AKG K712 PRO

Zaczęty przez rudy-102, Marzec 17, 2016, 08:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Opis produtku za dystrybutorem:

AKG K 712 PRO - REFERENCYJNE PROFESJONALNE SŁUCHAWKI STUDYJNE
Otwarte, dynamiczne, wokółuszne słuchawki z detalicznym, przestrzennym dźwiękiem, z wyjątkową jakością odwzorowania..
Dwuwarstwowa, najlepszy wariant membran wykonanych w technologii VarimotionTM [patent AKG],  wysokiej jakości neodymowe magnesy, cewka z płaskim drutem z doskonałą wiernością odtwarzania wysokich tonów.

Stylowe, subtelne i atrakcyjne wzornictwo,  zaawansowana "otwarta" konstrukcja z "oddychającymi" welurowymi nausznicami uformowanymi do pracy "w 3D", optymalizującymi odbiór niskich częstotliwości. Niewielka waga i skórzany pas z auto-regulacją docisku do głowy zapewniają wysoki komfort używania podczas długiej pracy. Wstępna selekcja przetworników, produkcja z najwyższą dbałością o szczegóły w fabryce w Wiedniu (Austria).
Dla wymagających profesjonalistów w studiach, nagraniowych, posprodukcyjnych, radiowych i telewizyjnych.


Cechy:
-słuchawki dynamiczne, wokółuszne - maksymalny komfort noszenia podczas długich sesji
-zaawansowana otwarta konstrukcja - przestrzenny obraz dźwiękowy
-najwyższej jakości dwuwarstwowa membrana, wykonana w opatentowanej technologii VarimotionTM
-wysokiej jakości magnesy neodymowe, cewka z płaskim drutem - doskonała odpowiedź impulsowa i wierność odtwarzania wysokich częstotliwości, w połączeniu z dwuwarstwową membraną ultra-niskie zniekształcenia
-poszerzone pasmo dolnych częstotliwości do 10Hz (poprawione o 3dB parametry)
-"oddychające, uformowane do pracy w 3D" welurowe nausznice - perfekcyjne ułożenie i dopasowanie, optymalne brzmienie basów
-skórzany pas z precyzyjną auto-regulacją naciągu-docisku do głowy - komfortowa stabilizacja położenia i dopasowania do głowy
-niska waga - komfort długiego używania
-słuchawki pochodzą z serii Designed and Engineered in Austria, Made in Slovakia, ręcznie montowane, z najwyższą dbałością o szczegóły
-selekcjonowane wstępnie przetworniki, indywidualnie testowane i numerowane
-w komplecie: wysokiej jakości futerał, dwa odłączane kable: prosty 3m i skręcany 5m


Dane techniczne:
Typ: stereo, dynamiczne, otwarte
Czułość: 105 dB/V
Pasmo przenoszenia: 10 do 39800 Hz
Impedancja: 62 omy
Maksymalna moc wejściowa: 200 mW
Kable w komplecie: prosty (3m) i skręcany (5m), podłączane do gniazda męskiego mini XLR-3pin z jednej strony
Złącza kabli: pozłacany mini jack 1/8? stereo (duży Jack 1/4? z użyciem adaptera), mini XLR-3pin żeński
Adapter złącza: pozłacany, z gniazdem mini Jack 1/8? z gwintem wewn., z wtykiem duży Jack 1/4"
Waga (bez kabla): 235 g

rudy-102


rudy-102

Tak szybko można powiedzieć, że bardzo przyjemne słuchawki, nie faworyzują żadnej częstotliwości. Grają tak jak zostało nagrane, czy zmiksowane. Dobrze nagrane płyty brzmią zachwycająco, dla kiepskich są bezduszne i pokazują każdy błąd. Trochę trzeba się jednak do nich przyzwyczaić bo większość słuchawek dostępnych na rynku podbija jednak bas i po przejściu na ten model może się wydawać sucho. Jednak po kilku dniach słuchania to właśnie inne np. Sennheiser HD 598, czy 590 brzmią sztucznie.

Tomasz71

#3
Ogólnie K712 , Q701 to jedne z lepszych słuchawek a zarazem trudne do napędzenia .Konstrukcje niemal identyczne.
Mi akurat udało się na tyle zmodyfikować i dobrać tor lampowy , długo to trwało  :( , że na brak żadnego pasma nie narzekam . Nawet sprzedałem audeze lcd2 , bo mi tak dobrze jak q701 nie grały  :D.

Tu trochę o modyfikacji :
http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/

rudy-102

Cytat: Tomasz71 w Marzec 17, 2016, 10:41Mi akurat udało się na tyle zmodyfikować i dobrać tor lampowy , długo to trwało  :( , że na brak żadnego pasma nie narzekam .
Mam podobne doświadczenia. Kilka miesięcy mi zabrało zanim dobrałem odpowiednie lampy do wzmacniacza słuchawkowego, ale wina raczej leżała po stronie wzmacniacza.
Cytat: Tomasz71 w Marzec 17, 2016, 10:41Ogólnie K712 , Q701 to jedne z lepszych słuchawek a zarazem trudne do napędzenia .Konstrukcje niemal identyczne.
Q701 brzmi bardziej sucho w porównaniu z K712.

rudy-102

Teraz kilka wad.
Słuchawki dostarczane są z dwoma kablami. Jeden spiralny i drugi prosty 3 m w kolorze pałąków. Kable mogłyby być trochę lepsze, a przynajmniej ten prosty. Spiralny jest przydatny chyba tylko przy stole mikserskim. Zakończenie kabla wtyczką typy "mały jack" to według mnie nieporozumienie, ale to pewnie ukłon w stronę młodzieży (mp3 itp.). Producent dodaje przejściówkę. Innym może wystarczy, ale nie lubię przejściówek. Poza tym gdziekolwiek bym nie usiadł w pokoju to potrzebuję przedłużkę, a tam kolejne niepotrzebne połączenia. Zamówiłem sześciometrowy kabel, nowe wtyki i jak dojdzie to zrobię sobie w końcu kabel taki jaki mi odpowiada.
I to w zasadzie wszystkie wady. Słuchawki potrzebowały około trzydziestu godzin aby się wgrać, czy wygrzać jak niektórzy to określają. W czasie owego wygrzewania dźwięk był trochę "kapciowaty" potem się wszystko otworzyło.

Tomasz71

Cytat: rudy-102 w Marzec 17, 2016, 13:08ale wina raczej leżała po stronie wzmacniacza.

U mnie to samo . Po mimo różnych lamp okazało się ,że kondensator był do bani .Wychodził jakiś syf na górze . Dopiero wymiana na mundorf supreme evo załatwił sprawę.

Tomasz71

#7
Cytat: rudy-102 w Marzec 17, 2016, 13:08Q701 brzmi bardziej sucho w porównaniu z K712.

A tego nie zauważyłem .

Co do okablowania , mój faworyt Forza Audioworks Noir HPC MK2 .

Słuchawki zapewne trza wygrzać , tak jak piszesz .
Aczkolwiek jak ostatnio zauważyłem , istotną rzeczą jest ułożenie nausznic welurowych .
Ostatnio zamówiłem nowe , a stare wyprałem . Na nowych strasznie to grało. Dżwięk odchudzony , mało dociążony .Okazało się , że stare są jakieś centymetr spłaszczone .Na nowych jak docisnąłem  do uszu słuchawki , wszystko wróciło  na swoje miejsce :D 


rudy-102

Jeszcze jedna uwaga. Skórzany pas tak na prawdę zaczyna być wygodny po kilku miesiącach, ale to norma przy wyrobach ze skóry. Poza tym patent z autoregulacją jest pierwsza klasa.

rudy-102

Cytat: frei w Styczeń 24, 2016, 22:24
rudy-102, i jak te K712 PRO? Jest duża różnica w stosunku do K701? Bo pisałeś, że kiedyś słuchałeś i tych. Pytam, bo od paru lat używam K701 i zastanawiam się już powoli nad jakimś upgradem :)
Teraz mogę się odnieść. Wielkiej różnicy nie ma. K701 mają środek ciężkości przesunięty lekko do góry. K712 są bardziej neutralne i mają  lepiej dopracowany bas. Producent podaje, że jest to 3dB - to słychać. K701 mają chyba jeszcze zwoje ze zwykłego drutu. W K712 użyto płaskiego. Według mnie K712 grają lepiej, tylko nie wiem czy na każdym wzmacniaczy będzie to słyszalne. Poza tym kolor i możliwość wymiany kabla bez konieczności przelutowywania jest dla mnie też dużym plusem.

spalon

Możliwość wymiany kabla bez konieczności lutowania a przede wszystkim rozbierania słuchawek to duży plus ja już musiałem kilka razy rozbierać moje K701 a to trochę uciążliwe   

rudy-102

Cytat: spalon w Marzec 17, 2016, 17:14musiałem kilka razy rozbierać moje K701
Coś się z nimi działo, czy po prostu chciałeś zmienić kabel?

spalon

Kilka razy jak słuchałem to syn zaczepił o kabel i uszkodziły się kabel przy wejściu do słuchawek .
Tak że to bardziej uszkodzenia mechaniczne z winy nieprawidłowego użytkowania .
AKG K701 to używałem przez kilka lat po cztery do nawet dziesięciu godzin dziennie tak że wizualnie są już dość zmęczone ale jeśli chodzi o przetworniki to nadal działają .

Natomiast mam jeszcze HD 600 w idealnym stanie wizualnym i w nich oryginalny kabel któregoś dnia po prostu jeden kanał przestał działać , bałem się że coś stało się z przetwornikiem ale po wymianie wszystko jest OK 

rudy-102

Cytat: spalon w Marzec 18, 2016, 17:44Kilka razy jak słuchałem to syn zaczepił o kabel i uszkodziły się kabel przy wejściu do słuchawek .
W K712 jest na szczęście wtyczka mini xlr, tylko że ona ma zabezpieczenie. Jeśli ono mocno trzyma to i tak może się coś urwać. W Sennheiserach jest mały jack, ten po prostu wyskakuje i nic się nie dzieje.

Keef98

Ja w moich mam takie coś, że kabelek jest zablokowany, gdy się go przekręci, więc go nie zabezpieczam - wolę, aby mi przerwało słuchanie niż, aby słuchawki miały się uszkodzić (AKG Q460), tylko u mnie wygląda to inaczej niż w K712.
Mam takie coś:

rudy-102

W końcu po długim czekaniu doszła paczka i mogłem zlutować nowy kabel. Oryginalny był dla mnie po prostu za krótki, a z przedłużaczem dźwięk mi się "tłamsił". Nowy kabel miał być przede wszystkim dłuższy - 6 m, a wyszło jakościowo o sporo lepiej. Dźwięk jest na prawdę super. Bas jest lekko głębszy i jeszcze bardziej "w punkt", góra bardziej przejżyta. Średnica chyba się nie zmieniła, ale teraz całość brzmi bardziej precyzyjnie. Właśnie słucham "Division Bell" i jestem w niebie :).
Oto lista zakupów:
Neutrik NP3X-B Klinken-Stecker 6,3mm STEREO Gold
Furutech FT-608mF Mini 3-Pol XLR-Kupplung Rhodiniert
ViaBlue EPC-3 Silver Kopfhörerkabel -6m + oplotka "Flechtschlauch Elegance Finest-5"

Dodatkowo na dojście do wzmacniacza słuchawkowego doszedł - Inakustik Referenz NF-202.

rudy-102

Teraz po wymianie kabla jeszcze bardziej słychać która płyta jest skopana. Natomiast przy dobrze zrealizowanych to czysta rozkosz.
Dodatkowy minus (albo i plus bo w końcu słychać wszystko) słuchania na tych słuchawkach to to, że słychać dno płyty i co zaskakujące nowe tłoczenia mają z tym większy problem niż na przykład płyty z lat 60-tych i 70-tych.