Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Oj tak to prawda, do niedawna byłem przekonany, że trafa nie wiele wnoszą ale zmieniłem zdanie raz dwa po przesłuchaniu pierwszej płyty.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Bardzo się cieszę że mamy podobne odczucia.
Ktoś kupuje LAR 'a i ma fajny analogowy dźwięk. Lekko misiowaty i, moim zdaniem, przymulony. Kupuje trafa i nagle wszystko ożywa. Z pięknych i kwiecistych opisów analogowych zostają krydki a zaczyna być: muzyka! 
Ale jaja :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Aha, taki efekt z trafami notuje też naiwnych pre. Super efekt jest na lampowej Hiradze made in AA...  Tylko lepsze lampy muszę w końcu kupić :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: gratefullde w Sierpień 23, 2015, 11:46taki efekt z trafami notuje też naiwnych pre
Chodzi o  inne pre, czy są też jakieś "naiwne"?  :)

rudy-102


gratefullde

Cytat: rudy-102 w Sierpień 23, 2015, 15:32
Cytat: gratefullde w Sierpień 23, 2015, 11:46taki efekt z trafami notuje też naiwnych pre
Chodzi o  inne pre, czy są też jakieś "naiwne"?  :)
Oczywiście na innych pre ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Sierpień 23, 2015, 15:34
Powtarzam pytanie zadane pół roku temu.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=73.msg23864#msg23864
Pytanie zawsze aktualne. U mnie, po zmianie wzmacniacza, na bardziej przejrzysty , słyszę mankamenty Lara. Porównując do tego co mam oczywiście.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Te rankingi to o kant potłuc. Na pewno LAR zagra ciekawiej Rudy od Twojego PJ. Na ile ciekawiej?- kwestia Twojego toru, oczekiwań- trzeba posłuchać niestety.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

#83
O dużo ciekawiej bo mam oba. Jak dobrze pamiętam to Rudy ma Pro-Ject Phono Box SE II - jeśli tak to różnica jest spora choć PJ zasilany z aku zagra całkiem fajnie. Mam go podpiętego pod podrasowanego Pro-Ject Debiut III Phono SB z AT-440MLa i gra bardzo ładnie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 23, 2015, 16:04Na pewno LAR zagra ciekawiej Rudy od Twojego PJ
Właśnie tego od niego oczekuję.
Cytat: frywolny trucht w Sierpień 23, 2015, 16:04Te rankingi to o kant potłuc
Nie koniecznie. Dają ogólną orientację.

kangie

#85
Cytat: gratefullde w Sierpień 23, 2015, 11:18
Bardzo się cieszę że mamy podobne odczucia.
Ktoś kupuje LAR 'a i ma fajny analogowy dźwięk. Lekko misiowaty i, moim zdaniem, przymulony. Kupuje trafa i nagle wszystko ożywa. Z pięknych i kwiecistych opisów analogowych zostają krydki a zaczyna być: muzyka! 
Ale jaja :)
Te wypowiedz mozna zinterpretowac na dwa sposoby. Pierwszy, ze ktos ma w torze LARa i ma cieply analogowy misiowaty dzwiek - ale ogolnie tak ma. Tutaj zgoda. To mozliwe. Drugi sposob, to to, ze to brzmienie jest zasluga LARa. I tutaj nie zgodze sie, bo LPS-1 nie brzmi cieplo, analogowo, wrecz misiowato. Dugo gralem na nim bez traf, jeszcze dluzej z trafami. Mialem w swoim torze testowanych 12 pre phono i ostal sie LAR, co nie oznacza ze to najlepszy preamp ever. Sa lepsze, ale wg mnie nie latwo na takie trafic.
LPS-1 zostal solidnie zaprojektowany i wykonany. Nie brzmi cieplo, bo konstruktor nie stroil na ucho tego sprzetu. Wykonal rzetelnie korekcje RIAA, zapewnil swietne zasilanie, ktore na kazdej wkladce powodowalo otwarcie sie dzwieku. Dlatego ten pre nie brzmi cieplo, ani zimno.
Bardzo dobrze gra bez traf. Jednak z trafami gra wspaniale pod warunkiem dobrego spasowania trafa. Tutaj jest kilka kruczkow, ktorych trzeba dopilnowac. Kiedys pisalem co daja trafa u mnie. Po krotce - daja detal, ktorego prozno szukac wsrod nawet wybitnych pre bez traf. Daja atak, dynamike i narastanie transjentow i kilka innych drobiazgow.

kangie

#86
Cytat: gratefullde w Sierpień 23, 2015, 15:57
Cytat: rudy-102 w Sierpień 23, 2015, 15:34
Powtarzam pytanie zadane pół roku temu.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=73.msg23864#msg23864
Pytanie zawsze aktualne. U mnie, po zmianie wzmacniacza, na bardziej przejrzysty , słyszę mankamenty Lara. Porównując do tego co mam oczywiście.
Z ciekawosci chcialbym dowiedziec sie co to za mankamenty. Znam najslabsze strony LARa. Uwazam, ze to raczej niuanse - porownujac LARa z wysokiej klasy preampem tranzystorowym i lampowym. Obydwa pre nieprodukowane, praktycznie nie do kupienia nawet na Ebay.com i swoje kosztuja.

Nie mam ani grosza z pisania dobrze o tym pre. Mysle, ze konstruktor Czyzewski moglby pomyslec o jakims fancie dla mnie za reklame, bo "zorganizowalem" mu w ciagu wielu miesiecy wielu klientow. Zartuje. Niczego od branzy nie chce. Jestem hobbysta i to ja wydaje kase na swoje hobby :) Pisze o tym pre phono dobrze, bo to wg mnie i kilku znajomych bardziej doswiadczonych melomanow bardzo dobre pre o relatywnie niewysokiej cenie. Ciekawostka jest ze brzmienie broni sie podwieszajac takie wkladki jak Ortofon Cadenza Black czy Ortofon MC A90.


jjacek

Czy ktos porownywal  LARa LPS-1 z NUDA Ahaja ..?

vasa

W bezpośrednim starciu nie porównywałem. Natomiast słuchałem obydwóch i LAR bardziej mi się podobał.
Pamiętaj jednak że każda NUDA jest inna :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Październik 06, 2015, 09:17Pamiętaj jednak że każda NUDA jest inna

Jeśli LAR'a porownywac to tylko do tej w wersji Nudy wykonanej przez Ahaję. Ja miałem ją poskładaną przez kogoś, wrażenia takie jak vasa.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jjacek

Posiadam te "wypasiona " wersie Nudy  wykonana przez Ahaje i  to fajnie dziala, ale ... mam teraz taki nowy projekt z ramieniem Rega RB 300 i Denonem DL-110 i bede potrzebowal do tego zestawu  nowy przedwzmacniacz ...stad moje pytanie - czy ktos porownywal te 2 urzadzenia , bo nie wiem  na co sie zdecydowac ..:).Biore rowniez pod uwage iFi Audio Micro iPhono .... i licze na pomoc.

vasa

Jeżeli masz Nudę by Ahaja to trzeba by posłuchać obydwóch. Wydaje mi się że to podobna półka.
Natomiast właściciele LAR-A przesiadają się na MC LO, dodają trafa i bardzo sobie to rozwiązanie chwalą.
Może czas już na wkładkę niskopoziomową?
Edit.
Miałem okazję słuchać u siebie ifi i LAR-A.  Ifi podobał mi się mniej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Plusem LARa jest to że jest tylko w jednym modelu bez wariacji i prób rasowania więc jaki by nie był to trafisz zawsze na te same parametry. Powiem tak - nigdy nie miałem i nie słuchałem NUDY ale można spotkać różne opinie na ten temat (pomijam czy dobre, złe czy jeszcze jakieś inne) natomiast opinie o LARze idą w zasadzie w jednym kierunku, że jest to dobre rozwiązanie delikatnie mówiąc. Sprawdziłem na nim sporo różnych wkładek i tych z niskiej półki jak i trochę wyżej. No i co istotne to to co właśnie napisał vasa - dodając trafa znakomicie sprawdzają się z MC LO, ostatnio testowałem Ortofona Quintet Black.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jjacek

Denon DL110 , ktora wlasnie zamowilem ,  to MCHO (1.6mV) i pytanie czy Lar sobie z tym poradzi ( z jakimi ustawieniami) czy ktos to przerabial ..?
Pozdrawiam Jacek

wojtek41

Cytat: jjacek w Październik 06, 2015, 17:04iFi Audio
To cudo kosztuje teraz przktycznie 2 klocki. Moim zdaniem, nie warte tej ceny...
LAR bez zajakniecia poradzi sobie z DL 110.

GregWatson

Można sobie wypożyczyć LAR-a i sprawdzić na swoim sprzęcie i torze jak będzie się zachowywał. I to będzie będzie chyba najlepsze rozwiązanie. Polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jjacek

:) Takie rozwiazanie oczywiscie jest najlepsze ! Szkoda tylko , ze w moim przypadku jest  malo realne  poniewaz ...nie mieszkam  w Polsce  i moge dokonac  zakupu np. pre LAR jedynie w oparciu o opinie  ludzi , ktorzy sie na tym lepiej znaja i testowali urzadzenie. 

vasa

Cytat: jjacek w Październik 07, 2015, 19:39moge dokonac  zakupu np. pre LAR jedynie w oparciu o opinie  ludzi , ktorzy sie na tym lepiej znaja i testowali urzadzenie. 
Nieczęsto się to zdarza ale opinie o LP-1 są akurat wyjątkowo zgodne :)
LAR w końcu zrobił stronę internetową www.lar.pl
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ja mam do Was pytanie z innej beczki,
Myślałem o kupnie LAR-a ale też RCM Sensor PRELUDE IC.
I teraz moje pytanie co do jakości dźwięku z tych phono. Czy ktoś miał okazje ich ze sobą posłuchać?
Wiem ze jest różnica w cenie ale bardziej interesuje mnie różnica w dźwięku.
Proszę o wasze opinie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Nigdy LARa nie słuchałem ale dwukrotnie miałem Sensora.
Jak na krzemowe urządzenie jest fantastyczne i z pełną odpowiedzialnością mogę je polecić.