Rozdzielacz sygnału

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 12, 2016, 21:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Jako laik mam pytanie do fachowców a mianowicie jak już wieści poszły przymierzam się do zrobienia gramofonu z dwoma ramionami na bazie Monitora Audio ET 500. Żeby nie bawić się z przepinaniem kabli bo mam je trochę pochowane, zamierzam oba ramiona podłączyć pod Verto i Lara. Czy robiliście już takie urządzonko i jak to u Was wygląda no i czy to ma jakąś audiofilską nazwę.

Chciałbym 2 wejścia no i jedno wyjście.  :) Realizacja za pomocą przełącznika skokowego czy jakoś tak.

Jakie są Wasze propozycje w tym zakresie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Słyszałem taki wynalazek u Pmcompa. Zrobił to na bardzo dobrych przełącznikach ,pasywne i............kompletna dupa .To degradowało dźwięk . To nie jest łatwe do zrobienia tak ,aby nie wprowadzało wyraźnie słyszalnych zmian.Pytaj Pmcompa .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

#2
Coś takiego znalazłem jako przykład:

Przełącznik audio stereo chinch
http://allegro.pl/przelacznik-audio-stereo-chinch-i5906280726.html

http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=350731&utm_source=Nokaut&ref=Nokaut&utm_medium=Price_comparison&utm_campaign=350731_Nokaut#nclid=a12e230ab2702d817a4f8c42ac55a531

Tylko to bez masy jest ale jako przykład. Zastanawia mnie też jak duży ma to wpływ na zachowanie parametrów jakościowych dźwięku.

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Nie wiem, czy dokładnie o to Ci chodzi.
Ja mam coś takiego.


To się nazywa
ViaBlue XS Adapter - RCA Y

frywolny trucht

I jak się sprawuje? Powoli zaczynam potrzebować takiego ustrojstwa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Cytat: miniabyr w Styczeń 12, 2016, 21:54To nie jest łatwe do zrobienia tak ,aby nie wprowadzało wyraźnie słyszalnych zmian.Pytaj Pmcompa .

I o to najbardziej się martwię, zmienia się impedancja no i jaka droga do pokonania gramofon - rozdzielacz - Verto  - pre - wzmak. Autostrada panie.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2016, 22:04To się nazywa
ViaBlue XS Adapter - RCA Y

A jak z brumieniem? jakąś masę podpinasz?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Dynavoxu ja za bardzo nie wierzę. To są tanie, chińskie produkty na które nakleja się niemieckie logo, a i tak jest tanio, acz sporo drożej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: GregWatson w Styczeń 12, 2016, 22:10
Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2016, 22:04To się nazywa
ViaBlue XS Adapter - RCA Y

A jak z brumieniem? jakąś masę podpinasz?

Nie ma żadnego brumienia. Mam to wpięte za LARem i rozdzielam dźwięk na integrę i wzmacniacz słuchawkowy. Działa tak jak powinno działać.
Podpiąłem to tez raz bezpośrednio do gramofonu i rozdzieliłem na dwa pre-phono do testu. Też nic nie brumiało.

lok

Greg mam dwa przelaczniki. Jezeli chcesz moge ci wyslac do testow. Jeden kupiony jeden diy. Bedziesz mogl przetestowac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 12, 2016, 22:14
Dynavoxu ja za bardzo nie wierzę. To są tanie, chińskie produkty na które nakleja się niemieckie logo, a i tak jest tanio, acz sporo drożej.
Ale to przecież wszyscy wiedzą, że to chińczyk. Są tez tańsze, niby niemieckie produkty Hama. Ochydnie wyglądające, plastikowe pudełka. Można też kupić wersję kabelkową, albo sobie ją zrobić samemu. Mi się nie chciało i nie miałem czasu i dla tego kupiłem ViaBlue.

GregWatson

Wcześniej też byłem przekonany że to tylko na pasywnych elementach najlepiej zrobić ale tu to dodatkowe łomy wchodzą w grę i to ma zapewne wpływ na samą jakość sygnału.

Tak naprawdę te wszystkie urządzenia (rozdzielacze) to tak "ukradzione" z audio a nie dedykowane do sygnału z gramofonu. Ja jak nie podepnę masy to słyszę brumienie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: lok w Styczeń 12, 2016, 22:26Greg mam dwa przelaczniki. Jezeli chcesz moge ci wyslac do testow. Jeden kupiony jeden diy. Bedziesz mogl przetestowac.

Bardzo chętnie. Dam namiary na PW.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2016, 22:28Są tez tańsze, niby niemieckie produkty Hama

Nie szukam jak najtańsze. Szukam pewne, nie degradujące.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: GregWatson w Styczeń 12, 2016, 22:28Tak naprawdę te wszystkie urządzenia (rozdzielacze) to tak "ukradzione" z audio a nie dedykowane do sygnału z gramofonu. Ja jak nie podepnę masy to słyszę brumienie.
A nie możesz po prostu rozdzielić masy i zrobic sobie kabelek w formie Y ?


GregWatson

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2016, 22:35A nie możesz po prostu rozdzielić masy i zrobic sobie kabelek w formie Y ?

Wówczas masz wpięte wszystkie kable a tu chodzi o odizolowanie za każdym razem jednej pary (jednego ramienia czy też jednego gramofonu). Czyli sygnał w danym momencie przechodzi tylko przez jedną parę tą która aktualnie "gra" a to można tylko za pomocą przełącznika, który odcina albo łączy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tak głośno myślę tylko.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Dokładnie. Próbowałem takiego trójnika na kablach głośnikowych i akurat no. Nie halo było.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

#20
Greg dobrze pisze.
W danym momencie wejście pre musi widzieć tylko jedną wkładkę.

Te pudełka można sobie w pompkę wsadzić.  To dobre dla wyższych sygnałów np z sedesów etc. Chociaż jakość podła.
Nie dla wkładek a już na pewno nie MC.

Wyjście z pre mozna tak zrobić bo sygnał już wzmocniony. Jednakże i tak bardziej jest obciążone bo 2 wejściami  często/i o różnych impedancjach (połączenie równległe).

Chodzi o to by po/na drodze sygnału było jak najmniej złączek wtyczek i innych bzdetów. Tam się traci.
Przekaźniki albo kontaktrony.

Weź napięcie jakieś z gramofonu jeśli by podpasowało i tam wepnij od razu za ramionami (do kabli z ramienia) przekaźniki. Wychodzisz jednym sygnałem i 1 parą drutów. Lepiej nie można w takim przypadku.
Sterowanie nimi na 1 małym heblu którego oczywiście nie ma w sygnale - tylko styki przekaźnika hermetycznego.

Ps.
Taki ViaBlue jest dobry do zrobienia dopasowania w pre. Wtedy mozna każde obciążenie wkładce załozyć,  ale musi w pre być zmienione dla MMek 47kohm na 100kohm.

GregWatson

Coś takiego jeszcze znalazłem, może częściowo nie na temat ale sama filozofia coś w ten sęk.

http://www.musiconthehead.pl/2013/02/selektor-zrode.html?m=1
Trochę tego i trochę tamtego też.

ahaja

https://picasaweb.google.com/115453839954675028762/TapeSelector?authuser=0&feat=directlink
;-)

Ale wtedy możesz śmiało sprzedawać pre, trafa i zanabyć jakiegoś PJ czy innego Monacora bo to co stracisz to ... se nevrati.

GregWatson

Właśnie, żeby się tylko nie zapędzić.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

lok

Greg jutro wysyłam ci ten przełącznik z twojego linka. Nie jestem konstruktorem tylko go od kogoś odkupiłem.


Sent from my iPhone using Tapatalk