ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Oczywiście, że takich kupować broń Boże bo będą na krótko.
Chodziło mi tylko o to, że takie "połowinki" mogą brzmieniowo grać bardzo dobrze.
Ino krótko  ;D

rudy-102

Na niemieckich forach chwalą bardzo TJ Full Music. Podobno to ręczna robota.Kupiłem sobie do wypróbowania jedną parkę.
Jeśli ktoś Was miał kontakt z tą lampą to chętnie poczytam opinie.

Hubertrs

A to nie jest tak ze dzisiaj wszystki lampy sa recznie robione??
https://m.youtube.com/watch?v=UIBceKSvtcM
W sumie to nie wazne czy recznie czy nie, bo nie rozwiazuje to problemu z materialami ktorych dzisiaj nie mozna uzywac

rudy-102

Podobno ta lampa wytrzymuje porównanie z NOSami.

Hubertrs

Nie zdziwi mnie to,  bo na przyklad psvane tez sa dobre lampki i graja lepiej niz sporo NOSow ale jednak do topowych lamp NOS to im jednak sporo brakuje.
Malych full music nie znam, za to gdzies tam sobie lezy 300b full music i o tej juz nie mam dobrego zdania, taka dyskotekowa lampa totalnie bez finesji

rudy-102

Doleciały. No to teraz jestem ciekawy, czy są warte tych wszystkich pochwał.

rudy-102


MartinS

Faktycznie mocno krzywe.
Gdzie kupiłeś? Jeśli w sklepie lampyelektronowe to u nich zawsze zero problemów z reklamacją. Domyślam się, że chyba jednak gdzie indziej, skoro napisałeś "doleciały".

rudy-102

Cytat: MartinS w Luty 06, 2019, 17:09Gdzie kupiłeś?
GD-Parts w Chinach. Krzywe nóżki to chyba najmniejszy problem. Ich brzmienie to na razie masakra. Na początek kocyk z futerkiem, a teraz po kilku godzinach tnie po uszach aż boli i płyciutko. Eeech.

Jakub

A jesteś pewien, że są oryginalne? Bo Full Music, mimo że chińskie, to już dosyć uznana marka i raczej ,,górnopółkowa", więc bym się nie zdziwił jakby już były na rynku podróby.

Hubertrs

Full music gornopolkowy?? Sophia to juz bardziej, dlatego ze oni przebieraja full music i wybieraja te lepsze

Jakub

W lampyelektronowe taka 12au7 kosztuje 275zł za sztukę, 12ax7 jest za 329zł. Jak za współcześnie robioną chińską lampę to jest bardzo dużo.

Hubertrs

No ale dobrze wiesz, ze cena to nie jest dobry wykladnik jakosci lamp (nie tylko lamp)

GP412

#288
Chiński badziew..albo VALVO albo TELEFUNKEN..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Hubertrs

Ja mam wszedzie gdzie tylko mozna powpychane telefunkeny ribbed plate, sluchalem chyba wiekszosci mozliwych ecc83 i widze swiatelko w tunelu, chinczycy sa coraz lepsi w te klocki

GP412

Swego czasu straciłem dużo nerw żeby z kartona chińszczyzny wybrać kilka par..dobrze że mam swój miernik..Nigdy więcej.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

rudy-102

Cytat: Jakub w Luty 06, 2019, 20:28A jesteś pewien, że są oryginalne?
Mam nadzieję, że tak.
Cytat: GP412 w Luty 06, 2019, 20:57
Chiński badziew..albo VALVO albo TELEFUNKEN..
Akurat te lampy są bardzo chwalone na niemieckich forach. Podobno mocno przypominają w brzmieniu Telefunkeny.
Na początku wszystkie brzmią gorzej, ale te gniotą konkurencję w tym temacie. Włączyłem przedwzmacniacz bez słuchania. Niech tak pochodzi. Cały czas mam nadzieję, że też będę mógł je pochwalić. Zobaczymy :).

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2019, 21:24
Cytat: Jakub w Luty 06, 2019, 20:28A jesteś pewien, że są oryginalne?
Mam nadzieję, że tak.
Cytat: GP412 w Luty 06, 2019, 20:57
Chiński badziew..albo VALVO albo TELEFUNKEN..
Akurat te lampy są bardzo chwalone na niemieckich forach. Podobno mocno przypominają w brzmieniu Telefunkeny.
Na początku wszystkie brzmią gorzej, ale te gniotą konkurencję w tym temacie. Włączyłem przedwzmacniacz bez słuchania. Niech tak pochodzi. Cały czas mam nadzieję, że też będę mógł je pochwalić. Zobaczymy :).
30-50 godzin i będziesz wiedział. Gratulacje. I czuję, że nie będzie najgorzej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GP412

Ciekawe jak długo "pożyje" ta chińszczyzna..patrząc jak jest wykonana..noo ale ma "złote nogi".To co dobre dla techniki lampowej to już było i się nie wróci,teraz to nisza zbyt mała by opłacało się inwestować odpowiednie pieniążki dla jakościowej produkcji.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

rudy-102

Cytat: GP412 w Luty 07, 2019, 17:45Ciekawe jak długo "pożyje" ta chińszczyzna..patrząc jak jest wykonana..noo ale ma "złote nogi"
Nie wiem jak długo te lampy pożyją. Sam jestem ciekawy a złote nóżki nie były kryterium w decyzji o zakupie.

Lampy w tej chwili mają za sobą ponad 20 godzin pod prądem i powoli zaczyna robić się ciekawie. W tym czasie przechodziły przez chyba wszystkie możliwe fazy nieładnego grania. Akurat w rej chwili grają trochę ciężko, ale słychać że powoli próbują się wyczołgać z nory ;). Teraz nie mogę już powiedzieć, że grają źle. To jeszcze nie jest to czego chcę, ale jest już całkiem OK.

rudy-102

Czy 2 mA u Philipsa to było normalne, czy jest to jakaś wersja specjalna?

MartinS

Cytat: rudy-102 w Luty 14, 2019, 20:39Czy 2 mA u Philipsa to było normalne, czy jest to jakaś wersja specjalna?
Myślę, że tak "wyszło w produkcji"  ;D

rudy-102

Tylko, czy to dobrze, czy źle? :)

LampowY


MartinS

Niech mnie w razie czego ktoś poprawi  :), ale myślę, że dobrze dla długotrwałości emisji lampy, więc pewnie nie najgorzej dla nabywcy  :)