Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

#275
Cytat: frywolny trucht w Październik 16, 2014, 23:58Ja ogólnie też uważam, że bez growlingu nie ma metalu, tymczasem moja percepcja jest tak dziwna, że wrzuca Cradle i Behemoth do jednego wora.
Bez growlingu oczywiście metal jest.
    Cradle to dla mnie takie blackowe AC-DC, wszystko na jedno kopyto i dla małolatów. Natooomiast Behemoth to zupełnie inna kategoria - zróżnicowane kompozycje, świetne aranżacje, dojrzałość pod każdym względem. Jak dla mnie o wiele wyższa półka i inny worek. :)
   
   Dzisiaj miałem we wozie prapoczątki black-doom-death, czyli Mercyful Fate -  Melissa.


Revolting Cocks dobre,też nie znałem :)


   
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

Ze starych czasów zostało na LP - zasłuchiwałem się kiedyś godzinami...

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

U mnie w pewnym momencie wszystkie Fronty, Ministry, wywrotowe zespoły, zassał ten "gamoń":



Szukam nagrania live z pawianem łapiącym flaminga...

frywolny trucht

#278


O!
3:41. Doskonałe.

elem

Bogowie tamtych , młodych czasów. Koncert w Spodku rozłożył mnie na łopatki, tydzień chodziłem nad ziemią :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

a tu prawie współczesnie z Pattonem:

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Ja kasetę bogów gdzieś jeszcze- podejrzewam- mam :)

frywolny trucht

Trochę rubasznie :)



Mniej rubasznie:


elem

Jeśli mowa o Young Gods, to od razu przychodzi mi do głowy Wiseblood. Roli Mosimann rulez !

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jajacek1410

Cytat: elem w Październik 17, 2014, 00:33a tu prawie współcześnie z Pattonem:
O Patton, Patton!
Teraz odświeżyłem sobie jeden z moich ulubionych kawałków Pattona.

Tomahawk:



Patton to świr.  :) I Nawiedzony geniusz jednocześnie. :)
A perkusista w tle nie gorszy.





KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

jutup zżera mózg i czas :) na dobranoc coś wolniejszego :

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Wiseblood też nie znałem. Byłeś, jesteś bardziej szalonym smakoszem muzyki :)
No nic. Czas  na leżaki.

jajacek1410

Cytat: elem w Październik 17, 2014, 00:54jutup zżera mózg i czas
To jeszcze nie jest takie złe. Natomiast forum Audiomaniacy (znacie?) zabrało mi 3 doby i 7 godzin życia ( sprawdziłem statystyki).  Wnoszę o natychmiastowe zlikwidowanie mojego konta.

   Swans? A toś mnie natchnął.






KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: jajacek1410 w Październik 17, 2014, 01:05Swans? A toś mnie natchnął.

Szzególnie o pierwszej w nocy. No nie mogłem przez was zasnąć wczoraj :)
Dzięki.

miniabyr

 :o :( Słucham moich koleżanek z pracy ,które wpadły na pomysł zakupu nocnika dla mnie w ramach prezentu . Jakie koleżanki taki prezent......niech chociaż będzie z epoki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

A ja kupiłem sobie do auta CD z nową płytą Caro Emerald i po raz kolejny dochodzę do wniosku że bardzo ją lubię  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

#292
A ja dostalem cyne od ciotki, ze w pobliskim nowym lumpeksie sa wystawione zagraniczne plyty winylowe w doskonalym stanie za 8 zl sztuka. Brak mozliwosci zwrotu. Zawitalem, zapytalem gdzie te plyty. Zostalo ich z 15 szt. Lezaly w rogu za szklankami i filizankami "z epoki". Przejrzalem dokladnie. Sama klasyka. Wybralem trzy. Pierwsza to Chaczaturian "Spartakus" z 1962 r. Druga to Beethoven, ale niespecjalnie mi sie podoba ta plyta i trzecia to jakas opera, ale nazwy za grosz nie pamietam. Spiewa jakas diwa w bialej peruce. Najbardziej podoba mi sie Chaczaturian. Ormianin napisal kawal dobrego dziela muzycznego. Czuc tam potworne zrywy dynamiczne. Przyznaje, ze slucham tego glosno. Sprzet na to pozwala, mieszkancy osiedla tez. Rodzina wychodzi wtedy na spacer. Tak czy siak nie zaluje wydanych 24 zl. Nie jeden nachlalby sie wódy, wina czy piwa, a ja poszerzylem ciut horyzonty muzyczne kupujac ponad 52-letnie plyty. Kto by pomyslal, ze po tylu latach zagraja z werwą...

GregWatson

Fantastyczna płyta wydana z aranżacjami utworów Simon - Garfunkel na orkiestrę. Atmosfera sali koncertowej połączona z dynamiką utworów.



http://www.discogs.com/Carlo-Monteverdi-Et-Son-Grand-Orchestre-Simon-Garfunkel/release/1901981

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Darkside - Psychic [2013] 2LP/45rpm

Zazwyczaj nie słucham takich dźwięków, ale ten album mnie urzekł.





http://pitchfork.com/reviews/albums/18586-darkside-psychic/

frywolny trucht

Tego Wam nie zapuszczę z jutuba, bo najwyraźniej nie ma.
Fajna muzyka, zakupiłem swego czasu od Apple i lubię wracać. Jak teraz.


jajacek1410

Od jakiegoś czasu próbowałem upolować i udało się.
Nefilim - Zoon.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht


Warto poczekać na Orlovą.