Micro Seiki DD-40

Zaczęty przez kangie, Maj 08, 2015, 12:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Azur

Dzięki za sugestie. Na razie dzięki uprzejmości Krzysztofa podepnę Mikro do autorskiej Nudy mini  :) Następny krok tak jak sugerujecie może Denon, ale muszę zrobić trochę przerwy i napełnić sakiewkę. Najpierw pobawię się ustawieniami nudy z tymi wkładkami które mam. Liczę na dużo lepszy dźwięk niż na wejściu wzmacniacza. W międzyczasie spróbowałem preamp Yamahy c-70, niestety był w opłakanym stanie technicznym, a mimo to grał lepiej niż na wejściu Maranza.

GregWatson

No i podrzuciłem sobie pod choinkę taki oto upominek.

Micro Seiki A-1 (oryginalny) do mojego DD-40. Teraz będę łowił ryby nad przeręblem dwoma wędkami.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Brawo Grzegorzu i moje gratulacje. :np: Ten gramofon, aż się o coś takiego prosi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Czysty fuks. Dzięki. No to teraz muszę kupić jakąś fajną wędkę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

No, proszę, udało się. Gratulacje!

P.S. Ciekaw jestem ki czort rozpropagował na polskich forach tego DD-40 ;)

GregWatson

 :).
Taki fuks. Pierwszy raz widziałem ten model. A-2 już kiedyś był na eBay a tego nigdy nie widziałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Będę chciał pomacać. Pozwolisz, Grzesiu, please? :D ;)

GregWatson

Jasne. Dotrze dopiero po świętach. Niestety.

Ale pokaz będzie. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

No i co za wędkę tam zawiesisz? Jakiś sprytny plan?

GregWatson

Jeszcze nie wiem. Zobaczymy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tymczasowo instaluje drugie ramię MA-505 ale docelowo myślę o wersji MA-505 mk III tj proste ramię. A do RX-2000 wrzucę już dłuższą wędkę MA-505LX.

I na tym pozostanę.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Wygląda wybornie. Znacznie lepiej niż u mnie.

Kangie

P.S. Tutaj fotki mojej łapy, gdyby ktoś chciał skorzystać. Mam gdzieś w archiwum rysunku techniczne.


http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3364.msg264353;topicseen#msg264353


Ale co oryginał, to oryginał.

GregWatson

No i się udało. Dorwałem takie ramię MA-505 mk III w Europie za atrakcyjną cenę. Będzie wisieć jako drugie w DD-40. Się cieszę jak wariat.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

To będzie jedyna taka maszyna w Polsce. Cieszę się razem z Tobą. Gul absolutnie mi nie skacze ;)

GregWatson

Może jeszcze ktoś ma tylko siedzi cicho i słucha płyt. Zresztą też masz bardzo podobny. W zasadzie ta sama klasa. Spoko mi też latał gul aż mało się nie urwał.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greg, prawdopodobieństwo, że ktoś ma taki gramofon z oryginalną łapą montażową A1 lub A2 z oryginalnymi ramionami, gdzie drugie dokładane to proste jest bliskie 0. Zero.

vasa

Cytat: GregWatson w Grudzień 17, 2019, 10:23
No i się udało. Dorwałem takie ramię MA-505 mk III w Europie za atrakcyjną cenę. Będzie wisieć jako drugie w DD-40. Się cieszę jak wariat.
Piękna sztuka.
Teraz trzeba by nagrać trochę materiałów porównawczych z tą samą wkładką na obydwóch ramionach i posłuchać czy są różnice.
Na słuch pewnie będą znikome lub żadne ale może w pomiarach coś wyjdzie.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Możnaby też telefonicznie umówić się na zabawę na tzw. "dwa baty". Ponad 9 cali badyla, drugi prawie 10 cali, twardy jak diament szpikulec, doskonałe śledzenie rowka. Dobrze by było gdyby jakieś koleżanki z pracy to usłyszały. Może będą zainteresowane i dołączą ;)

vasa

Cytat: Kangie w Grudzień 17, 2019, 13:21
Możnaby też telefonicznie umówić się na zabawę na tzw. "dwa baty". Ponad 9 cali badyla, drugi prawie 10 cali, twardy jak diament szpikulec, doskonałe śledzenie rowka. Dobrze by było gdyby jakieś koleżanki z pracy to usłyszały. Może będą zainteresowane i dołączą ;)
W sumie to masz Korga to może przekonasz Grega na sesję nagraniową.
A czy Ty robiłeś u siebie porównanie ramion i ich wpływu na brzmienie?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Mam dwa Korgi: DAC DS-100 i -100m. MR-1000 miałem przez jakiś czas i dawno temu oddałem. Porównania robiłem kilka lat temu. Dla przykładu Shure V15 Type III na lekkim ramieniu AudioTechniki AT1007 i na ramieniu Micro Seiki MA 505. Na tym pierwszym wkładka zagrała zdecydowanie lepiej. Tak samo Denon DL 103SA na MS MA505 vs. niespełna 12 calowa AudioTechnica ATP 16-T. Bardzo podobna różnica. Z kolei inne wkłądki genialnie grały na MS MA505. Miało się sporo wkładek swoich, pożyczonych - na osobnych headshellach. Często demontowałem żeby pożonglować masami efektywnymi. Zabawa pierwszorzędna.

Była też i zabawa na dwa baty u mnie i na trzy baty u kolegi, czyli puszczanie jednaj płyty i szybkie przełączanie wkłądek na osobnych / lub tym samym preampie. To był świetny czas na usłyszenie różnic brzmieniowych pomiędzy wkładkami.

GregWatson

Nawet nie trzeba przekonywać. Ja tak z jednej pracy do drugiej i czasem odpalę forum ale nie zawsze zerknę.
Jak już wszystko pomontuje to bewnie zrobię nawet dłuższą sesje na różnych preamp ach i wzmacniacz ach. Sam jestem ciekaw efektu.
Chociaż mam wrażenie że z MA-505 mk III będzie grało lepiej niż z samego MA-505. Różnica w cenach jest dosyć spora. Coś mi tu śmierdzi. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Co do ramienia MA-505 mk III to ciekawą rzeczą jest to że ramię to ma możliwość wymiany rurki z prostej na esowatą. Pozwala na to zupełnie inna budowa niż pozostałych wersji tej serii.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No cóż. Pierwsze przymiarki w taki jedyny dzień w roku.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Panie Grzegorzu, toż to sama kultura i sztuka!  :pij: