Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Niby nic ale mam wrażenie, że jest niezgodność kanałów... Możliwe, że to mi się zdaje ...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Na wskaźnikach od razu to widać.Pamiętam kiedyś komuś przegrywałem Jesus Christ Superstar, tam dopiera było przegięcie na jeden kanał!

McGyver

Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 18:27Niektóre płyty są tak zróżnicowane dynamicznie, że na pierwszym utworze wskaźniki ledwo dochodzą do zera, a następny jak nie pierdyknie na czerwone pole.
uważam że to normalne w prawdziwej muzyce i tak powinno być. Impulsowe "wycieczki" wskazówek na czerwone pola nie są IMHO żadną wielką tragedią.
Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 18:27nigdy nie lubiłem nagrywać
A ja wręcz przeciwnie, lubiłem nagrywać od zawsze, a im więcej miałem pokrętełek do kalibracji tym większa frajda. Przeszło mi ok. 1997 roku kiedy wszedłem w posiadanie nagrywarki płyt CD audio Philipsa CDR880 która wszystko kopiowała automatycznie 1:1 i na ówcześnie posiadanym sprzęcie nie byłem w stanie odróżnić oryginału od kopii. Później wymieniłem nagrywarkę na Pioneera PDR-04 a jeszcze nieco później na PDR-05 którą mam do dziś, ale już nie używam. Nagrywanie całkowicie straciło sens.
Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 19:20Sade -Soldier Of Love, bardzo ładnie.Równiutko.Jednak ten Pat z 1976roku to ideał!
Jest niewykluczone że materiał na te płyty został poddany procesowi kompresji dynamiki. Byłoby to ewidentne odejście od naturalności.
Aczkolwiek zabieg ów stosowany z umiarem czasem może nawet wręcz być korzystny. Gdy słucham Szecherezady Rymskiego-Korsakowa wydanej na CD przez Denona to wręcz żałuję że nie mam pod ręką żadnego przyzwoitego kompresora dynamiki. Jakość dźwięku jest przepyszna, ale rozpiętość dynamiczna nagrania sprawia problemy natury użytkowej. Gdy głośność jest taka, że można komfortowo śledzić ciche pasaże, to należy się liczyć z tym, że następujące po nich forte sprawi że kieliszki z półek w kuchni pospadają.

paul_67

Cytat: McGyver w Maj 01, 2019, 23:07wycieczki" wskazówek na czerwone pola nie są IMHO żadną wielką tragedią.
Ja to rozumiem,ale często jest tak,że jeden utwór jest przesterowany, a drugi niedosterowany i potem źle to wygląda na wskaźnikach, a ja esteta jestem :) Dobrze,że mam wyłączany wyświetlacz :)

paul_67

Zapisuję się do klubu marudzących :)

cdt

Należy zanabyć nakamiszona . Ichniejsze wyświetlacze są jednokolorowe .

paul_67

Już nic nie kupuję.Nagram tylko te kilkaset kaset i idę spać :)

McGyver

Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 23:34.Nagram tylko te kilkaset kaset i idę spać
Rozumiem że wybierasz się spać za jakieś dwa tygodnie  ;)

paul_67

Cytat: McGyver w Maj 01, 2019, 23:43Rozumiem że wybierasz się spać za jakieś dwa tygodnie  ;)
No nie wiem czy wytrzymam bo już powieki mam jak z ołowiu :)

GB

Taki problem zauważyłem, kiedy przegrywałem na kasetę z winylu jazzowe kawałki.

Raz, że w takich utworach, jest różna dynamika, a dwa to często poziom nagrań był różny dla obu kanałów. Np. w jednym pykała spokojnie perkusja a w drugim grał fortepian. I nie miało sensu utrzymanie w obu kanałach sygnału na tym samym poziomie.

Mój magnetofon umożliwia podgląd sygnału nośnika, z którego nagrywam. Na jego podstawie starałem się go wtedy odwzorować przy nagrywaniu - nie przejmując się różnicą poziomu.

Przy różnej dynamice utworu, staram się dostroić poziom nagrania do najbardziej dynamicznej jego części.

Tak sobie to wykoncypowałem.

______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67

W starszych nagraniach np.jazzowych jest to normalne.W prawym (przeważnie) perkusja, w lewym inne instrumenty.Poziom ustawia się do najgłośniejszego fragmentu na całej płycie.To jest zrozumiałe ;)
Denerwuje mnie to co napisałem wcześniej.Jeden utwór głośny następny cichy, chociaż oba muzycznie podobne.

paul_67

W czasie rozmagnesowywania głowic magnetofon powinien być wyłączony czy jest to obojętne?

frywolny trucht

Banan Analogisa nie zawiera wskazówek na ten temat.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

No to zagadka.A jak fani magnetofonów z tego forum to robią?

frywolny trucht

Nie robią. Dotąd nie rozpakowałem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kefas

Magnetofon wyłączony

gratefullde

Cytat: kefas w Maj 02, 2019, 19:43
Magnetofon wyłączony
Stawiam na to [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Cytat: kefas w Maj 02, 2019, 19:43Magnetofon wyłączony
Zawsze przeprowadzałem demagnetyzację przy wyłączonym, ale nie byłem pewien czy prawidłowo. Co innego w przypadku kaset  przeznaczonych do tego celu.Tu wątpliwości nie miałem :)

LampowY

Takie sobie kupiłem.

LampowY

I czekam na taką Maxellke  :)



LampowY

Tak musi wyglądać magnetofonowe niebo  :o



paul_67

Cytat: LampowY w Maj 11, 2019, 11:15I czekam na taką Maxellke
Podobno, broń Boże w Akai GX.Wolałem nie próbować.Używam demagnetyzera.

LampowY

Serio? A co może się stać?

paul_67

Głowica odkleić lub pęknąć.Nie sprawdzałem jak pisałem wyżej.

Lyset

Wynalazek: Nakamichi Dolby B-C Type Noise Reduction System NR200.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425