CEC TL5100

Zaczęty przez kowacz, Marzec 31, 2019, 19:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vintage-fan

Cytat: Jakub w Kwiecień 01, 2019, 10:32To sobie kup zawczasu gaśnicę.

Wymiana kondensatorów to nie tuning, chyba że wymiana na inne o innych parametrach. Jestem świadomy że po kilkudziesięciu latach trzeba wymienić kondensatory.

McGyver

Cytat: Vintage-fan w Kwiecień 01, 2019, 10:48Wymiana kondensatorów to nie tuning, chyba że wymiana na inne o innych parametrach.
Często oryginalnie w ścieżce sygnałowej siedzą elektrolity, i to kiepskie elektrolity. Aż się prosi żeby je wymienić na porządne foliowce. Ale tuning to "zbrodnia", więc niech dalej zniekształcają sygnał do usranej śmierci  :-\

Piterski

PS. Widzę, że koledzy już ten temat oryginalności wyjaśnili.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Cytat: Vintage-fan w Kwiecień 01, 2019, 10:48Wymiana kondensatorów to nie tuning, chyba że wymiana na inne o innych parametrach.

To zdanie kompletnie nie ma sensu. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania wymiana kilku kondensatorów w NAD C320BEE, na elektrolity o tych samych parametrach to nie tuning:






Ale na kondy o innych parametrach już tak:






Z Twojego twierdzenia wynikałoby zatem, że (pomijając inne rzeczy zmienione poniżej) kondy między stopniowe i sprzęgające zmienione tutaj, ale o tych samych pojemnościach  - nie są tuningiem:





A przecież doskonale widać, że nie zostały zmienione na Mundorfy MCap Supreme i MCap ZN, dlatego bo stare były niesprawne ;)



Jesteś przeciwnikiem ingerencji i tuningu. I my wszyscy tutaj też - tego bezmyślnego i często nie mającego nic wspólnego z jakością. O wykonaniu "na kolanie" nawet nie wspomnę. Ale nie potępiamy tuningu, który daje lepsze efekty.

Wzmacniacz, którego dwie ostatnie foty ukazują wnętrze kupiłem za £220. Był tak fabryczny, że po latach nawet osłona lamp była zaplombowana. Sprzedałem po tuningu, dokładnie opisując zmiany i dokumentując fotkami za £350. Koszt zabiegów w pełni się nie zwrócił, ale jego jakość grania wzrosła, co zostało zweryfikowane przez osobę która uznała, że mógłby być nawet więcej wart ;)

tomekkk1

Trzeba umieć odróżnić naprawę i wymianę uszkodzonego elementu od tuningu. Nie ma znaczenia czy zmieniony był rezystor, czy kondensator (bo i jedno i drugie, w torze audio, czy zasilaniu wpływa na dźwięk) - znaczenie ma dlaczego te elementy zostały zmienione :)

Vintage-fan

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 01, 2019, 13:16Trzeba umieć odróżnić naprawę i wymianę uszkodzonego elementu od tuningu. Nie ma znaczenia czy zmieniony był rezystor, czy kondensator (bo i jedno i drugie, w torze audio, czy zasilaniu wpływa na dźwięk) - znaczenie ma dlaczego te elementy zostały zmienione

To tylko moje zdanie. Jeśli ktoś lubi usprawnienia itd to przecież go nie powstrzymam ani nie zamierzam prowadzić tu anty tuningowej krucjaty. Peace
Ładne mcapy tak na marginesie :)


tomekkk1

#32
Cytat: Vintage-fan w Kwiecień 01, 2019, 14:23
Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 01, 2019, 13:16Trzeba umieć odróżnić naprawę i wymianę uszkodzonego elementu od tuningu. Nie ma znaczenia czy zmieniony był rezystor, czy kondensator (bo i jedno i drugie, w torze audio, czy zasilaniu wpływa na dźwięk) - znaczenie ma dlaczego te elementy zostały zmienione

To tylko moje zdanie. Jeśli ktoś lubi usprawnienia itd to przecież go nie powstrzymam ani nie zamierzam prowadzić tu anty tuningowej krucjaty. Peace 


W żadnym wypadku nie chodziło mi o zmianę Twoich przekonań. Każdy ma prawo do swoich (a wręcz powinien mieć swoje), poza tym byłoby nudno ;D
Chodziło mi jedynie o rozróżnienie kwestii naprawa / modyfikacja. Wszak jedno z drugim może, ale nie musi mieć cokolwiek wspólnego  :np:



Cytat: Vintage-fan w Kwiecień 01, 2019, 14:23
Ładne mcapy tak na marginesie :)


Dzięki, czarny kolor zawsze do mnie "przemawia". Oczywiście nie miało to wpływu na decyzję o ich użyciu, wygląd wyszedł przy okazji :)

tomekkk1

Cytat: McGyver w Kwiecień 01, 2019, 14:25
Cytat: Vintage-fan w Kwiecień 01, 2019, 14:23Ładne mcapy
M-Capy (std.) nie nadają się do niczego. Na szczęście to są Supreme  ;)

Się zaraz nie nadają...
Do zasilania się nadają, bocznikowane Supreme - jak na foto  :P ;D

McGyver

Owszem, jak się już ma to można w zasilanie wetknąć. Natomiast jak się nie ma, to kupować nie ma sensu IMHO.

kowacz

CEC po przeglądzie
- sprawdziłem płytę główna
pomierzyłem rez. sprawdziłem czy są zimne luty
poczyściłem spirytusem ścieżki, jeden rez. wymieniłem 330k.
Widocznie w czasie transportu głowica z soczewką się lekko poluzowała
dokręciłem dwie śruby i po sprawie.
Jest Ok
Nic nie cyka ani nie przeskakuje.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kowacz

Witam
koledzy potrzebuję elektronika do mojego CEC TL5100
coś padło być może pogrzebałem i spieprzyłem sprawę.
Wszystko zaczęło się gdy chciałem wymienić głowicę lasera.
W tej chwili nie czyta i nie kręci płytą.
Skończyły mi się pomysły.
Czas na fachowca.
Potrzebuję pomocy. Schemat tego ustrojstwa mam.

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Piterski

Audio Azyl.
Marek Michalczyk tel. 601 225 110.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

Po długiej przerwie...
Mój CEC 5100 jest po
Wymianie głowicy lasera Sf90
Czyta TOC
Niestety nie odtwarza.
Jakieś pomysły🤔
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO