Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

LampowY

No ładne cacko.
Podobny do Kenwooda.

moon

spicie w takiej?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

A takie witraże widzieliście?

GB

Cytat: rudy-102 w Luty 11, 2019, 14:03
A takie witraże widzieliście?
Możesz odtwarzać po naciśnięciu odpowiedniej kasety.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


frywolny trucht

Kupując kasety ryzykujesz, nie masz wyjścia. A tu jest bardzo dobra alternatywa. Wacik ze spirytem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Czy już wspominałem, że leń ze mnie?
A Nakamiszon zalega na najniższej półce na ołtarzu. Schylać, czołgać się trza z tym spirytusem  ;D

frywolny trucht

#2185
To wygląda na współczesne i jednoznacznie opisane, że do gumowych rolek również:
https://www.ceneo.pl/47122076
Jest na Allegro.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Tym płynem to się co robi? Nawilża taśmę w tej kasecie?

kefas

Nawilża się takie wstawki filcowe, wymienne.

moon

Panie i Panowie, odnalazlem swojego walkmana Aiwa PX557, mial on dedykowany akumulator PB-4s (oprocz dodatkowego pojemnika, zewn., na baterie AAA). AKumulator jest zdechly oczywiscie, ale trafilem na info, zeby wsadzic akumulator typu gumstick, moze byc o mniejszym napieciu. To zadziala?

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

U nas ołówek KOCH-I-NOOR a u fajfokoloków mechanizacja pełna gębą  :D


cdt

Byłem dziś odebrać KX 1030 i spotkałem Mirka . Skorzystałem z okazji i przetestowałem Kenwooda . Nagrałem koncert Danki z Londynu .  Przy okazji Mirek dał mi do posłuchania DATa Sony . Ale o tym jutro . Dziś jaram się Kenwoodem i Danką  ;)

LampowY

Zadanie specjalne!
Znaleźć możliwie MAŁY i MOBILNY magnetofon 3-głowicowy o zdolnościach zapisu na poziomie naka  :o
Taki, żeby wziąć pod pachę, polecieć do np miniabyra z dobrą kawą dziękczynną coś zarżnąć  ;D z Helgi  8)

Czyli taki audiofilski Grundig na miarę naszych czasów i wymagań :)

LampowY

Cytat: cdt w Luty 16, 2019, 16:21KX 1030
Chyba się sprzedał ten z Niemiec bo nagle zniknął z aukcji.
Za długo się z nim szczypałem. Trochę mi szkoda bo piękny jest(był) i całkiem niedrogi :(

miniabyr

Cytat: LampowY w Luty 17, 2019, 07:48
Zadanie specjalne!
Znaleźć możliwie MAŁY i MOBILNY magnetofon 3-głowicowy o zdolnościach zapisu na poziomie naka  :o
Taki, żeby wziąć pod pachę, polecieć do np miniabyra z dobrą kawą dziękczynną coś zarżnąć  ;D z Helgi  8)

Czyli taki audiofilski Grundig na miarę naszych czasów i wymagań :)

Hi hi się uśmiałem . Bierz dwie sztuki aby nagrywać w stereo .-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Albo tak jak Darek zafiksować się na MONO to i jeden taki styknie  :)

LampowY

Dzisiaj popełniłem nagranie Dziadka do orzechów z dwupłytowego albumu wydanego przez DECCA na żelazowego Maxella 120 UR. Czyli trudna do dobrego nagrania.
W porównaniu do winyla wprowadziła troche szumu ale nie ma tragedii. Słychac tylko w przerwie między utworami. Dynamika powalająca. To żelazo sterowałem dla jaj do +5dB i dało radę na naku  :o


cdt

Bo zwykłą żelazówkę wysterujsze lepiej od Chromu . Przewaga chromu to przechowywanie i starzenie .

LampowY

W sumie tak zaleca producent w instrukcji.
I i II do +5dB a IV do +8dB

frywolny trucht

Nie chcę się mądrować, ale czy aby chromówki nie szumią mniej od żelazówek?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Raczej mniej. Przynajmniej u mnie.