Konkurs ekspresowy.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 26, 2014, 12:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zapraszam  dziś na godzinę 19.00.


[zmiana tytułu]

frywolny trucht

#1
Zaczynamy:

Ja zadaję pierwsze pytanie. Ten kto udzieli prawidłowej odpowiedzi dostaje 1 punkt oraz ma obowiązek zadać następne pytanie. Pytania w tym konkursie muszą dotyczyć jakiegokolwiek artysty płci żeńskiej. Solistki.

Kolejne pytania, kolejnych zwycięzców- codziennie między 19.00-20.00.
Aby wygrać płytę winylową należy uzbierać 10 punktów ( zwyciężyć 10 razy)
Każdy może oddać dwa strzały na dobę.
Zadający pytanie podsyła dodatkową podpowiedź godzinę po zadaniu zagadki, a jeśli nikt nie zgadnie, kolejną o godzinie 16.00 - 18.00 następnej doby. Jeśli nikt nie zgadnie do 19.00- organizator pytania otrzymuje minus jeden punkt. Kolejną zagadkę zadam ja. Ten konkurs premiuje szybkość :) Kto szybszy w odgadywaniu, a nie kto bardziej wymyślną zagadkę skonstruował.

Każdy może oddać dwa strzały do północy i jeden po północy, na które zapewne otrzyma odpowiedź tak lub nie.


Pytanie 1:
Czarnoskóra piosenkarka i pianistka o specyficznej urodzie.
Jeśli nikt nie trafi- podpowiedź o 20.00.

Zapraszam!


[poprawiona literówka]

Wireless

Nie mów, że to Nina Simone, bo za łatwe by było :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Yes. Yutro Ty zadayesz pytanie. Gratuluję :)

Wireless

Frywolny, a czy mogę Ci przesłać pytanie na PW, a Ty je zadasz w moim imieniu jutro o 19 ?
Bo jutro o tej porze będę męczył studentów (albo oni mnie, do wyboru :) ).
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Oczywiście. Pamiętaj o ewentualnej podpowiedzi godzinę później.

elem

Proszę zmień nazwę - wystarczy "konkurs ekspresowy". Pomysł , który podrzuciłem jest zaczerpnięty z innego forum (link podawałem w wątku okołokonkursowym). Poza tym, wprowadziłeś tyle zmian w stosunku do oryginału, że ta odmiana jest  raczej "by FT" :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Elem rzucił ideę, ale się wstydzi, tak?

elem

Przecież wiesz, że idea jest z Forum Dinozaurów . Poza tym zabałaganiłeś ją ma maxa :)

Po kiego czekać z pytaniem do następnego dnia ? Jak ktoś ma gotowe, niech daje od razu.

Niech się to szybciej kręci.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

No stało się. Mój móżdżek nie ogarnia jednak aż takiej dynamiki. Jak to ubrać w reguły?

elem

Raczej trzeba ustalić maksymalny czas zadania nowego pytania, np. do końca dnia. I te punkty ujemne, hmm... rozumiem intencję ograniczenia trudności zagadek, ale to jest jakieś pole do nadużyć  ;)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Nie sądzę. Jak będzie podane jak na dłoni, to ktoś może złośliwie nie odpowiedzieć, a inny, który do tej pory nie mógł poszaleć chapnie etap.

frywolny trucht

Potrafię sobie wyobrazić parę osób z innego forum, które mogłyby TAM zarobić cykl minusów, nawet gdyby w imieniu i nazwisku brakowało jednej literki, ale tutaj? Dziś, jutro, pojutrze?

frywolny trucht

Pytanie zadaje wireless:


Czarnoskóra wokalistka r&b, córka chrzestna Quincy'ego Jonesa.

frywolny trucht

podpowiedź:
jedna z piosenek wykonywanych przez nią wspólnie z Jamesem Ingramem została nominowana do Oscara w 1983 roku w kategorii "Best Original Song"

Ocho! Wireless idzie na minusa :)

Two-FacedGirl

Pozdrawiam

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

To jest konkurs w którym można oddać dwa strzały na dobę. Tak gwoli przypomnienia.

jajacek1410

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem



spóźniłem się, niezła pościelówa  :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Cytat: jajacek1410 w Październik 27, 2014, 23:51
Patti Austin
Zgadza się :) . No i ta pościelówa, gwoli wyjaśnienia, to właśnie owa piosenka oscarowa - z filmu "Best Friends", a także występująca w kilku albumach, m.in. w "It's Your Night" Ingrama.

No i dziękuję Frywolnemu za wsparcie czasowe - nie dałbym rady się wczoraj wyrobić :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Jajacek1410, zapraszamy dziś na 19-20.

wireless-         1 pkt
jajacek1410-    1 pkt

jajacek1410

Będzie coś banalnego. Dlatego kto pierwszy ten lepszy.
Za dwie-trzy minuty będzie zagadka.
Prosimy o uwagę. :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht


jajacek1410

Uwaga!
Taka niepozorna z krainy gejzerów.....?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek