Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Sprawdzić można.

Magnetyzery też daaawno temu sprawdzałem z podobnym efektem co Kangie :).

rudy-102

Cytat: dyletant w Marzec 18, 2019, 20:35zamiast w ciemno negować może lepiej poekperymentować ;)
Ten patent z piciem oleju jest o tyle fajny, że w drugą stronę smakuje dokładnie tak samo ;) ;D

dino

Cytat: frywolny trucht w Marzec 18, 2019, 20:34Jak się zdarza, to może warto sprawdzić antenki zanim się je... ? Czy nie?
Nie  ;D ;D ;D
Jak to tak pchać sobie druty do ....

Melepeta

Cytat: LampowY w Marzec 18, 2019, 20:323080 to ten głośnikowy?
A to tego mogę sie pozbyć 
2m dla mnie za krótki, mam 3m
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Cytat: dino w Marzec 18, 2019, 21:05Nie  ;D ;D ;D
Jak to tak pchać sobie druty do ....
Pieszczoch ;)  ;D

dino

Po co zresztą podpinać masę urządzenia do anteny. Gdyby fale elektromagnetyczne dały się neutralizować za pomocą "anten" podpiętych do ziemi to byś radia nie usłyszał.
No tak to nie działa. Fizyka się kłania.

dino


elem

Cytat: dino w Marzec 18, 2019, 21:05Jak to tak pchać sobie druty do ....
Cytat: Melepeta w Marzec 18, 2019, 21:072m dla mnie za krótki
Cytat: dino w Marzec 18, 2019, 21:09I olejem ....

Mam mówi, ze zabierze mi kompa jak będę tu zaglądał !
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 21:30Mam mówi, ze zabierze mi kompa jak będę tu zaglądał !
To zamiast tego zajrzyj do mnie. Napijemy się ... niekoniecznie oleju  ;)

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Serio? Trupa będziesz ciągał? No chyba że zwampirzał i został nieumarłym, ale to raczej po zmroku spotkanie. No i nie odpowiadam za to co zniknie z lodówek w pobliskim szpitalu  ;)

elem

Dobra, obalimy mita, jak będę jechał do/od mamy (D.G., Reden :) )
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 21:46Dobra, obalimy mita
A nie lepiej butelczynę obalić?
Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 21:46D.G., Reden
Jak wylezę na dach, to widzę. Inaczej zarośla zasłaniają.

elem

mita -  żeby nie było off-topu  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 22:06
mita -  żeby nie było off-topu  ;D

To chyba będzie najodpowiedniejszy mit do obalania  ;)

Alexander

Trochę byłoby mitów do obalania...

dino

Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 21:30Mama mówi, ze zabierze mi kompa jak będę tu zaglądał !
Nie histeryzuj - latarnik Tobie wszystko wytłumaczy tylko żeby się nie okazało, że on będzie obalał te mity !  :pij:

frywolny trucht

Przyjrzałem się opisowi, opiniom o antenkach i "o nas" i mam wrażenie, że pisała to wszystko jedna osoba, pan Wiesław Bazodrut. To powtarzanie, że od 30 lat. Duże literki, styl, nawiązania do 20, a nawet 30 tysięcy ( abstrakcyjne porównanie, że taka niby okazja), tendencja do braku przecinka przed a ( przed że zawsze jest), ogólnie brak w poszczególnych wypowiedziach różnych błędów, ludzie różne byki robią, a tu jak pod linijkę.


Dino, rozumiem, że nie zajrzałeś do linka, który podałem? Bo byś drugi raz nie dawał linka do bohaterskiej pani stewardessy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Rzeczywiście opisy i opinie klientów na stronie pana Wiesława są delikatnie pisząc "podpadnięte". Podobny styl wypowiedzi, trochę na siłę ustalana ilość tekstu. Widać pewną estetykę w stylu pisania. Brak krótkich i byle jak brzmiących zdań. Miałem podobne wrażenie gdy czytałem o magnetyzerach. Zazwyczaj opinie ludzi pisane są w przeróżny sposób. Część ludzi pisze krótko, zwięźle. Niektórzy (tak jak ja) piszą poematy i przesadnie wchodzą w szczegóły, które interesują niewielu ludzi. Przyznać muszę, że ładne zdjęcia i nieźle te kabelki wyglądają.

P.S. A stewardessa Hanna Chęcińska? Ciała nigdy nie odnaleziono.

frywolny trucht

Vesna Vulovic. Katastrofa miała miejsce w 1972 roku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2019, 11:17Dino, rozumiem, że nie zajrzałeś do linka, który podałem? Bo byś drugi raz nie dawał linka do bohaterskiej pani stewardessy :)
Dobrze że dał bo widać jak się te relacje różnią między sobą i tak jest z różnymi innymi źródłami i materiałami zawartymi w sieci.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2019, 11:17Dino, rozumiem, że nie zajrzałeś do linka, który podałem? Bo byś drugi raz nie dawał linka do bohaterskiej pani stewardessy :)

Teraz zajrzałem i bardziej od treści zdziwiła mnie możliwość przeczytania całości - normalnie po 3 wierszach chcą kasy albo "tymczasowej" rejestracji dlatego programowo nie korzystam z takich portali. A tu .. surpriza :)

Piterski

Jednym z mitów audio jest to, że kable wpływają na brzmienie systemu.
No to mam do CD podłączone równocześnie dwa interkonekty. Zmieniam tylko wejście selektorem w pre.
Po tym jak je pierwszego dnia przełączałem i zamieniałem nie tykałem ich się przez dwa tygodnie.
Teraz już kompletnie nie pamiętam, na którym wejściu jest który.
Moim zdaniem różnice między nimi są i aż mnie korci zajrzeć za mebel, ale tego nie robię.
Mam plan by poprosić kolegę by zrobić ślepy test.
Ciekawe czy będę wstanie wskazać, kiedy który IC jest włączony a potem sprawdzę który mi lepiej zagrał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Cytat: Piterski w Marzec 24, 2019, 21:45Jednym z mitów audio jest to, że kable wpływają na brzmienie systemu.
To nie mit. One wpływają (,,A jednak się kręci"). Jedne mniej, inne bardziej.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 24, 2019, 21:45Moim zdaniem różnice między nimi są i aż mnie korci zajrzeć za mebel, ale tego nie robię.
Zuch :)
Cytat: Piterski w Marzec 24, 2019, 21:45Mam plan by poprosić kolegę by zrobić ślepy test.
Zrób dwa. W odstępie kilku dni.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.