今日は - OBI-MANIA ...czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.

Zaczęty przez SVART, Styczeń 18, 2015, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

SVART

Niezmiernie przyjemna płyta na umilenie jesiennego wieczoru :).





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

SVART

Pewnie wielu z Was kojarzy świetny film (Papillon), chociaż książka o wiele lepsza, w sumie jak to książkami zwykle bywa. Tutaj OST + parę innych rzeczy, co by się coś w wątku działo :).


SVART

i parę innych...


gratefullde

A "ona tańczy dla mnie" ? z obi łan kenobi? 45 rpm mofi DMM ultra palton hd vinyl?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART

Ona tańczy Platon limited edyszyn schowana :).

Słucham własnie Joe H. - świetna rzecz.

BS mam już set pierwszych/drugich wydań japońskich na LP - pierwsze 6 albumów, + Bron Again, Mob Rules itp :).

Keef98

Wreszcie mam tę płytę na Japońcu [emoji1][emoji2][emoji3]



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakub

A czymś się różni od normalnego wydania? Poza ceną i obi oczywiście.  ;)

Keef98

Szczerze? Ładniej i porządniej wydane. Ja mam wydania z Japanii tylko ze względu na obi :) Ładne są. [emoji3]

Ale jestem głucha jak pień - nie słyszę kabli [emoji6]

Zapomniałam o tym napisać:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rudy-102


rudy-102

Czy japońskie tłoczenie zawsze brzmi lepiej?
Właśnie zrobiłem porównanie z Friday Night in San Francisco i holenderskie wydanie Philipsa wychodzi z tego pojedynku zwycięsko. W sumie rozczarowanie bo miałem nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

miniabyr

Moje doświadczenie z  japońcami jest takie ,że nie zawsze to audiofilski  Gral  . Bardzo dobrze wychodzą im winyle z jazzem ,ale  np tłoczenia Queen   są  koszmarne :o Bardzo się na tym przejechałem  więc nie tykam rocka ,popu etc w wersji japonskiej. Klasyka i jazz -biorę wszystko.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kiedyś myślałem, że japońskie wydania Led Zeppelin to szczyt szczytów i nirwana i w ogóle. No, do puki nie wyszły wznowienia obecne. Nowy mastering i dobre tłoczenie pokazały różnicę pomiędzy dźwiękiem a masywną, rockową, dynamiczną nawałnicą. Tego na japończykach, takie odnoszę wrażenie, nie ma. Co ciekawe, różnice są widoczne teraz a przecież cały czas słuchało się tych japońskich wydań i wszystko niby było ok. Dopiero gdy pokazał się inny punkt odniesienia to możliwym stało się zweryfikowanie wrażeń.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: miniabyr w Kwiecień 30, 2016, 13:10Bardzo dobrze wychodzą im winyle z jazzem ,ale  np tłoczenia Queen   są  koszmarne

Potwierdzam słowa Pawła.
Praktycznie wszystkie kilkaset płyt z jazzem brzmi wybornie natomiast mam też prawie całą japońską dyskografię Bowiego i jest delikatnie mówiąc - tak sobie.

bum1234

A ja mam japońskie wydanie "Magical mystery tour" i jest bardzo tak sobie.

kawosz

Ja mam jednego LP - Gra super i jedną płytę SACD gra do dupy sybilanty jak cholera

rudy-102

No to mnie trochę uspokoiliście, bo już myślałem że coś z moimi uszami nie tak, albo już sam nie wiem. Jak człowiek się jednego brzmienia nauczy to inne, nawet jeśli lepsze nie musi się koniecznie podobać.
Wspomniana przeze mnie płyta na japońskim wydaniu brzmi ciemno, szczególiki się gubią i gdzieś w tle słychać jakiś brud w powietrzu. Natomiast na płycie Philipsa to po prostu marzenie. Jest głębia, jest dynamika, słychać prawie każde dotknięcie strun. No cóż przejechałem się, ale ładnie wydane trzeba przyznać.

rudy-102

A jak już trochę krytykujemy japońskie wydania to mam jeszcze Milesa Davisa "tutu" na CD i tu jest jeszcze dziwniej - tłoczenie z Polskich Nagrań bardziej mi się podoba.

miniabyr

Nie krytykujemy .Japonskie tloczenia mają swoja cechę która mi nie odpowiada w rocku ,popie etc. Oni robią swój mastering i to słychać. Ale ten mastering w jazzie sprawdza się świetnie. Od strony edytorskiej i samego tłoczenia to nie ma sie do czego przyczepić -cichutkie ,proste ,dobra poligrafia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

A jak te "najnowsze" Zeppy grają? Pytam bo koncertowa jest tak przebasowiona(CD)że nie da się tego słuchać.

rudy-102

Cytat: miniabyr w Kwiecień 30, 2016, 16:48Od strony edytorskiej i samego tłoczenia to nie ma sie do czego przyczepić -cichutkie ,proste ,dobra poligrafia.
To się zgadza, tu jest super.
Cytat: miniabyr w Kwiecień 30, 2016, 16:48Oni robią swój mastering i to słychać. Ale ten mastering w jazzie sprawdza się świetnie.
Koncert "Friday Night In San Francisco" muzycznie leży blisko jazzu, więc powinno pasować. Kurcze, może jest kilka japońskich wydań tej płyty a ja po prostu źle trafiłem.

MAC

Ale.... Nowe japińczyki juz takie świetne nie są.
Nie ma co kupować. Niczym sie nie różnią od wydań EU.

SVART

Cytat: miniabyr w Kwiecień 30, 2016, 13:10ale  np tłoczenia Queen   są  koszmarne  Bardzo się na tym przejechałem  więc nie tykam rocka ,popu etc w wersji japonskiej. Klasyka i jazz -biorę wszystko

Bry :)

Zgadza się, japońskie wydania Queen są słabe, jazz zwykle świetny. Nie umniejszałbym jednak tłoczeniom z muzyką pop w japońskich wersjach, często grają świetnie, chociażby takie Earth Wind & Fire - polecam ich płyty co do zasady, maja moc i pozytywną energię, dobrze robią na mózg bo bibopie :). Bowie gra lepiej na wydaniu UK, bez dwóch zdań. Dla mnie najgorzej jednak wypada klasyka, ale nie na Japończykach, tylko generalnie - klasyka na winylach gra słabo, mam kilka płyt z nią i nie chce mi się do nich wracać. Do klasyki na winylu trzeba mieć specjalnie złożony zestaw, wtedy może być świetnie, ale to będzie zestaw właśnie prawie wyłącznie do klasyki na LP, wielkie tuby etc. :).

Cytat: masza w Kwiecień 30, 2016, 17:52Ale.... Nowe japińczyki juz takie świetne nie są.
Nie ma co kupować. Niczym sie nie różnią od wydań EU.

Dokładnie, szkoda kasy, szukają jeleni. Takie wznowienia Iron Maiden czy też King Crimson ostatnie były chyba nawet tłoczone w UK, a dodano tylko OBI i kilka krzaczków. Co innego wydania nowe na CD, platinum SHMCD itp.

Proszę bardzo, japoński Brytyjczyk, no chyba że chcecie konieczne dopłacać drugą 100kę za obi :).



elem

Cytat: SVART w Maj 06, 2016, 09:49Takie wznowienia Iron Maiden czy też King Crimson ostatnie były chyba nawet tłoczone w UK, a dodano tylko OBI i kilka krzaczków

Podobnie było ze wznowieniami Pink Floyd, tłoczenie Optimal Germany, przepakowane w Japonii.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102