.

jamówię

Cytat: rudy-102 w Marzec 22, 2015, 13:14
Nie wiem jak u Was, ale mój egzemplarz tej płyty brzmi beznadziejnie.



Święte słowa,ta płyta brzmi tragicznie,jest przewalona,jakby się ktoś oparł o konsoletę i nie mógł podnieść :)artystycznie poza sporem.

jamówię

Ja moi drodzy odkrywam Brahema,zostałem fanem,muszę kupić wszystko co On nagrał a co jest dostępne. Lepiej późno niż wcale ;)

kangie

Cytat: rudy-102 w Marzec 22, 2015, 13:14
Nie wiem jak u Was, ale mój egzemplarz tej płyty brzmi beznadziejnie.
Slabo zrealizowane. Broni sie muzycznie.

kangie

Cytat: Keef98 w Marzec 22, 2015, 14:47
Cytat: kangie w Marzec 22, 2015, 13:07
No to trening dla ucha. Posluchaj i zastanow sie co jest nie tak.
Powiem co słyszę.
Perkusję.
Planta.
Gitarę, najprawdopodobniej ulubieńca Page'a - Les Paula.
Organy hammonda.
Jakiś instrument basowy, którego nie potrafię nazwać.
Nie wiem, o co chodzi... :( Inna rzecz, że Led Zeppelin III mam na nowiutkim remasterze na winylu i tym wykonanym przez Page'a w 1991 na CD.
To co jest nie tak?

Z biografii wiem, że Page użył jakiś inny piecyk niż zwykle, chyba go znalazł, gdzieś w trakcie nagrywania. Ale to nie to.
Wsluchaj sie od samego poczatku w stope (beben basowy perkusji). Co tam jest nie tak?

Keef98

Nie wiem? :o Jak mam to usłyszeć, jak jestem na koncertach raz na ruski rok, a moje audio pozostawia wiele do życzenia? O zapomniałam o najważniejszym - nie mam słuchu muzycznego. Usłyszę, jak ktoś gubi rytm lub śpiewa w złej tonacji, ale nie oczekujcie ode mnie cudów ;) ;D :P
Jeszcze nie odpowiadaj, puszczę jeszcze raz z winyla.

Cytat: kangie w Marzec 22, 2015, 16:24
Cytat: rudy-102 w Marzec 22, 2015, 13:14
Nie wiem jak u Was, ale mój egzemplarz tej płyty brzmi beznadziejnie.
Slabo zrealizowane. Broni sie muzycznie.
Broni się całkiem nieźle. Tylko mogę się doczepić "Stairway to Heaven" z tego koncertu ;D Za to "Dazed and Confused"... ach... ;D

kangie

Tutaj nie trzeba miec sluchu  :)  Od razu slychac, ze realizator dal ciala. W sumie to perkusista dal ciala, bo "to" lezy w zakresie jego obowiazkow, chyba ze jest sie juz znanym zespolem i ma sie "technicznych".

Keef98

#1040
Głuchy usłyszy? ;) Chyba jednak trzeba mieć słuch :P

Dodatkowo nagrane? Dorobione do nagrania po reszcie? O to loto?
Za głupia na to jestem, sorry ;D

kangie

Nie. Oryginalny utwor "Since I've been loving you". Pusc z YT, sluchawki i posluchaj. Od razu gdy wchodzi perkusja to slychac.

kangie


miniabyr

Kangie ma namyśli pewnego "świerszcza" który towarzyszy dźwiękom stopy. Ten świerszcz to nic innego jak skrzypiący mechanizm od młotka do stopy który zdeczko popiskuje fqrwiajac J.Page' od 44 lat od nagrania.Nieprawdaż?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Keef98

Słychać? Normalny bęben taktowy. Nie wiem, co jest z nim nie tak. Sorry. Chyba głucha jestem ;)

Cytat: miniabyr w Marzec 22, 2015, 17:14
Kangie ma namyśli pewnego "świerszcza" który towarzyszy dźwiękom stopy. Ten świerszcz to nic innego jak skrzypiący mechanizm od młotka do stopy który zdeczko popiskuje fqrwiajac J.Page' od 44 lat od nagrania.Nieprawdaż?
Aaa... O to loto. ;D

kangie

Miniabyr, nie inaczej. Nie mieli WD-40, ale smalec/maslo na pewno by sie znalazlo ;)

Jest jeszcze jeden kawalek gdzie byla wpadka.

miniabyr

To ja z innej beczki tym razem polskiej. Chyba Wszyscy znają hit Kobranocki "Kocham cię jak Irlandię" Co jest w nim nie tak . A jest niewyobrażalnie nie tak . Dla podpowiedzi powiem ,ze chodzi o partię wokalną! Zwracam uwagę na słowa "nie dziwisz"  "Szczęśliwi"
Zalecam posłuchać na słuchawkach,choć najlepiej to słychać na zwykłym radiu  ;D Miłej zabawy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Keef98

#1047

Męczcie się. ;) Gdzie poszła mu struna? :P
(sama nie wiem, gdzie dokładnie) :P ::)
Podpowiedzieć w jakim utworze?

kangie

Jutro bede mial wiecej spokoju i czasu na sluchanie. Chetnie zmierze sie z tymi zagarkami.

neomammut

TOTO - Turn Back