Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: wojtek41 w Marzec 25, 2016, 16:56
Pradziadek i pomimo, że tylko 3 miesiące za nami, chyba moja płyta roku...




Wojtek spokojnie,dopiero marzec :))

wojtek41

Cytat: jamówię w Marzec 25, 2016, 17:21Wojtek spokojnie,dopiero marzec

Jasne. :)  Mam nadzieję, że inne płyty będą równie znakomite i nie obarczone smutnym pożegnaniem.

miniabyr

O zobaczcie jaka cena Dziadka ! Czyli idzie w górę, tak można było się spodziewać  po tym jak my z Ondrejem podgrzewamy rynek . ;D he he ,a co nie można sobie pożartować  :P .http://www.cjm-audio.de/wiedergabeger%C3%A4te/tapedecks-tonbandmaschinen/#cc-m-10303393412   
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Jestem w szoku  :o zapłaciłem 300 euro  8)

miniabyr

Cytat: kawosz w Maj 16, 2016, 22:09
Jestem w szoku  :o zapłaciłem 300 euro  8)
I tak pozostań ........to miłe uczucie......................................i mam 3000 wpisów hura ,hura..brawa dla mnie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Brawo Ty brawo G 36  ;D . 3001 ;)

miniabyr

Darek my to teraz pany som! Dziadek rządzi i już. Każdemu szczeka opada jak go pierwszy raz słucha . Tak jak mi rok temu . Mimo że telefunken jest lepszy bo profesjonalny ,to ten revox ma w sobie tyle "dobra" dla muzyki którą odtwarza że zapomina się o pewnych mankamentach .Piękne urządzenie ! ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Paweł na spokojnie teraz sobie słucham tego co nagraliśmy . G 36 nie przestaje mnie zadziwiać . To magiczny magnetofon . Cholera to brzmi lepiej niż z PR99 która służyła za źródło  :o magia  ;D

pmcomp

Helga odtwarza i nagrywa to samo na we i wy. A dziadek koloruje, wprowadza zniekształcenia i ... to jest piękne i się podoba.

Podobny efekt uzyskasz na Heldze przy pomocy equalizacji parametrycznej na wejsciu podczas nagrywania.

Pozdro

MAC

Jeszcze mi facet nie potwierdził czy to aby nie jest wersja czterościeżkowa.
Zobaczymy, jak dwu to powalczę o to dziadostwo  ;)

miniabyr

Cytat: kawosz w Maj 29, 2016, 14:49
Paweł na spokojnie teraz sobie słucham tego co nagraliśmy . G 36 nie przestaje mnie zadziwiać . To magiczny magnetofon . Cholera to brzmi lepiej niż z PR99 która służyła za źródło  :o magia  ;D
Ja to wiem, że to niezwykłe urządzenie. Ma charakter i duszę. Ma też wady, ale o ich cicho sza.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Eternal Seeker

Panowie a jak do dziadka ma się pradziadek tj.F36 ?
Czy oprócz jeszcze bardziej "oldskulowego" wyglądu brzmienie odstaje in minus ?
Pytam bo coś mi tam zaczyna majaczyć na horyzoncie :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

miniabyr

Hmm trudno powiedzieć ,bo niestety nie miałem nigdy mozliwości porównania tych wersji..Myslę ,że tor audio jest identyczny ,róznice są na poziomie użytkowym-mierniki zamiast perskiego oczka etc.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Fak, przegrałem dziada o 4 funty  :o
>:(

pmcomp

Widzę ... choroba postępuje ;).

wojtek41

Cytat: Eternal Seeker w Czerwiec 04, 2016, 11:22Panowie a jak do dziadka ma się pradziadek tj.F36 ?
Bezpośrednio nie porównywałem, ale myślę, że dżwiękowo się nie różnią. Jedynie wizualnie i wielkością szpul.
Jeśli masz okazję, bierz śmiało bo warto.

kawosz

#266
Cytat: wojtek41 w Czerwiec 04, 2016, 16:25Jedynie wizualnie i wielkością szpul.
+ wskaźniki nagrywania . Dźwiękowo może być jeszcze lepszy ;D a na pewno nie gorszy .
Właśnie skończyłem nagrywać płytę od Pawła i mam odlot ;D
Polecam świetna realizacja choć to CD THE DAVE BRUBECK QUARTET AT CORNEGIE HALL
ps. Szkoda że mój nie ma 38 ( malutko ich było ) ale czasami ma to swoje plusy . Cały materiał po doklejeniu 7 min zmieścił mi się na jednej szpulce

MAC

Cytat: pmcomp w Czerwiec 04, 2016, 16:10
Widzę ... choroba postępuje ;).

To nie choroba myśle tylko praktyczność. Łatwiej przynieść pożyczoną szpulę do domu niż popylać ze śpulakiem do kogoś w celu przegrania czegoś.


miniabyr

Kurcze muszę kupić cały kit do mojego revoxa(na zapas ;) ) ,ale ugrzązłem finansowo na zwrotnicy.  :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A masz już wszystko do tych zwrotnic czy zabawa i eksperymenty jeszcze trwają?

miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 04, 2016, 20:02
A masz już wszystko do tych zwrotnic czy zabawa i eksperymenty jeszcze trwają?
Nie mam jeszcze wszystkiego ,ale  powoli wychodzę na prostą. Mam główne kondensatory czyli Mundorf mcap ZN ,wiem również które rezystory zastosować Duelund. Cewki dobierać będę w następnej kolejności ,choć już jedna tasmowa gra na "wysokich"Mam również docelowy kabel do okablowania -Belden 9407 . Wszystkie potrzebne konektory również czekają na finał  .Zanim ta zwrotnica trafi do zewnętrznej skrzynki ,najpierw będzie jeszcze na desce aby wszystko było pod kontrolą. Najważniejsze dla mnie były kondensatory,ale znalazłem je dzięki pomocy Roberta z Kbl Sound. Podsuną mi pod rozwagę kondensator z cyna na pokładzie. To działa ! Nie męczy ,nie drze ryja.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Teflon wg mnie jest bardzo zbliżony do cynowych.

miniabyr

Tak to prawda ,ma podobne soniczne elementy. Dlatego pobawię się jeszcze bocznikowaniem głównego kondensatora właśnie teflonem i mysle tu o tycim ,tyciusieńkim V-cap CuTf............tak ,tak miałem je w swoim wzmacniaczy i tam poległy. 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Albo trochę tańszy TfTf.
Będzie bardziej uwypuklona ale i gładziutka średnica i przycięte skraje.
CuTf dokładnie odwrotnie, cofnięty środek i podbite skraje.
Nie jest to gigantyczna różnica ale łatwo zauważalna.