Alternatywa dla lampowego odtwarzacza Jag Electronics Bas

Zaczęty przez marekw 76, Lipiec 07, 2018, 20:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

Koledzy, mam pytanie.
Mój serdeczny przyjaciel był jakiś czas temu w salonie Q21 i tam spodobało mu się powyższe urządzenie.
Puszczał sobie muzykę przez bluetooth i był zachwycony jakością dźwięku. Jednak jako, że nie stać go/nie chce tyle wydawać na takie urządzenie zapytał mnie o podobne rozwiązanie. Nie może odbiegać jakością od wspomnianego w tytule. Oczywiście musi być równie banalne w obsłudze a przynajmniej niewiele bardziej skomplikowane... Ja plików nie słucham, Spotify służy mi tylko do poznawania muzyki którą mam zamiar kupić na fizycznym nośniku więc wiedza moja jest znikoma w tym temacie.
Ma to być urządzenie takie jak ten JAG - bez żadnych bajerów, wyświetlaczy, USB, radia internetowego itp.
Cenowo to wiem tyle, że im mniej tym lepiej. Jest jeszcze drugi Jag (Bas1) w pełni tranzystorowy ale kolega słuchał tylko tamtego opartego o lampy.
Ktoś coś w temacie??
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n


marekw 76

Po prostu mu się spodobało, że w trzy sekundy połączył telefon z urządzeniem i grało pięknie :) Myślę, że jakby miało USB to i tak rzadko by korzystał :)
On mnie zwyczajnie wypytuje o coś takiego samego tylko może w niższej cenie albo porównywalną dźwiękowo alternatywę (jednak bez bajerów bo mu nie potrzebne) a jako, że ja się nie znam to pytam Was.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

axolotl

NIech kolega zerknie na magnata ma600. Mam i sobie chwale . Jeden klik i gra muzyka po bluetooth z aptx.
Dla mnie jakosc swietna.

Tranzystor oparty na przedwzmacniaczu lampowym .... lampki mozna wymieniac.

Tylko jest to oczywiscie wzmacniacz.

drizzt

Miałem tego Jaga krótko bo wygrałem go w konkursie.. nie byłem zachwycony jakością dźwięku, wręcz przeciwnie więc szybko się go pozbyłem. Nie jest problemem znalezienie czegoś co zagra lepiej, a właściwie każdy normalny DAC, bez wyjścia na lampie, zagra lepiej.. pozostaje szukać takiego z Bluetooth choć ten standard moim zdaniem nie nadaje się w ogóle do audio. Także ciężko coś doradzić bo pytanie dziwne.. Airport Express Apple'a zagra zdecydowanie lepiej a AirPlay w przeciwieństwie do Bluetooth nadaje się do przesyłu audio w dobrej jakości. A jak nie Apple to Chromecast.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Old Man Kensey

Hej Marek, mój kolega ma tego BAS-a i wiele razy go słuchałem. Powiem szczerze, słabo on gra, zaś za te pieniądze to już bardzo słabo. Nie lubię oceniać czyjegoś sprzętu, tym bardziej krytykować... jednak w tym przypadku to jest nabijanie ludzi w butelkę, zobacz, co tam siedzi w środku!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

drizzt

Cytat: Old Man Kensey w Lipiec 08, 2018, 09:27
Hej Marek, mój kolega ma tego BAS-a i wiele razy go słuchałem. Powiem szczerze, słabo on gra, zaś za te pieniądze to już bardzo słabo. Nie lubię oceniać czyjegoś sprzętu, tym bardziej krytykować... jednak w tym przypadku to jest nabijanie ludzi w butelkę, zobacz, co tam siedzi w środku!

+1

Dlatego ciężko się ustosunkować do tak postawionego pytania bo odpowiedź brzmi: cokolwiek innego, najlepiej bez Bluetooth i wyjścia na lampie :)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

marekw 76

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Teraz tylko każę mu to przeczytać i może coś zrozumie.
On sobie zwyczajnie wymyślił, że ma nieużywany (stary dość) wzmacniacz i wystarczy jak podłączy taki bajer do niego i będzie "nowoczesność w domu i zagrodzie". Najgorsze jest to, że jakość dźwięku taka jak przestrzeń czy dynamika są dla niego pomijalne a najlepiej grają płyty/klki/pliki z  loudness war.
Dziwne pytanie... Nie wiem czy dziwne, pytanie jest takie jaka jest potrzeba pytającego.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

drizzt

Cytat: marekw 76 w Lipiec 08, 2018, 10:37

Dziwne pytanie... Nie wiem czy dziwne, pytanie jest takie jaka jest potrzeba pytającego.

Raczej takie jak poziom ogarnięcia w temacie audio.. faktycznie, pozostaje mieć nadzieję, że coś zrozumie ale nie wiem jakie na to szanse skoro lubi słuchać loudness war. Niech kupi Airport Express albo jakąś przystawkę typu Chromecast i tyle.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

marekw 76

Chromecast ma wyjście HDMI chyba, co? On to chce do jakiejś starej unitry podłączyć chyba...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

drizzt

Tak, tylko HDMI.. AirportExpress ma wyjście analogowe i cyfrowe (mini Toslink) zrealizowane na tym samym złączu minijack 3,5 mm.

https://support.apple.com/kb/SP651?locale=pl_PL
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

marekw 76

I podłączy do tego telefon bez problemu? Tylko czy jakość dźwięku go zadowoli :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n


drizzt

Cytat: marekw 76 w Lipiec 08, 2018, 11:04
I podłączy do tego telefon bez problemu? Tylko czy jakość dźwięku go zadowoli :)


A ma iPhone'a z AirPlay? Co do jakości dźwięku to ciężko mi się wypowiedzieć co zadowoli kolegę bo też i trudno przebić tego Jaga od dołu :) Poza kwestią bardzo słabego dźwięku to połączenie Bluetooth między moim telefonem a Jagiem często się rwało.. ale żeby to wychwycić to musiałby chwilę dłużej potestować ten sprzęt.. Standard Bluetooth nie był tworzony z myślą o słuchaniu muzyki tylko do obsługi urządzeń hands-free.. takie samo rwanie połączenia Bluetooth miałem w Rotelu RA-1572.. raczej trudno wysłuchać całą płytę od początku do końca bez rwania.

Poza tym w ogóle wysyłanie muzyki bezpośrednio z telefonu do systemu audio to przedpotopowe rozwiązanie.. wystarczy że wyjdziesz na chwilę do kuchni z telefonem w kieszeni i muzyka przestaje grać.. podobnie jak ktoś zadzwoni w trakcie słuchania.. najlepsze są takie rozwiązania gdzie streamer jest bezpośrednio podłączony do internetu i pobiera z niego muzykę a telefon służy wyłącznie za pilota do obsługi streamera a nie źródło dźwięku.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

marekw 76

Jego telefon to jakieś Xiaomi nowe...
Jak będę z nim rozmawiał to przekaże mu wszystko czego się od Was dowiedziałem i zobaczymy co powie :)
Dziwna to sytuacja dla mnie bo gość nie jest biedny i gdyby tylko chciał... Ale cóż poradzić jak ktoś się uprze??
I jeszcze jak mantrę zawsze mi powtarza: "Przecież ja nie jestem jakimś audiofilem jak Ty"...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

drizzt

Ja też nie jestem audiofilem, staram się podchodzić do wszystkiego zdroworozsądkowo i daleko mi do wszelkich bajek, których w audio pełno.. audiofile sami sobie winni takiej opinii wśród ludu, że każdy się od nich odżegnuje, i to z najróżniejszych pozycji, od prawa do lewa :) ale to odżegnywanie się nadal nie zwalnia od samodzielnego myślenia i włożenia odrobiny wysiłku jeśli komuś zależy na słuchaniu muzyki w dobrej jakości. A jak nie, to szkoda na to czasu.. zresztą taki Jag to kwintesencja źle pojętej audiofilii.. słaba funkcjonalność, garażowe wykonanie, brzydki, ale za to drogi i źle gra :D a jednak znajduje klientów i to nie takich z Media Markt.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

marekw 76

Ja też nie jestem :) Mam tylko wrażenie, że dla takich zwyczajnych ludzi którym wystarczy posłuchać muzyki z telefonu każdy kto inwestuje/wydaje pieniądze na płyty czy sprzęt i chce iść z tym do przodu jest właśnie takim audiofilem.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

McGyver

Cytat: marekw 76 w Lipiec 08, 2018, 11:20Dziwna to sytuacja dla mnie bo gość nie jest biedny i gdyby tylko chciał... Ale cóż poradzić jak ktoś się uprze??
I jeszcze jak mantrę zawsze mi powtarza: "Przecież ja nie jestem jakimś audiofilem jak Ty"...
W takim razie
Cytat: drizzt w Lipiec 08, 2018, 11:24szkoda na to czasu
i nerwów. Twojego czasu i Twoich nerwów. Skoro, jak twierdzisz, gość jest "niebiedny", a próbuje szkłem dupę utrzeć, to jakiekolwiek próby doradzania mu to pakowanie się w kłopoty. Uważam że w tej sytuacji najlepsze co można zrobić, to umyć ręce.

marekw 76

#18
 :)
Przekaże mu informacje od Was i tak zrobię.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

drizzt

Faktycznie najbezpieczniej umyć ręce.. ale jeśli jednak chcesz koniecznie pomóc koledze a podane przeze mnie wcześniej rozwiązania odpadają ze względu na brak możliwości podłączenia sprzętu przez HDMI i obsługi AirPlay przez telefon to przyjrzyj się Auralic Aries Mini.. bardzo fajne urządzenie tylko nie wiem czy nie za drogie dla bogatego nie-audiofila ;) ale o prawie połowę tańsze od Jag i nieporównanie lepsze więc może spełni wyśrubowane wymagania ;) Bardzo tanio wyjdzie za to Yamaha WXAD-10.. też pod każdym względem lepsza od Jag.. więc wybór jest, wystarczy się rozejrzeć.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

McGyver

Cytat: drizzt w Lipiec 08, 2018, 12:24Auralic Aries Mini.
Jeżeli JAG BAS gra gorzej niż Aries Mini po analogu, to BAS musi być naprawdę kiepski.
IMHO Aries Mini pokazuje swoje możliwości dopiero w połączeniu z dobrym zewnętrznym DACem.

drizzt

Ta, jasne, a zwłaszcza w połączeniu ze starą Unitrą obsługiwaną przez fana loudness war ;) cyfry wystarczy nie spieprzyć, żeby dobrze grała.. Jaga ktoś celowo spieprzył, żeby się audiofilom podobało i słyszeli różnice.. bo w tym wypadku faktycznie trudno nie usłyszeć. Idę o zakład, że za większą część tej różnicy odpowiada standard Bluetooth (bez nawet aptx), który kompletnie nie nadaje się do takich zastosowań.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!


drizzt

No.. tak.. a tę bajkę znam i wiele innych też ;)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!