Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

cafedelmar

Wygląda zacnie... póki co, budżet mam skromny, drugie hobby jest kosztowne (zegarki, że o nurkowaniu nie wspomnę...). Właśnie słucham Carmen Bizet;a... ale to brzmi! Herbert von Karajan i Wiener Philharmoniker.... Leontyne Price, Franco Corelli, Robert Merill, Mirella Freni.. wszystko w oryginale po francusku! rok 1971... biały kruk. jest moc winylu :)
A czy SL1210 MK2 jest wart grzechu?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

kawosz

Cytat: cafedelmar w Styczeń 05, 2017, 19:07A czy SL1210 MK2 jest wart grzechu?
Mój to właśnie 1210 mk2 .
Zdjęcie z netu .

cafedelmar

Taki znalazłem na aledrogo za 3 tys.

Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

kawosz

#478
No i git :D . To nie drogo . Tylko ma działać . A jak działa to będzie jeszcze sto lat działać :)
Pokrywę kupisz za jakiś czas nową . To koszt ok 500zł z zawiasami .
Trochę Ci nawet zazdroszczę . Łatwość kalibracji w tym gramofonie jest genialna :)

kawosz

Cytat: cafedelmar w Styczeń 05, 2017, 19:40Taki znalazłem na aledrogo za 3 tys.
Jeżeli sprzedawcą jest AudioWojtek to płać tylko pay i wykaż ostrożność . To handlarz technicsów . Do tego picuje i jest mało uczciwy


cafedelmar

patrzę również, ten ze zdjęcia jest z Monofaktury z Gorzowa. Na ebay znalazłem we Włoszech w dobrej cenie. Trochę się waham.. Dzięki Wam wiem, jak wiele nie wiem :)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

kawosz

Zobacz ile on waży w porównaniu z plastikami


Specifications
Type: manual turntable

Drive method: direct drive

Motor: brushless DC motor

Control method: servo (mk1), quartz (mk2)

Platter: 330mm 1.75kg (mk1), 332mm 2kg (mk2)

Speeds: 33.33 and 45rpm

Wow and flutter: 0.03% WRMS (mk1), 0.025% WRMS (mk2)

Rumble: -70dB (mk1), -78dB (mk2)

Tonearm: universal

Effective length: 220mm (mk1), 230mm (mk2)

Overhang: 14mm (mk1), 15mm (mk2)

Effective mass: 12g (mk2)

Stylus pressure range: 0 to 4g (mk1), 0 to 2.5g (mk2)

Dimensions: 453 x 366 x 180mm (mk1), 453 x 360 x 162mm (mk2)

Weight: 10kg (mk1), 12.5kg (mk2)

https://www.vinylengine.com/library/technics/sl-1210.shtml

cafedelmar

Wiem, wiem, waga jest ważna. Teraz tylko mam mieszane uczucia, bo... direct drive, a sporo głosów, że belt lepszy...  ciężko być nowicjuszem :)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

frywolny trucht

Technics wcale nie jest jedynym prawilnym rozwiązaniem. Didżeje polubili go ze specyficznych powodów.
Jak nie kręcisz lewa- prawa, też znajdziesz coś fajnego. No ale nie Teac-a.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Wersja cygańska  ;D

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2017, 20:23Technics wcale nie jest jedynym prawilnym rozwiązaniem.
Arek pewnie masz rację . Ale ja naprawdę żałuje że go sprzedałem .
Oni go robili z 30 lat a teraz wznowili produkcję . To o czymś świadczy . Ten werk jest nie do zajechania :D

frywolny trucht

Technics zbudował po prostu komplet nowych klocków w ramach reaktywacji firmy kultowej podobno. No OK, w pewnych kręgach kultowej. Kolumny- a w ostatniej fazie mieli same ujowe, wzmacniacz- a w ostatniej fazie mieli takie same- no i odtwarzacz plików. Słuchałem- słabo. Drogie i nie gra. Wisienką jest gramofon, który ma rzeczywiście rzeszę fanów. Wśród didżejki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Gramofon jest wyjątkiem w masie chłamu lat 90 który technics wypuścił . Bo to konstrukcja która jest kontynuacją wcześniejszego modelu . Ty nie lubisz tego dizajnu  :) wiem bo się z tym nie kryjesz . Mi chodzi o mechanikę tego czołgu  ;D . Choć mi jego wygląd pasuje . Ma dizajn 1200 :D
Ten silnik jest tak mocny że przykładając szczotkę czyszczącą do płyty nie ma praktycznie zwalniania obrotów . W żadnym innym gramofonie tak nie miałem .

tomasz_pianista

Moim zdaniem sl 1210 to obecnie najgorszy wybór. Gramofony podrożały przez "kultowość", a można dostać świetne gramofony tej samej marki za mniejsze pieniądze.

Parę miesięcy temu był SL 150 z SME 3009, poszedł chyba za 1600zł. Przynajmiej wiadomo, że taki model nie zaliczył setki imprez.

Grupa ratowania poziomu.

kawosz

#491
No nie wiem czy mając technola wymienił bym orginalne ramię na 3009 . To moim zdaniem burzy idee tego gramofonu . SME 3009 to bardzo dobre ramię tak na marginesie . I go nie deprecjonuje
Można naprawdę kupić 1200 bez imprezowej historii :) zwłaszcza 1210 . Dużo tych gramofonów było wyprodukowanych dla cywili
Jedno jest pewne to gramofon budzący dyskusje ;) nadgramofon

tomasz_pianista

SL 150 był sprzedawany bez ramienia. To model wcześniejszy niż 1210, więc nie bardzo wiem, co tu można burzyć.

Mój ulubiony napęd technicsa, po za serią SP (studyjna) to SL 110.
Grupa ratowania poziomu.

kawosz

No ja widzę różnicę  :) . Wkleiłeś droższy model :) o który zresztą poniekąd wspomniałem  jako o poprzedniku 12XX . W nim przecież nie będziesz wiercił dziury na ramię od 12XX .
Ramię 12XX jest łatwiejsze w kalibracji i to dużo łatwiejsze :) . Dla DJ  ;D

cafedelmar

wybaczcie, jeśli kolejne pytanie będzie naiwne. Szukam, przeglądam, czytam Wasze opinie, ale nigdzie na forum nie potrafię znaleźć niczego o firmie Sensui i spodobał mi się jeden model. Co to jest, totalna kicha?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

vasa

Cytat: cafedelmar w Styczeń 06, 2017, 01:42nie potrafię znaleźć niczego o firmie Sensui i spodobał mi się jeden model. Co to jest, totalna kicha?
Sansui a nie Sensui. Może dlatego się nie szukało. ???
Firma bardzo zacna, ten gramofon ze zdjęcia SR-222 to baardzo przyzwoity grajek. Cichy, pancerny, może służyć przez lata :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

#496
Z tych gramofonów bardziej mi podchodzą jednak denony . Wiem że każdy swoje chwali ale już to pisałem na denononie pd 59L można było by zakończyć poszukiwania jak się nie ma nervosa audiofilskiego :) Oczywiście z inną wkładką niż 2mbronze  :P
Na tego denona przesiadłem się właśnie z technola .

kawosz


kawosz

Tu trochę inny . Wałkowaliśmy na forum trochę te napędy .
http://www.ebay.de/itm/Denon-DP-2000-Plattenspieler-/161989168483?hash=item25b74e8d63:g:NYMAAOSwUuFWz18z
To dość drogi sprzedawca na Ebay . Zresztą Polak . Nie wiem czy to adekwatna cena . O cenach to ja już zresztą nic nie wiem . Swiat audio stanął na głowie :(

pan-troglodytes

Ktoś idzie spać, ktoś się budzi.
Chyba trochę popłynęliśmy z tymi propozycjami pierwszego gramofonu. Technics jest OK ale przecież nikt tu za niego nie będzie umierał, zwłaszcza przy obecnych chorych cenach. To co wyprawia taki Nomos to skandal, tak na marginesie.
Można poszukać wyższych modeli Thorensa, 318, 320. W Niemczech jest sporo tych gramofonów z drugiej ręki, w niezłym stanie. Można je trafić z ramionami SME ale moim zdaniem nie powinno to przesądzać o zakupie. Firmowe ramiona też są niezłe. Proste gramofony, w których nie ma się co zepsuć, w przeciwieństwie do Denonów.