Kasety - jak usunąć papierowe naklejki z kaset

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 05, 2018, 21:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Macie jakieś pomysły jak usunąć papierowe naklejki naklejane na (kasety magnetofonowe, MiniDisci i kasety DAT) po dokonanych nagraniach aby móc je identyfikować co jest na nich nagrane? Jak usunąć by nie było śladu po takiej operacji i kasety wyglądały jak nowe ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Spróbuj posmarować rozpuszczonym masłem, tak żeby wsiąkło. Po paru minutach powinna zejść taka naklejka. Potem trzeba umyć kasetę płynem do naczyń.

GregWatson

Głównym problemem jest klej. Pamiętam za łebka że jak łapy pobrudziłem sobie smołą przy graniu kapslami na asfalcie to najłatwiej smoła schodziła po nasmarowaniu rąk smalcem (tłuszczem).
Coś jeszcze przychodzi do głowy? Jakieś inne patenty?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

No masło ten klej z naklejek usunie bez problemu właśnie. (Yoda mode)

krzysiek

Resztki po naklejkach z opakowań płyt CD najlepiej usuwa WD40.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Jakub

Wd40 zrobi wżery w plastiku. Dopiero po miesiącu je zauważysz, ale będą.

krzysiek

Nigdy nie zrobiło najmniejszych wżerów, a sporo pudełek tym traktowałem, wszystko co kupowałem w charity shopach.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

W leroyou są preparaty do zmywania naklejek. Działa.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Mam taki, z pędzelkiem. Całkiem fajnie usuwał naklejki ze szkła, ale z plastikiem nie próbowałem.

Melepeta

Ja używam zmywacza do hamulców samochodowych. Świetnie zmywa klej, czekoladę z kanapy i wiele innych rzeczy. Nie ma obawy, że rozpuści plastik, czy zostawi plamy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Two-FacedGirl

Może to pomoże: https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/porzadki-i-chemia/artykuly-do-czyszczenia-i-pielegnacji/srodki-czystosci/srodek-do-usuwania-naklejek-oro-perfekt-500-ml.html?&gclid=CjwKCAiA-KzSBRAnEiwAkmQ15wAcaf2q2PeE2c_g9wdjxWI9NW4Shjn_nPNwDO-VVSqv0Uou-dF0FBoCWFYQAvD_BwE
Używam do zdejmowania nalepek z okładek winyli. Ogólnie sprawdziłam preparat na różnych powierzchniach i jak na razie bez żadnych strat. Psikam na wacik kosmetyczny lub patyczek do czyszczenia uszu (tak by za bardzo nie wychodzić poza zaklejoną powierzchnię) dociskam przez kilka sekund i potem fajnie schodzi. Trzeba to zrobić w miarę sprawnie, nie dawać za dużo preparatu, a resztki wytrzeć do sucha.


Pozdrawiam

GregWatson

Dzięki serdeczne za podsunięte pomysły. Będziem próbować. Napisze jaką metodą poszedłem, co robiłem i ile się udało. Aczkolwiek jak ktoś coś jeszcze ma to chętnie się zapoznam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Michał

Ten preparat nigdy mnie nie zawiódł. W ogole 3M robi dobre rzeczy.

GP412

Czysta benzyna ekstrakcyjna,używam-zero problemów.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki