Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Swego czasu myślałem o zakupie AF, ale w końcu zrezygnowałem.Może trochę dlatego,że do końca nie pasował mi ten dizajn.Z obsługą byłem pewny,że sobie poradzę, bowiem przerzuciłem trochę tego sprzętu i wiem co w tej materii jest grane.Naszedł mnie wtedy pomysł, aby zrobić gramofon, który zawsze chciałem mieć i z materiału, który mi pasuje.Dałem radę.To nic trudnego tylko trzeba mieć trochę samozaparcia i brnąć do wytyczonego celu. Teraz wiem, że jeśli nie masz za dużo kasy to zrób to sam.Raz,że będzie bardziej cieszyć, a dwa,że za pieniądze które na ten cel wyłożysz nic sensownego nie kupisz.

kawosz

Cytat: Marbo5 w Styczeń 06, 2017, 12:53Najważniejsze że jest dobrze, teraz należy tylko słuchać i mieć z tego "fun". U mnie właśnie leci...
I jak gra Nora na winylu ? Na CD strasznie ciemno .

frywolny trucht

Ten czarny kolor talerza jest strategicznie dobry. Pro-Jectowi zdarzają się paski, które brudzą. Na czarnym nie będzie widać. Ładny gramofon i jest jakieś pole do upgrade'u.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marbo5

Cytat: kawosz w Styczeń 06, 2017, 13:15I jak gra Nora na winylu ? Na CD strasznie ciemno .
Na winylu też jest ciemno, ale ona ma taką estetykę nagrań. Tak samo ciemno brzmi jej płyta ...FEATURING. Taki klimat zadymionej od papierosów kafejki :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Styczeń 06, 2017, 12:42Paul wiem, że puszczasz oczko do użytkowników do AdFontesa   ale ja jestem zadowolony mimo, że musiałem zainstalować sterownik.
Po prostu ten gramofon kupowali ludzie, którzy go kupować nie powinni.
Do tego gramofonu trzeba mieć pojęcie co się przy nim robi, a przy odrobinie dobrej woli można się na nim dużo nauczyć o gramofonach jako takich.

Ba, właściwie po takiej lekcji sam stoisz na granicy rozpoczęcia produkcji własnych gramofonów :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 06, 2017, 13:32Ba, właściwie po takiej lekcji sam stoisz na granicy rozpoczęcia produkcji własnych gramofonów :)
Gdyby mieć odpowiednie zaplecze to nie widzę problemu :)

christo

Cytat: axolotl w Styczeń 06, 2017, 12:31i na tym koncze rozpatrywanie mojego problemu, ktory juz zostal rozwiazany.
Trochę się w tym pogubiłem. To co w końcu było przyczyną brumienia i co zrobiłeś, że już jest ok?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Piterski

Cytat: Gerwazy w Styczeń 06, 2017, 13:03
Cytat: Piterski w Styczeń 06, 2017, 12:42Gerwazy jakieś z 17lat temu kupiłem gramofon ProJecta 6.1.
Gramofon kosztował mnie 1600zł + 500 za Ortofona 540, gramofony były sprzedawane bez wkładki.
To była równowartość moich 4/3 pensji. Tak więc gramofon za około 2000 z wkładką

To było kiedyś, dawno temu, dzisiaj seria 6 kosztuje ok 7000 złotych, bez wkładki.
Tak sobie myślę, żeby to jakiś sens miało, to trzeba by kupić stosowną wkładkę do takiego gramofonu.
Co producent zaleca? Zapewne jakaś wkładkę z podobnego przedziału cenowego
Plus jak do tego doliczyć stosowny preamp phono, to wyjdzie gdzieś około 15-20 tys
Niestety masz racje, że ceny poszybowały w kosmos :-\
Ja chcąc przejść na wkładki MC z poziomu cenowego, który już wtedy wydawał mi się wyśrubowany i stanowił dla mnie wyzwanie, poszedłem w Fonciaka. Po prostu po przejrzeniu oferty Projecta za 3500 nie znalazłem nic co by dawało by szansę na granie lepsze od modelu 6.1.
Inną sprawą jest, że sporo miałem z nim tarapatów ale dobre jest to co się dobrze kończy.
Był jeszcze jeden aspekt iż nie miałem wystarczającej wiedzy i nie znałem tego forum by porwać się na coś używanego z epoki.

Ten pierwszy zakup to był jak kamyczek, który w moim wypadku pociągnął lawinę.
Lawinę w postaci Sensor2, a po nim EV Interface Delta (przy których też trzeba pogrzebać) no i zbliża się rychły moment uruchomienia Luxmana CL-36.
Nie oznacza to, że jestem taki zamożny. Zacisnąłem pasa i co się nie dało to na raty, a co nie to za gotówkę z oszczędności. Tak po kolei finansując kolejne zakupy szczęśliwie zmierzam do mety zwanej końcówka mocy.
Po tym powinna już być tylko przyjemność kupowania płyt i słuchania muzyki, której już teraz słucham z niekłamaną przyjemnością.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Styczeń 06, 2017, 13:45Po tym powinna już być tylko przyjemność kupowania płyt i słuchania muzyki, której już teraz słucham z niekłamaną przyjemnością.
Oby . Ja jestem przerażony :D . Im lepiej to wszystko kumam tym większe widzę wyzwania :O . Wydaje mi się że temat gramiaka mam załatwiony . Teraz wkładka do drugiego ramienia i preamp . Może byśmy się Piotrem jakoś spotkali . W sobotę montuję z Pawłem drugie ramię . Mam w domu jego moona i chętnie bym go porównał z sensorem .
A na marginesie fajnie że jesteś zadowolony :)

Gerwazy

#534
Obecnie na Allegro są do kupienia dwa gramofony, DUAL CS 714Q i DUAL 704
Oba w bardzo dobrym stanie wizualnym, oba z dobrymi wkładkami gramofonowymi, igły w stanie ponoć dobrym

DUAL CS 714Q - Wkładka Ortofon M20E, szlif igły 0,2x07 - cena 900 złotych
DUAL 704 - Wkładka Audio Technica 430E, szlif igły, chyba, 03x07  - cena 1100 złotych

Do obu wkładek można dokupić nowe oryginalne igły, lub nowe oryginalne igły o lepszym szlifie.

Oba mają napęd bezpośredni, oba mają ramiona typu ULM, w obu można zamontować wkładki na 1/2 cala
714 to nowsza konstrukcja, lata 1979-81lepszy, cichszy napęd, do tego ramię z rezonatorem drgań, półautomat.
704 to trochę starsza konstrukcja, lata chyba 1976-77?, to trochę gorszy, głośniejszy napęd, ale ramię ma regulację wysokości VTA, pełen automat, ramię ma rezonator drgań, ale chyba dużo gorszy.

Sprzedający przygotował ofertę profesjonalnie, sprzedaje również inne ciekawe gramofony, wieże wzmacniacze
Wystawia fakturę, więc można sprzęt zwrócić bez podawania powodu.
Według opisu sprzęt nigdy nie był naprawiany, dopytałem i sprzedający zapewnia ze sprzęt jest po profesjonalnym serwisie.   

Siedzę i myślę czy aby nie sprawić sobie któregoś modelu, ceny są sensowe, sprzęt wydaje się być w dobrej kondycji, konstrukcje są ciekawe technicznie
A jak sobie sprawić to który model?

W instrukcji do modelu 714 jest bardzo ciekawy opis co do zgrania ramienia, z użyciem rezonatora drgań, z różnymi wkładkami:

   
   
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 06, 2017, 13:19
Ten czarny kolor talerza jest strategicznie dobry. Pro-Jectowi zdarzają się paski, które brudzą. Na czarnym nie będzie widać. 

Palę jak smok i nawet nie chce wiedzieć jak taki zewnętrzny napęd będzie wyglądał po roku ;)
Nic nie sprzedaję

kawosz

Rozhuśtaliście mi chłopaki mini nervos . Gerwazy już oglądałem to duale ale w porę się opamiętałem  ;D . Też pale cholera . Może jednak czas na desmoksan .Jak nie dla zdrowia to chociaż dla potencjometrów , laserów igieł i innych audio części . Ostatnio wytrzymałem bez żadnego wspomagania jeden dzień ale wszystko mnie wnerwiało przestawiał bym ściany to odpuściłem . Pale 30 lat eh  >:(

Gerwazy

Cytat: kawosz w Styczeń 06, 2017, 15:45
Rozhuśtaliście mi chłopaki mini nervos . Gerwazy już oglądałem to duale ale w porę się opamiętałem  ;D . Też pale cholera . Może jednak czas na desmoksan .Jak nie dla zdrowia to chociaż dla potencjometrów , laserów igieł i innych audio części . Ostatnio wytrzymałem bez żadnego wspomagania jeden dzień ale wszystko mnie wnerwiało przestawiał bym ściany to odpuściłem . Pale 30 lat eh  >:(
Dlaczego opamiętałeś się ?
Nic nie sprzedaję

kawosz

#538
 Bo nie mam na razie  gdzie postawić  ;D . I chyba jak mam kupować drugi to skłaniam się do idlera :) . Lenco , Gerard itp . Do niego ładna plinta i fajne ramie . Ale to melodia przyszłości . Miałem w domu takiego zrobionego lenco ale za dużo krzyczeli . I nawet jak na moje szaleństwo przegieli . Pisaliśmy o nim

vasa

Cytat: kawosz w Styczeń 06, 2017, 15:45Ostatnio wytrzymałem bez żadnego wspomagania jeden dzień ale wszystko mnie wnerwiało przestawiał bym ściany to odpuściłem . Pale 30 lat eh 
A ja właśnie odstawiłem :(
I to jest bardzo przykre. Tabletki radzą sobie z uzależnieniem fizycznym bez problemu ale uzależnienie psychiczne zostanie chyba na zawsze.
Komfort życia mi się znacznie obniżył  :-[
Cytat: Marbo5 w Styczeń 06, 2017, 12:53należy tylko słuchać i mieć z tego "fun".
Albo fotograf zdolny, albo to jest bardzo ładny kawałek mdf-u ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

Cytat: paul_67 w Styczeń 06, 2017, 13:07Naszedł mnie wtedy pomysł, aby zrobić gramofon, który zawsze chciałem mieć i z materiału, który mi pasuje

Czy możesz pokazać to swoje dzieło? Myślę o własnym gramofonie już jakiś czas. Ponieważ mam w tej chwili jeden twardy (Fontes), jeden średnio miękki (DPS) myślę o lekkiej konstrukcji pływającej. To spore wyzwanie wbrew pozorom. Łatwiej zrobić mass-loadera ale w dźwięku takiego Linna na przykład jest sporo niedostępnej ciężkim gramofonom słodyczy.

paul_67


paul_67

Patrząc na zdjęcia Dual'i uświadamiam po raz kolejny jak ten niemiecki dizajn się postarzał i to nie chodzi tylko o gramofony.Popatrzcie na japońce z podobnych lat...

Gerwazy

#543
Cytat: paul_67 w Styczeń 06, 2017, 19:26
Patrząc na zdjęcia Dual'i uświadamiam po raz kolejny jak ten niemiecki dizajn się postarzał i to nie chodzi tylko o gramofony.Popatrzcie na japońce z podobnych lat...
Nie znasz się, to jest babciny dizajn, kultowy;)

Faktem jest, ze brzydkie są, no weź połóż na talerz jakiś kolorowy winyli, albo inszy piczture disk, będzie to wyglądało wiejsko czarodziejsko.
Podobne zaburzenie estetyki budzą u mnie, wszelkiej maści akrylowe talerze i podświetlenia talerza, nóżek, no tak bazarowy fjuczer dizajn

Kurczę, no nie wiem, a jakoś nikt nie kwapi się z jakaś opinią o użytkowaniu tych Duali.
Technicznie są to dość zawansowane konstrukcje. Regulacja ramienia dość rozbudowana, ciekawi mnie jak działa ten system dopasowujący ramię do wkładek o różnej podatności igły. Ramię Ultra Lowe Mas, a można zamontować np wkładkę Audio Technica 20, która do lekkich nie należy.
Zawieszenie pływające, solidne zawieszenie.
Kiedyś jakiś model serii 6 demontowałem na części z tego co pamiętam wykonanie było bardzo solidne, a już zamknięty w metalowej puszcze transformator to mnie rozwalił na łopatki

Chcę kupić z ciekawości ....... trochę mnie przerażaten dość nietypowy headshell, za bardzo przekombinowany, łatwo o jakieś rozklekotanie przy wcześniejszym intensywnym użytkowaniu

Skłaniałbym ku do modelowi 714, ale brakuje w nim regulacji VTA, no ale cena 900 złotych, po odsprzedaży zmontowanej w nim wkładki, które nie jest mi potrzebna, jakieś 700 złotych... hm
Sam nie wiem....       


Nic nie sprzedaję

paul_67

No to się kolega zjeżył.Miło posłuchać prawdy objawionej.Czytając Twoje wypowiedzi można dojść do takiego wniosku...
Był tu taki jeden forumowicz, ale już nie pisuje.Jesteś w zastępstwie ? Twoje posty bardziej mi pasują do stylu handlarza niż pasjonata.

Gerwazy

Cytat: paul_67 w Styczeń 06, 2017, 19:59
No to się kolega zjeżył.Miło posłuchać prawdy objawionej.Czytając Twoje wypowiedzi można dojść do takiego wniosku...
Był tu taki jeden forumowicz, ale już nie pisuje.Jesteś w zastępstwie ?

Nie rozumiem
Nic nie sprzedaję

Marbo5

Cytat: vasa w Styczeń 06, 2017, 16:51Albo fotograf zdolny, albo to jest bardzo ładny kawałek mdf-u

E tam... zrobione na szybkiego tabletem...
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

paul_67

Cytat: Marbo5 w Styczeń 06, 2017, 22:29E tam... zrobione na szybkiego tabletem...
Naprawdę robisz świetne zdjęcia!

vasa

Cytat: Marbo5 w Styczeń 06, 2017, 22:29
Cytat: vasa w Styczeń 06, 2017, 16:51Albo fotograf zdolny, albo to jest bardzo ładny kawałek mdf-u

E tam... zrobione na szybkiego tabletem...
Ciekawe czy zdjęty Twoim tabletem
byłbym przystojnym brunetem ???

;D ;D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Cytat: vasa w Styczeń 07, 2017, 00:18Ciekawe czy zdjęty Twoim tabletem
byłbym przystojnym brunetem ???
Ja na pewno nie byłbym blondynem.Chyba aż tak nie przekłamuje? :)