SUT Linear Audio Research

Zaczęty przez gratefullde, Kwiecień 08, 2016, 20:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Najbliższa mi jest ocena vasy. Ja miałem przyjemność że słuchania muzyki za pośrednictwem SUT od Lara. Była muzyka i fajnie. Moje preferencje to nie szczegółowość czy analityka. Mam inne wyobrażenie muzyki a ten SUT ładnie się w nie wpasował.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

octagon

Czy wiadomo coś nowego w sprawie tego SUT od LAR'a?

vasa

Cytat: octagon w Wrzesień 02, 2016, 10:16
Czy wiadomo coś nowego w sprawie tego SUT od LAR'a?
Na razie cisza, ale jak chcesz to wyślę Ci go do posłuchania.
Teraz jest u Konstruktora ale mam nadzieje że go odzyskam.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Nowe klocki LAR-A.

Zestaw.
Z lewej końcówka na KT150 napędzana w pełni zbalansowanym preampem, (dolna półka)

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No to sobie posłuchaliśmy :)
Na pierwsze ucho poszedł zestaw LAR-a. Zupełnie nowy, w pełni zbalansowany, na lampach KT150, po 100W na kanał.
Za źródło służył Micro Seiki DD-40. Nie ten:http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=759.0 ,ale taki sam.
Wkładka to ZYX 100 a preamp to Borbely.
No i efekt jest taki że i zbalansowaną topologię słychać i moc jest.
Zestaw jest z jednej strony niezwykle precyzyjny, jak coś jest podane to jest wzmocnione i słyszalne. Wada-nie ma przeproś dla źle nagranych płyt :( Nawet dla tych na których jest fajna muzyka :'( Są niesłuchalne.
Z drugiej jest basik :) Basik jest jak marzenie, jędrny, właściwej wielkości i na każde zawołanie ;D
Taki basik to jest coś i często się go nie spotyka. I wcale nie jest go dużo. Tak w sam raz.

Ponieważ zestaw zagrał nam pięknie to postanowiliśmy coś popsuć i podłączyć na wejściu do pre gramofonowego trafa. Mieliśmy dwie sztuki: OEP (zabudowane przez LAR-a) i Verto. Jako punkt odniesienia robiło prepre na mosfetach w Borbelym.
I co się okazało. Otóż Verto w tym zestawie to już za dużo. System, sam w sobie, niezwykle precyzyjny "dopalony" jeszcze przez Verto zwariował. Pojawiły się elementy kompresji, wszystko było wyeksponowane, skrzypienie krzeseł było równie dobrze słyszalne jak "skrzypienie" skrzypiec, pojawiły się jakieś problemy z fazą objawiające się przedziwnymi efektami stereofonicznymi. Śpiewaczka "pływała" na boki wraz z wysokością dźwięku który akurat wydawała, posypała się nieco stereofonia.
To trafo niestety pokonało system. OEP jest nieco słabsze niż prepre na mosfetach. Czyli zostaje po staremu :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

octagon

A może założyć oddzielny wątek dla LAR'a?

dino

Cytat: vasa w Luty 19, 2017, 00:10To trafo niestety pokonało system. OEP jest nieco słabsze niż prepre na mosfetach.

Mosfetów tam nie wkładałem (jeszcze) :):)
Ale JFety jak najbardziej są.

vasa

Cytat: dino w Luty 22, 2017, 22:16
Cytat: vasa w Luty 19, 2017, 00:10To trafo niestety pokonało system. OEP jest nieco słabsze niż prepre na mosfetach.

Mosfetów tam nie wkładałem (jeszcze) :):)
Ale JFety jak najbardziej są.
Czepiasz się :(
A może byś napisał coś od siebie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Podoba mi się, że lampy w tym wzmacniaczu są schowane w środku. A ten pokój już widziałem w jakimś innym zakątku internetu.  ;)

dino

#134
Co tu można dodać po "miszczu" ? :P
Dodam, że dzisiaj, po 2 wieczorach ustawiania słabsze płyty grają już nieco lepiej.
Moje opinie na temat używania traf znasz  8)
Mogę tylko kolegom dodać, że w ramach odsłuchu bawiliśmy się też gęstymi plikami w celach edukacyjnych.
Między innymi, żeby pokazać "nausznie" jak działa kompresor (wavelab jako odtwarzacz i wtyczki VST z kompresorami)  :)

dino

Cytat: Jakub w Luty 22, 2017, 22:38A ten pokój już widziałem w jakimś innym zakątku internetu.  ;)

Wrzuciłem na AS wyniki pomiarów bo kiedyś było tam paru mądrych od interpretacji REW ale rezultat niestety taki sobie.