Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Jak na Wasze ucho wyszło to porównanie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Na pewno LAR gra wolniej :)
Niestety samo przestawienie silnika w Ad Fontes na potrzeby przetarcia kurzu i postawienie go w nieco innym miejscu powoduje różnice prędkości obrotowej talerza. W Buku nie bardzo miałem jak to zweryfikować, starałem się ustawić dziada na pamięć- ale nie wyszło.

Tak poza tym to wbrew paru wieszczom z AS, Pro-Ject na tych próbkach tak znowu w pupeczkę nie dostaje. Nie mamy do czynienia z pojedynkiem Goliata i Dawida.

Na pewno wypadałoby jednak próbę powtórzyć :)

gratefullde

Myślę,  właściwym było by powtórzenie.  Starałem się na tych próbach wychwycić różnice ale jak zawsze, ja tak nie potrafię,  dla mnie to nie jest miarodajne. porządny odsłuch bezpośredni - tak :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Próbki oczywiście nie dają jednoznacznej odpowiedzi, pozostaje przecież całkiem spora część toru z kabelkami włącznie, a także akustyka pomieszczenia. No i system na którym próbki odsłuchujemy też wnosi pewne wykrętasy.
Mimo to myślę, że stosując interpolację, to jest znając jakieś urządzenie i porównując jego próbkę z próbką innego urządzenia- daje wyobrażenie, czy może nam pasować, czy to zupełnie nie nasza bajka.  Trudno wykluczyć pomyłkę, ale wybór nowego urządzenia nie będzie już taką zabawą w ciemno.


gratefullde

Zgrywalem próbki LAR'a i Retro poprzez kartę dźwiękowa zewnętrzną. Odsluchiwalem na słuchawkach z wyjścia słuchawkowego tej karty. Różnice nie zauważalne prawie.  A gdy grają te pre w systemie glosnikowym to różnice są od razu słyszalne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Jakich interkonektów używacie do połączenia Lara ze wzmacniaczem ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

gratefullde

Cytat: tatachabera w Styczeń 18, 2015, 19:41
Jakich interkonektów używacie do połączenia Lara ze wzmacniaczem ?
Ja używam obecnie Forza Audioworks z serii Cooper. Jest bardzo dobrze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Czy może ktoś pokazać zdjęcie wnętrzności LARa?  Obydwu skrzynek.

spalon

Dzięki koledze gratefullde od kilku dni mam możliwość testowania u siebie LAR-a mogę go porównać do Nudy którą posiadam w swoim skromnym zestawie .
Nie stet LAR odsłonił pewnie niedoskonałości w kalibracji wkładki które tuszuje Nuda tak więc taki na 100 % test nie jest w tej chwili możliwy . Ale kolega gratefullde obiecał że po powrocie z urlopu pojawi się u mnie ze swymi magicznymi urządzeniami do kalibracji i spróbuje coś z tym zrobić .

W moim systemie przy obecnej kalibracji wkładki LAR doskonale radzi sobie z nowymi wydaniami płyt natomiast starszych a zwłaszcza tych już po lekkich przejściach nie da się wręcz słuchać .
Jeśli chodzi o te nowe wydania LAR potrafi wycisnąć trochę więcej informacji , odsłania więcej przestrzeni , większa jest separacja to tyle w porównaniu do Nudy 

frywolny trucht

Spalon, masz moją zgodę. Pokaż wnętrze :)

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Luty 20, 2015, 21:31
Spalon, masz moją zgodę. Pokaż wnętrze :)
chyba swoje Ci pokaże, wnętrze ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Nie poświęcisz się dla nauki? Dam ci Pro-Ject-a jak spalon Lareczka poćwiartuje piłą.

rudy-102


kangie

Ciekawe refleksje na temat LPS-1 ma fubb na znanym forum. Watek - Kluby - Linear Audio Research - wypowiedz z dnia wczorajszego. Fubb z nie jednego pieca jadl chleb, zatem opinia wartosciowa wg mnie.

gratefullde

Fajnie napisał Fubb o LARze. Poproś go może by coś o nim skrobnął i u nas ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Oczywiście gratefullde dzielnie się broniłem i nie dałem zajrzeć wewnątrz LAR-a  ;)

GregWatson

Cytat: gratefullde w Luty 21, 2015, 15:19Fajnie napisał Fubb o LARze.
Czyżby w zamyśle miał powstać LAR LPS-2 ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: spalon w Luty 21, 2015, 15:25
Oczywiście gratefullde dzielnie się broniłem i nie dałem zajrzeć wewnątrz LAR-a  ;)
Dziękuję :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: GregWatson w Luty 21, 2015, 15:28
Cytat: gratefullde w Luty 21, 2015, 15:19Fajnie napisał Fubb o LARze.
Czyżby w zamyśle miał powstać LAR LPS-2 ?
Tak z tej historyji wynika. Trzeba być przygotowanym ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Ale z tego co zrozumiałem to chyba lampa będzie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

masza

Cytat: GregWatson w Luty 21, 2015, 15:33Ale z tego co zrozumiałem to chyba lampa będzie.
A jak w ogóle można kaleczyć granie z czarnej płyty krzemowym, bezdusznym preampem?
Toż to profanacja niebywała jest!

gratefullde

Cytat: masza w Luty 21, 2015, 15:39
Cytat: GregWatson w Luty 21, 2015, 15:33Ale z tego co zrozumiałem to chyba lampa będzie.
A jak w ogóle można kaleczyć granie z czarnej płyty krzemowym, bezdusznym preampem?
Toż to profanacja niebywała jest!
LPS-1 jest dzwiekowo po lampowej stronie mocy ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: GregWatson w Luty 21, 2015, 15:33
Ale z tego co zrozumiałem to chyba lampa będzie.
Czekam zatem z utęsknieniem tym bardziej
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Każdy z Was ma doświadczenia z innymi przedwzmacniaczami. Gdzie umiejscowilibyście LARa w tej tabelce?

kangie

Cytat: GregWatson w Luty 21, 2015, 15:33
Ale z tego co zrozumiałem to chyba lampa będzie.
Lampa raczej nie. Chociaz glowy nie dam. Bardziej zasilanie bateryjne.

Cytat: gratefullde w Luty 21, 2015, 15:19
Fajnie napisał Fubb o LARze. Poproś go może by coś o nim skrobnął i u nas ;)
Oczywiscie moge go zaprosic na forum. Wysle mu PW.