Mam DAC-a i co dalej? Pytania laika.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 06, 2015, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

W bonusie jest okładka i krótka opowiastka w formacie pdf
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 11, 2015, 15:52Leo why?
Pytanie co prawda nie do mnie ale ....
Po prostu grupa ludzi kupujących gęste pliki kupuje głównie FLAC bo DAC-e raczej nie odtwarzają DSD. Popyt większy -> Cena wyższa :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Dziś zaszczycił mnie kolejny newsletter z HD tracks. Po wbiciu kodu otrzymujemy szalone 15% upustu.
I tak np: http://www.hdtracks.com/tears-and-rumba-215336- po wbiciu kodu- cena za płytę wynosi 84 zł   ;D  ;D

No OK, porżałem z okazji, a pytanie jest takie, czy możecie odsłuchiwać utwory? Działam dziś na innym lapku i on  też ni chu chu, nie chce odtwarzać. To co jest nie halo? System Windows 10 nie pozwala, czy może mam kupować w ciemno?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wcześniej przysłano mi z HD tracks 20 i 25 grudnia oferty. Z 20% upustem na wybrane płyty, ale umówmy się- szału ni ma. Tymczasem Tidal nie odpuszcza i też spamuje skrzynkę, choć konta u skurczybyków nie aktywowałem:

"Po raz pierwszy w historii, najpopularniejszy i najbardziej wpływowy zespół wszechczasów jest dostępny w streamingu. Możesz teraz posłuchać pełnego, zremasterowanego katalogu The Beatles - wszystkich trzynastu ponadczasowych albumów studyjnych oraz kolekcji - w TIDALu.
Użytkownicy TIDAL HiFi mają wyjątkową okazję posłuchać The Beatles w bezstratnej jakości."

Strach sprawdzać co serwują na innych serwisach :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Mam magnetofon cyfrowy Sony 57ES na którego pokładzie jest DAC. Sony ma wejścia cyfrowe i optyczne. Czy jest możliwość podłączenia do niego servera Synology który ma wyjście USB ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Nie spotkałem się jeszcze z taką przejściówką. Trochę nie rozumiem, co właściwie ma być źródłem dźwięku?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Cytat: frywolny trucht w Październik 06, 2016, 15:22Trochę nie rozumiem, co właściwie ma być źródłem dźwięku?

Serwer Synology. Wyjście USB.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kazan

Przez konwerter usb-spdif jak najbardziej
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS


kazan

Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

tatachabera

Muzyka z plików gra u mnie tylko podczas imprez. Chciałbym kupić coś w miarę dobrego za jak najbardziej rozsądne pieniądze.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

miniabyr

Cytat: tatachabera w Październik 06, 2016, 18:51Chciałbym kupić coś w miarę dobrego za jak najbardziej rozsądne pieniądze.
Hmm to bardzo mało precyzyjne  . Dla jednych rozsądne pieniądze to 20.000 zł . Podpowiedz coś więcej w jakim kierunku cenowym ma ten dac zmierzać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


vasa

Ladies and Gentleman.
Mam takie lamerskie pytanie o konwersję USB na SPDIF. Czy poprawnie pracujący konwerter ma prawo "grać" ?
A jeżeli tak to co na owo "granie" ma wpływ?
I pytanie kontrolne. Czy w ślepym teście słuchacz bez pudła rozróżni który konwerter jest podłączony?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Przez ten Wasz cholerny mecz wypychacie moje egzystencjalne pytanie z widocznego pola :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Podbiję.
Może ktoś się zlituje i odpowie.
Od kiedy Wireless przestał się udzielać to pod względem teorii mamy w cyfrze pustynię :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

USB służyło przed epoką wifi do podłączenia drukarki do komputera a nie do słuchania muzyki  >:(
Nie słucha kabli a tera go na wsłuchiwanie się w konwertery usb wzięło  :o

vasa

Cytat: masza w Wrzesień 05, 2017, 18:07USB służyło przed epoką wifi do podłączenia drukarki do komputera a nie do słuchania muzyki 
To co? Mam drukarkę do wzmacniacza podłączyć? Nuty mi bedzie drukować?

Cytat: masza w Wrzesień 05, 2017, 18:07Nie słucha kabli a tera go na wsłuchiwanie się w konwertery usb wzięło 
Na razie mnie nie wzięło. Tylko zrozumieć chcę.
Na mój rozumek to jest tak że USB sypie dane łopatą, raz się nabierze więcej a raz mniej. Konwerter ma te dane zmagazynować w jakimś buforze a potem zamienić w jednostajnie i równo ciurkajacy strumyczek.
Czyli potrzebny jest jakiś magazynek, dokładny zegar i procek do przerachowania.
Ale to jast takie myślenie małego Kazia. Myślałem że może ktoś WIE jak to działa :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Konwerter to konwerter, nie powinno być różnicy pomiędzy a i b konwerterem. Ale jak zawsze, kasę większą można i na to wydać. Może kup coś z Fiio lub Nostromo? Ja używałem V-linka (Musical Fidelity). Było fajnie.

PS

Za moment mogą pojawić się wpisy o jitterze o reclokingu co ma w sumie sens ale chyba nie na poziomie konwertera...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 05, 2017, 20:02
:o

Nie dziw się. Mam technicznie wyjebane, sklecam instalacje i kotłownie, pompy ciepła i inne wariacje. No i mam malinkę :D  poniżej lewego barku ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Napisałem do źródła wiedzy i zaprosiłem do udzielenia odpowiedzi Tutaj :)
http://projektnostromo.pl/o-firmie
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

AnJ, skończysz na nuklearnych sikorach. Zobaczysz  ;D