Thorens TD 166 Mk2

Zaczęty przez jjacek, Czerwiec 07, 2014, 13:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek

Wymienilem pilsniowy orginal na gruba sklejke.

amati74

Cytat: jjacek w Wrzesień 02, 2018, 15:09
Wymienilem pilsniowy orginal na gruba sklejke.
To jest klejone z dwóch płyt czy znalazłeś taka gruba sklejka w sklepie? To 20 mm czy więcej?


amati74

Cytat: McGyver w Wrzesień 02, 2018, 15:43
Cytat: amati74 w Wrzesień 02, 2018, 15:06chciał bym też zmienić.
Na co? I po co?
To moje ramię ma zbyt duża ilość złączy pinów i zapewne problem z wymianą kabelkow w ramieniu by się pojawił skoro rurka jest łączona.


amati74

Cytat: McGyver w Wrzesień 02, 2018, 16:38
Cytat: amati74 w Wrzesień 02, 2018, 16:26z wymianą kabelkow w ramieniu
Na co? I po co?
Czasami kabelki się wymienia jak są zniszczone albo stare" Panie Adamie Niezgódko[emoji12]" Chce wymienić np : konektorki które wchodza na piny wkładki, jak się nie uda odpiąc ich od kabelkow (nie są lutowanie tylko zaginane) i będzie trzeba odciąć, to mogą się okazać za krótkie do nowych konektorkow i co wtedy.

vasa

Cytat: amati74 w Wrzesień 02, 2018, 15:06
Cytat: vasa w Listopad 13, 2015, 00:01
Cytat: jjacek w Listopad 12, 2015, 23:50Wymiana ramienia i wkladki.
Oryginalne ramię Thorensa zamieniłeś na Regę. A wkładka jaka jest teraz na pokładzie?
Swoją drogą zawsze lubiłem to ramię z wymienną pałką :)
Mariusz co miałeś na myśli pisząc o oryginalnym ramieniu thorensa, miałeś na myśli że to zły pomysł? Ciekawi mnie to sam ciągle mam oryginalne ramię ale chciał bym też zmienić.
Podoba mi się ramię TP22 (chyba?)
Do wymiany kabelków w ramionach mam taki stosunek jak i do innych kabli. Czyli powściągliwy[emoji4]
Ramię ma być dopasowane do twardości wkładki i mieć wszystkie regulacje.
Jak masz parcie na zmianę to kup stare SME albo Jelco albo Ortofona. Albo cokolwiek innego co Ci poprawi prowadzenie wkładek.
Moim zdaniem ani PJ ani Rega nic nie poprawi.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Wrzesień 02, 2018, 18:01
Cytat: amati74 w Wrzesień 02, 2018, 15:06
Cytat: vasa w Listopad 13, 2015, 00:01
Cytat: jjacek w Listopad 12, 2015, 23:50Wymiana ramienia i wkladki.
Oryginalne ramię Thorensa zamieniłeś na Regę. A wkładka jaka jest teraz na pokładzie?
Swoją drogą zawsze lubiłem to ramię z wymienną pałką :)
Mariusz co miałeś na myśli pisząc o oryginalnym ramieniu thorensa, miałeś na myśli że to zły pomysł? Ciekawi mnie to sam ciągle mam oryginalne ramię ale chciał bym też zmienić.
Podoba mi się ramię TP22 (chyba?)
Do wymiany kabelków w ramionach mam taki stosunek jak i do innych kabli. Czyli powściągliwy[emoji4]
Ramię ma być dopasowane do twardości wkładki i mieć wszystkie regulacje.
Jak masz parcie na zmianę to kup stare SME albo Jelco albo Ortofona. Albo cokolwiek innego co Ci poprawi prowadzenie wkładek.
Moim zdaniem ani PJ ani Rega nic nie poprawi.


[emoji485][emoji377]
Ja mam rurkę TP 63 więc ona nie jest taka urodziwa 🤣🤣