Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Kangie w Lipiec 18, 2019, 18:17
Właśnie oglądam w TVP Kultura film pt. "Łagodna" z 1995 r. Ekranizacja powieści Fiodora Dostojewskiego z końca XIX wieku. Gajos, Ostałowska, Stenka, Frycz, Peszek, Feldman. Reż. Mariusz Treliński. Dramat obycz.-psychologiczny.

Powiem Wam, że to jest dobre. Gajos po raz kolejny pokazał swą wielkość jako aktor.
Znane i lubiane....
Gajos.... polska czołówka.... Nic dodać nic ująć...
Ostałowska... jakoś za nią nie przepadam... ale tu bardzo dobrze....
Polecam....

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#1226
A aaaaa....
Nawiązując....
Jak chcecie popis aktorski w duecie...
Nie film tylko teatr....
Gajos i Żółkowska....
W sztuce... "Ławeczka" ...
Zgrali się niemiłosiernie Ci wielcy aktorzy w tymże spektaklu....!
Bardzo, bardzo dobre....
Polecam... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

DARK. Obejrzałem drugi sezon i nic nie zrozumiałem, ale wszystko jest zajebiste. Wizualnie, muzycznie. Wracam do sezonu 1, by ogarnąć o co kaman,  a tam musk styrany taką muzą...

https://www.youtube.com/watch?v=S1Ypk4xnnLk
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Zastanawiałem się po sezonie drugim, dlaczego tak mi się podoba ten serial, choć byłoby się czego czepiać w fabule.
Może to chodzi o wybory których muszą dokonywać bohaterowie, począwszy od "prostych" wizyt w jaskiniach, przez zmianę przeszłych wydarzeń wywracającą całe życie ich i bliskich, do skutkujących tym że sami się nie narodzą. Może o to, jak to byłoby żyć wiedząc to co niektórzy z nich wiedzą o sobie przyszłych, i nie wiem. Boję się o to, czy kolejny sezon nie będzie gorszy :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Czasem przyłapuję się na tym, że jak film jest smaczny ( dla mnie) wizualnie, muzycznie, sens zaczyna schodzić na drugi plan. Taki "The Crow". No głupizna. Facet zmartwychwstaje i jako nieśmiertelny zapieprza z krukiem na ramieniu po dachach i morduje swoich oprawców. Natomiast jaki to ma klimat. Jaką to ma muzykę!

To co zapodałem to jest oczywiście pewien punkt kulminacyjny filmu. Filmu, a więc obraz, sekwencja ujęć- są nierozerwalną częścią całości. Coś jak tu. Requiem for a Dream z 2000 roku. Swoją drogą pozycja obowiązkowa.


https://www.youtube.com/watch?v=nLQgcZnZq6A
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 30, 2019, 01:02
DARK. Obejrzałem drugi sezon i nic nie zrozumiałem, ale wszystko jest zajebiste. Wizualnie, muzycznie. Wracam do sezonu 1, by ogarnąć o co kaman,  a tam musk styrany taką muzą...

https://www.youtube.com/watch?v=S1Ypk4xnnLk
Po pierwszym odcinku drugiej serii byliśmy tak zdezorientowani że niestety (lub stety) trzeba było jeszcze raz obejrzeć cały pierwszy sezon. W sumie to na dobre wyszło - parę wątków mi za pierwszym razem umknęło. A muzyka - super. Po pierwszym sezonie nabyłem Nenę - dwa albumy :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

#1231
Kurier. 2019 rok. Reżyseria: Władysław Pasikowski. Do obejrzenia tu i tam w ramach VOD. Film o wszystkim i niczym. W teorii o bohaterskiej misji Nowaka- Jeziorańskiego, ale wszystkie wątki są jakieś takie równoważne. Scenariusz w związku z tym jawi mi się jako bajzel. Gra aktorska jak cię mogę, efekty specjalne- tak gdzieś między trampoliną, gdy wybucha granat i ofiara wyskakuje w powietrze, a Atari... z drugiej strony sporo smacznych ujęć. Dwie ekipy kręciły? Poza tym przeideologizowany, jakby chodziło o jakąś dotację od ministra Glińskiego ( tego nie wiem). My som i dzentelmeny i spryciule i bohatery. Płaskie, płaściutkie.

https://www.youtube.com/watch?v=EHYkF4w3GnI
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

... i kiedy pomyślisz, że w porównaniu ze Smoleńskiem, to może i jest dzieło sztuki, przychodzi e-mail z informacją, że na Netflix pojawił się drugi sezon Mindhunter. Kojarzysz, że pierwszy był piorunujący i drugi nie ma prawa. Odpalasz i jest znowu miazga  :o ::) [wulgaryzm], przecież ten Kurier to jest tak płytkie, że nawet nie chodzi o dno i wodorosty, ale dawno ryby pozdychały z braku tlenu w tym stawie.


https://www.youtube.com/watch?v=_mB7K9N9uLA
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

A czy widzieliście 6. sezon "House of Cards"? I jak wrażenia? Dla mnie bardzo, bardzo słaby... tak nędzny po poprzednich pięciu seriach, że aż zastanawialiśmy się z Małżonką, iż ktoś rozmyślnie oczerniał K. Spacey'a, aby ten nie mógł zagrać głównej roli i aby te wszystkie brudne mechanizmy zdobywania władzy mogły pozostać ukryte przed naszymi oczami. Taką mam teorię, sprostujcie mnie, jeśli się mylę - lecz uważam, iż ten serial został zakończony (bo raczej nie będzie 7. sezonu, litości!) specjalnie w tak urągający wszelkiej inteligencji sposób, aby już nie mówić i nie pokazywać tych machlojek i zbrodni, i wręcz aby ośmieszyć i zdezawuować poprzednie serie.

Co o tym myślicie?

P.s. polecę coś fajnego, serial "Gentleman Jack", super!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Pboczek

Cytat: Old Man Kensey w Sierpień 20, 2019, 18:52Gentleman Jack
Znam wersję w butelce, nadaje się.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

JANUSZ003

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 20, 2019, 00:28Odpalasz i jest znowu miazga
Też mnie zaskoczyli świetnie się ogląda .:-)

wiki

Cytat: Pboczek w Sierpień 20, 2019, 19:58
Cytat: Old Man Kensey w Sierpień 20, 2019, 18:52Gentleman Jack
Znam wersję w butelce, nadaje się.

Trochę lepsze od Jim Beam białego, trochę gorsze od Jack Daniels....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Old Man Kensey

W butelce to nędzne pomyje, na ekranie jest dużo lepiej! Ok, ale miało być o filmach, ktoś coś napisze o ostatniej części House of Cards?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

gratefullde

Cytat: Old Man Kensey w Sierpień 21, 2019, 15:09ktoś coś napisze o ostatniej części House of Cards?

Dość dawno temu to oglądałem i... szczerze mówiąc nic z tego nie pamietam. W związku z tym musiało być kiepsko ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: Old Man Kensey w Sierpień 21, 2019, 15:09ktoś coś napisze o ostatniej części House of Cards?
Ale to nie właściwy wątek, zdaje mi się że mamy taki o serialach czy może się mylę?

Oglądałem ostatnio dwa filmy. "Kapitan Phillips" z Tomem Hanks,em w roli głównej i "Wróg numer jeden" z Jessica Chastain w roli głównej.
Oba mogę spokojnie polecić, dobre jeśli nie bardzo dobre kino bez nadmiernych fajerwerków.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Dużo tutaj o serialach, toteż się odezwałem - i to nie byłem pierwszy :)

Z filmów, czekam na wejście do kin "Polityki" P. Vegi, będzie na początku września. Tylko nie wiem, czy to będzie śmieszne, czy straszne... jak widzimy w ostatnich dniach, to życie pisze najlepsze scenariusze.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Cytat: Old Man Kensey w Sierpień 22, 2019, 08:17Dużo tutaj o serialach, toteż się odezwałem - i to nie byłem pierwszy :)

Myślałem, że mamy osobny wątek o serialach. Musiało mi się pomylić z innym forum.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Dwujeczka....
Właśnie obejrzane z synem wspólnie....
"From Russia With Love"
"Pozdrowienia Z Moskwy"
007 James Bond

Dobry film... 😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Książka lepsza ;)
Bond zostaje w niej załatwiony tym zatrutym ostrzem.
Przypuszczam, że to miał być koniec serii o jego przygodach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Sierpień 23, 2019, 09:05
Książka lepsza ;)
Bond zostaje w niej załatwiony tym zatrutym ostrzem.
Przypuszczam, że to miał być koniec serii o jego przygodach.

Książek niestety nie czytałem....
Że książki są, dowiedziałem się dopiero po obejrzeniu filmów...
Tak bywa.
Może kiedyś nadrobię.... ale bardzo nie lubię czytać książki po obejrzeniu filmu.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Mało książek to jest 100% ekranizacja powieści, nawet Władca Pierścieni jest mocno zmieniony.Zazwyczaj zachowany jest tylko główny kierunek.
Z książkami Iana Fleminga w przekładzie Roberta Stilera (polecam tylko jego przekład) topodobieństwo jest jeszcze mniejsze. Przeczytaj jakąś na próbę, to nie jest kinowy Bond.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Wciągnęła mnie "Turbulencja" na HBO. Fajny.

Ps. Czasami widuję tych ludzi z linku Frywolnego. Czesto sie pojawiają na zlotach moto.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Ja przeżywam Mindhunter... To co twórcy zafundowali na zakończenie pierwszego sezonu... mistrzostwo... W tle In The Light Led Zeppelin...
Nowy sezon bdb ale ciut inny...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

#1249
Cytat: Therion w Wrzesień 07, 2019, 07:26Ps. Czasami widuję tych ludzi z linku Frywolnego. Czesto się pojawiają na zlotach moto.
Jakim cudem to auto jest dopuszczone do ruchu i przechodzi przeglądy techniczne?

PS. Obejrzałem ten film do końca dość,przygnębiający i zmuszający do refleksji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.