Nowy gramofon do max. 4000 PLN

Zaczęty przez BloodHar, Październik 18, 2020, 12:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Wzmacnianie i pójdzie na sprzedaż. ;)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

P.S. Marek, ale mój DIY gra lepiej. Napęd z Duala 701 w plincie DIY to jest to. 5kg talerza, większy moment obrotowy, absolutna cisza. Wpierdzielasz dobre ramię, wkładkę i możesz iść na wojnę.  >:D
Life is too short for boring HiFi.

marekw 76

I jeszcze mi teraz do głowy przyszło... Jak kupić to od razu trzeba będzie o drugiej wędce myśleć bo się człowiek przyzwyczaił (do wycierania ostatnio).
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: kangie w Styczeń 24, 2022, 22:16
P.S. Marek, ale mój DIY gra lepiej. Napęd z Duala 701 w plincie DIY to jest to. 5kg talerza, większy moment obrotowy, absolutna cisza. Wpierdzielasz dobre ramię, wkładkę i możesz iść na wojnę.  >:D
Sprzedasz mi? Na raty?😂🤣
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

kangie

Marek, zrób sam. Trudne to nie jest. Tylko zapoluj na dobre ramię.

Ja chcę w końcu kupić Denona 103R i zawiesić.
Life is too short for boring HiFi.

zeroqll

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 24, 2022, 21:11https://allegro.pl/oferta/gramofon-kenwood-kd-990-11560334247 - Ahaja ma (miał?) I zawsze polecał, więc pewnie fajny napęd.

Jak to się ma do Twojego stwierdzenia o szukania gramofonu kosztującego powyżej 100k yenów? :)

Z każdym rokiem coraz trudniej kupić coś sensownego w tym budżecie. Na wspomnianym tu innym forum jest Micro Seiki DD8 do wyrwania, w cenie wyższej niż zakładana, ale warto ponegocjować, imho to ciekawsza maszyna niż np proponowany Kenwood. Ewentualnie można się zastanowić na zrobieniem czegoś na japońskich napędach, Victor TT 81, Denon DP75, Technics SP 15, 25, plinta ze sklejki i na początek SME 3009.

marekw 76

Cytat: kangie w Styczeń 24, 2022, 22:25
Marek, zrób sam. Trudne to nie jest. Tylko zapoluj na dobre ramię.

Ja chcę w końcu kupić Denona 103R i zawiesić.
Łukasz ja mam ostatnio dwie lewe ręce (i jeszcze się trzęsą). Dlatego chcę coś gotowego.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: zeroqll w Styczeń 24, 2022, 22:27Na wspomnianym tu innym forum jest Micro Seiki DD8 do wyrwania, w cenie wyższej niż zakładana, ale warto ponegocjować,
Ale to ramię to dobre jest?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

zeroqll


tomasz_pianista


Cytat: zeroqll w Styczeń 24, 2022, 22:27Jak to się ma do Twojego stwierdzenia o szukania gramofonu kosztującego powyżej 100k yenów?

Napisałem "w okolicach" :) np.wspomniany DP59 kosztował właśnie 80-90k, czy Kenwood KD 990 (w Japonii KP9010) też prawie 100k.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę siłę nabywczą z danej epoki i tak jak mówiłem, to tylko jakaś wskazówka. Ale w latach 80', zwłaszcza pod koniec trzaskano dużo sprzętu, które niewprawne oko zaliczy do sprzętu wyższej klasy, a to były przeciętniaki.

Ja się trochę napaliłem na Kenwood L 07D.
Grupa ratowania poziomu.

zeroqll

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 24, 2022, 22:58Kenwood KD 990 (w Japonii KP9010) też prawie 100k.

KD 990 w Japoni to KP 7010 i kosztował 70K, 9010 wydaje się różnić detalami (dodatkowy pierścień wokół talerza, delikatnie lepsze parametry techniczne, transparentna lakier), a mimo to w Japonii używki kosztują dwa razy tyle co ten pierwszy.

julius-6

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 24, 2022, 22:58Ja się trochę napaliłem na Kenwood L 07D.
Serio?
Widzialem go na żywo w Berlinie, gdy byłem po swojego Luxmana PD350.
Pan miał kilka delicji jak BL-111, Micro RX 1500 i właśnie Kenwood.
Ten Kenwood na fotach wyglada tak sobie. Na żywo wygląda fe no me nal nie!
Nowoczesnie (nadal!) mega solidnie, precyzyjnie, ma kapitalne ramię. Wszystkie inne gramofony przy nim live wygladaja słabo.
Niemniej... oglądalem kiedyś dokumentację renowacji na JPN stronie i tam jest tak nadźgane elektorniki, że jak coś padnie to chyba tylko przeżegnać sie lewą noga...
Również na niego zachorowałem, choć wg własciciela gra on dość 'sucho' m.in za sprawą kapitalnego cichego napędu i świetnego sposobu tłumenia ezonansów.

Old Man Kensey

Marek, pozwól, że zacytuję jedną panią, która kiedyś wyrwała się z nieprzemyślaną do końca wypowiedzią... "nie popieram, ale rozumiem" 😇
Pozdrawiam serdecznie!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen