Google Cast Audio i Spotify/Tidal

Zaczęty przez zalun, Lipiec 10, 2017, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: tomekkk1 w Listopad 15, 2018, 17:36Ma ten Tidal jakiś nieopisany wpływ na człowieka, czy co :D

Ma, bo wydaje się człowiekowi, że ma muzykę (jak zapłacił i jest dostęp do netu).
O sprzedawaniu naszych upodobań i zwyczajów każdemu kto chce kupić (nawet partiom politycznym) nie wspomnę.
Dwa lata temu rozmawiałem z pracownikiem takiego serwisu muzycznego. Masakra maksymalna z profilowaniem i to nie tylko pod kątem muzyki.
Target to 14-24 lata bo oni są zapięci do netu i gps nontop. Reszta mniej ważna ale ..sprzedawalna.

LampowY

Cytat: dino w Listopad 15, 2018, 19:24Masakra maksymalna z profilowaniem i to nie tylko pod kątem muzyki.

To się zabawimy. Od dzisiaj z TIDALa słucham tylko village people  ;D ;D ;D ;D


gratefullde

Od tego to jest... i tak naprawdę od zerwania z chorym audiofilizmem i powrotem do słuchania muzyki....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Cytat: vasa w Listopad 14, 2018, 20:20
Kto z Was korzysta z Tidala?
Czy z moim skrzywionym w stronę klasyki gustem mam tam coś do posłuchania?
Jaka jest jakość streamu? Ile to kosztuje? I generalnie czy mam w to wleźć?

[emoji377][emoji1634]
Weź lyngdorfa do Wrocka, kup piwo/wino to wpadnę z malina i Tidalem. Posłuchasz, pooglądasz, pomacasz ;)

tomekkk1

Cytat: dino w Listopad 15, 2018, 19:24Ma, bo wydaje się człowiekowi, że ma muzykę (jak zapłacił i jest dostęp do netu).
O sprzedawaniu naszych upodobań i zwyczajów każdemu kto chce kupić (nawet partiom politycznym) nie wspomnę.
Dwa lata temu rozmawiałem z pracownikiem takiego serwisu muzycznego. Masakra maksymalna z profilowaniem i to nie tylko pod kątem muzyki.
Target to 14-24 lata bo oni są zapięci do netu i gps nontop. Reszta mniej ważna ale ..sprzedawalna.

Chyba tylko w Polsce panuje przeświadczenie, że jak się za coś zapłaciło, to się kupiło... Tymczasem nie płacisz za posiadanie, a za dostęp do muzyki.
Przeżyłbym jeden dzień bez wciskania polityki, bądź jakiejkolwiek insynuacji, zwłaszcza tam, gdzie rozmawia się o muzyce - nawet tej "streamingowanej"...

frywolny trucht

#respectus ;)

p.s. Profilowanie ma pewne zalety,, bo właśnie podpowiada co może ci się podobać, a nie słyszałeś, że takie coś istnieje.
Natomiast założenie konta z koniecznością podania konta mi się nie podobuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: tomekkk1 w Listopad 15, 2018, 19:57Chyba tylko w Polsce

Czyli jesteśmy jedyni normalni ?
Chcemy mieć własne (a nie wynajmowane) domy. Samochody na które nas stać (a nie wypasy w wynajmie czasowym) i.t.d
Bo w "światłym świecie" jak tracisz pracę to nagle się okazuje że nic nie masz.
Więc robisz to co Ci każą.

Ostatnio dyskutowałem z młodym bo coraz częściej przyłazi na górę po muzykę.
Ma streaming i zaczyna go to wkurzać.
Po pierwsze (co mi się podoba) chce mieć na karcie całe albumy i szybko/swobodnie zmieniać rodzaj muzyki . A po drugie właśnie go to profilowanie wkurza.
Bo jak ma dzień na Santanę to przez tydzień mu podsyłają podobne kawałki a on następnego dnia jedzie AC/DC.
Zresztą profilowanie dodatkowo rozwala branże muzyczną bo w/g faceta z serwisu muzycznego na podstawie profili zmusza się kapele do nagrywania utworów w kilku wersjach zależnie od "market demand". I gdzie tu wolność twórcza jak ci każą zamiast solówy na gitarze jechać klawiszem ?

dino

Cytat: tomekkk1 w Listopad 15, 2018, 19:57Przeżyłbym jeden dzień bez wciskania polityki, bądź jakiejkolwiek insynuacji,

Sorki jeżeli tak to odebrałeś - mi chodzi raczej o to, że młodzi ludzie nie kupują i nie zbierają muzyki. Wszystko jest w streeamingu a tak na prawdę to nie maja nic.

Jakub

Tidal ma beznadziejne algorytmy profilujące. Najlepsze w tym względzie jest Spotify.


tomekkk1

Dlaczego fizyczne posiadanie wydaje Ci się bardziej normalne niż wynajmowanie (również w nie fizycznej formie)?
Taki przykład -jest firma. Spawarki, wiertarki, a nawet przedłużacze są wypożyczone. Płacisz miesięcznie za wynajem i nie obchodzi Cię zużycie, awarie itp. Więcej ludzi ma pracę i rynek się kręci. Z muzyką jest niby inaczej, ale wciąż podobnie - zamiast trzymać sto, tysiąc, milion albumów na stu, tysiącu, milionie nośników mam do nich dostęp, dodatkowym atutem jest to, że z praktycznie każdego miejsca na świecie i to w bardziej niż akceptowalnej jakości za każdym razem ;)

Cytat: dino w Listopad 15, 2018, 21:41Sorki jeżeli tak to odebrałeś - mi chodzi raczej o to, że młodzi ludzie nie kupują i nie zbierają muzyki. Wszystko jest w streeamingu a tak na prawdę to nie maja nic.
Odebrałem zgodnie ze swoim zdaniem na ten temat - nie przejmuj się, to mój naturalny system obronny ;)

frywolny trucht

Cytat: Jakub w Listopad 15, 2018, 21:44Najlepsze w tym względzie jest Spotify

To miło, bo akurat mam, w przeciwieństwie do Tidal'a.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Miałem Spotify. Złodziej czasu. Na początku noce spędzałem na słuchaniu fragmentów, Cos tam wynotowałem do zakupów. Ale generalnie okazało sie prawie wszystko znam lepiej lub słabiej. Wielu wykonawców nie ma w serwisach streamingowych bo dostają za to gównianą kasę. Jestem na NIE  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

krzysiek

Cytat: Jakub w Listopad 15, 2018, 21:44
Tidal ma beznadziejne algorytmy profilujące. Najlepsze w tym względzie jest Spotify.

Tak.
Bardzo lubię playlistę ,,Odkryj w tym tygodniu". Znalazłem w ten sposób mnóstwo fajnej muzyki.
Porównywałem u siebie Tidala i Spotify, Tidal brzmi atrakcyjniej. Zostałem jednak przy Spotify właśnie ze względu na tę playlistę.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

vasa

No i po Tidalu   :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Że jak?  :o
Podałeś źle datę urodzenia i wyszło, że jesteś nieletni, czy co?

vasa

Podałem prawidłowo i jestem za stary.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Może wybrałeś "Plan Studencki"?
Nie widzę w regulaminie górnej granicy wieku...

tomekkk1

Podaj inny wiek, to można zmienić potem, bądź usunąć. Szczerze powiedziawszy ja oprócz wieku nawet imienia i nazwiska nie mam podanego...

vasa

OK.
Wlazłem za pomocą fejsa.
Zaczynam przegląd.
Donizetti, Rossini...
Szału nie ma :/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vasa w Listopad 15, 2018, 23:08
Przynajmniej Hot Sardines są :)

Z Jazz'u znajdzie się tam kilka fajnych akcentów ;)
Jak ktoś lubi Blues, to też można się zatracić :)

moon

Cytat: Jakub w Listopad 15, 2018, 21:44Tidal ma beznadziejne algorytmy profilujące. Najlepsze w tym względzie jest Spotify.

tez tak sadze, jestem sporym 'grzebalcem' muzycznym, wiec mi w sumie podpowiedzi niepotrzebne, ale od swieta zajrze, co mi proponuje Spotify, i bardzo dobrze trafione typy sie pojawiaja
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Przeglądam Tidala i mam mieszane uczucia.
Z jednej strony wklepuję w wyszukiwarkę rzeczy których nie mam, nie mogę kupić a chciałbym posłuchać a dostaję figę z makiem. Pod tym względem jutub jest bogatszy.
Z drugiej strony jest tam masa nowych wydań, młodych muzyków nagrywających obecnie. I z tego można będzie skompletować niezłą playlistę.
Może to i dobrze bo to nowy obszar eksploracji którego trzeba się nauczyć i przegryźć.
Okazało się na przykład że Hilary Hahn nagrała już dwadzieścia albumów a przecież ma raptem trzydzieści parę lat :o
Cza paczeć dalej ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.