Dubiel Accoustic Phonomaster

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 06, 2016, 22:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lenek

Jutro zadzwonię do Ogonowskiego i dam znać na forum.

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Listopad 25, 2016, 22:18A ja na wyspie i coś mi syfi

Te nowe technologie do was nie dotarły ;D ;D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: vasa w Listopad 25, 2016, 21:56
Cytat: wojtek41 w Listopad 25, 2016, 21:53Chyba czas na jakiś kondycjoner, bo nie mam...
Takie znalazłem: http://allegro.pl/transformator-separacyjny-voltcraft-it-1500-230v-i6598016660.html
Może by się nadał?
To jest 1/4 normalnej ceny. Chyba warto zaryzykować/

wojtek41

Cytat: gratefullde w Listopad 25, 2016, 22:21Te nowe technologie do was nie dotarły   
Szans nie ma... ;D ;D ;D

vasa

Cytat: rudy-102 w Listopad 25, 2016, 22:22To jest 1/4 normalnej ceny.
Raczej odwrotnie ;) Tamto to jest cena x 4.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: wojtek41 w Listopad 25, 2016, 22:24
Cytat: gratefullde w Listopad 25, 2016, 22:21Te nowe technologie do was nie dotarły   
Szans nie ma... ;D ;D ;D

A elektrostatyczne ślimaki?

wojtek41


Lenek


wojtek41


vasa

Wiem że to trafo separujące a nie kondycjoner.
Zastanawiam się czy u mnie w gniazdku nie ma jakiejś składowej stałej ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

U mnie listwa GigaWatta skutecznie eliminuje syćko ze ściny.
I nie jest bardzo kosztowna. A jak kto woli ładniejszą na desce do krojenia za 10 klocków to niech dzwoni do Szczerbowskiego  ;D

rudy-102

Mówisz o tym?



1300 euro. To ma być nie drogo?

MAC


rudy-102

OK. To już coś innego. Muszę poszukać za ile to u mnir chodzi.


Lenek

Dzwoniłem do Ogonowskiego w sprawie kondycjonerów. On współpracuje z jakąś firmą z Kędzierzyna-Koźla.  Firma Ogonowskiego "EDIS",  wykonuje dwa rodzaje transformatorów separujących, które można u Ogonowskiego zamówić /moc 200 W, 185 zetów i 400 W, 490 zł./. Są to specjalnie uzwajane transformatory. Gotowe kondycjonery w oparciu o te transformatory produkuje w/w firma z Kędzierzyna w cenie ok. 2000 zł.  Jeśli ktoś jest zainteresowany, to może dzwonić bezpośrednio do Leszka Ogonowskiego - tel: 501 705 335.


vasa



Cytat: gratefullde w Listopad 25, 2016, 21:58U mnie pre nie łapało nic z sieci.
Andrzej, czy Ty masz w chacie dwu czy trzy żyłową instalację w ścianach?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Tylko jest jedno ale u mnie...
Dawno temu jak na poważnie wziąłem się za analog i lampiszony doradzono mi zrobić prawdziwe uziemienie.
Mam z instalacji pod audio wywaloną w ziemię 2,5m szpilę.

gratefullde

Cytat: vasa w Listopad 26, 2016, 16:36


Cytat: gratefullde w Listopad 25, 2016, 21:58U mnie pre nie łapało nic z sieci.
Andrzej, czy Ty masz w chacie dwu czy trzy żyłową instalację w ścianach?
Dwu :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: masza w Listopad 26, 2016, 16:39doradzono mi zrobić prawdziwe uziemienie.
Mam z instalacji pod audio wywaloną w ziemię 2,5m szpilę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Masza ale o ile się nie mylę to poza listwą masz jeszcze mała  elektrownię na ołtarzyku  ;D .

MAC

Owszem ale pod nią są podłączone tylko monobloki.
Cała reszta jest podpięta pod GigaWatta.

Darek, będziesz się jakoś w najbliższym czasie widział z Ondrejem?
Bo widzę, że sprzedaje fajnego grata i zobaczyłbym jak to się u mnie by sprawdziło...

Znam ten balkon  ;D


vasa

Ubrałem Fonomastera w ubranko z folii alu i nie ma brumu, zniknęło :)
Fajne pre. Naprawdę fajne :)
Porównanie do mojego Borbelego jest cholernie trudne. Grają zdecydowanie różnie a jednocześnie gdyby trzeba było wystawić jedną ocenę to byłyby one bardzo podobne. Dubiel gra bardziej efektownie, myślę że wynika to z nieco większej dynamiki i trochę mocniejszego dołu. Borbely chyba daje więcej detalu i buduje lepszą scenę stereo.
Z tym że obydwa przekazy są na naprawdę wysokim poziomie.
I bądź tu mądry ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9